Vasarą Elektrėnų savivaldybėje ugdytas jaunimo verslumas

Kur ieškoti idėjų verslui? Nuo ko pradėti savo verslą? Kaip apskaičiuoti išlaidas, prekių ar paslaugų kainą? Šiuos klausimus sau užduoda jauni žmonės, kurie nori pradėti savo verslą. Jie taip pat ieško, kas jiems gali padėti ir patarti.

Esant aukštam jaunimo nedarbo lygiui Lietuvoje, jaunuoliams reikia dėti vis daugiau pastangų siekiant atrasti, ką jie gali veikti, dirbti, norėdami kurti laimingą gyvenimą Lietuvoje. Jaunimo verslumui, įsidarbinimo ir karjeros galimybių kūrimui vis daugiau dėmesio skiria švietimo įstaigos, šeimos bei jaunimo organizacijos.
Liepos mėnesį Elektrėnų savivaldybėje buvo suorganizuoti 2 tarptautiniai mokymų seminarai, skirti jaunuoliams nuo 18 iki 30 metų iš Lietuvos ir Lenkijos, norintiems daugiau sužinoti apie verslo kūrimo žingsnius. Organizatorių nuostabai, šie renginiai pritraukė daug potencialių dalyvių, mokymų tema buvo aktualesnė nei tikėtasi. Nors vykdant dalyvių atranką nebuvo reikalaujama, kad jie turėtų konkrečią verslo idėją, visgi atvyko net pusė dalyvių, kurie jau žengė pirmuosius žingsnius įgyvendindami savo verslo idėją arba tobulino pradėtą verslą.

Mokymų metu dalyviai tobulino karjeros planavimo, lyderystės ir vadovavimo įgūdžius, įgijo verslo kūrimui reikalingų kompetencijų bei žinių, sužinojo, nuo ko pradėti, kokią teisinę formą pasirinkti, į ką svarbu atsižvelgti pradedant savo verslą. Dalyviai analizavo tiek naujų produktų kūrimą, tiek paslaugų teikimo procesą ir elementus. Programos metu daug dėmesio buvo skirta verslo aplinkos analizei ir rinkodaros plano parengimui.
Projekto dalyvė elektrėnietė Brigita Pruskaitė teigia: „Šie mokymai padėjo suprasti, kad turint reikalingų verslo kūrimui įgūdžių, žinant, kaip nuosekliai planuoti verslą, į kokius aspektus atkreipti dėmesį pradedant, turint šalia patariantį žmogų, bet kokia neįmanoma idėja gali būti įgyvendinta.“ Mokymų metu Brigita kartu su kita dalyve iš Lietuvos analizavo, kaip įgyvendinti vaikų darželio, kuriame būtų bendraujama anglų kalba, idėją. Kelios verslo idėjos, kurias jaunuoliai kūrė ir tobulino mokymuose: veganiškas restoranas, keleivių ir krovinių pervežimo iš Lietuvos į Daniją verslas, prekyba meno kūriniais, gydomasis SPA turizmas Lietuvoje, daugiafunkcė ir personalizuota darbo knyga.
Šį projektą įgyvendino viešoji įstaiga „Nectarus“, kuri veikia Daugirdiškių kaime, Elektrėnų savivaldybėje. Tarptautinis jaunimo projektas „Verslas verslui: jaunimo verslumo įgūdžių ugdymas, siekiant ateities bendradarbiavimo“ buvo įgyvendintas kartu su NVO „Dakato“ iš Krokuvos (Lenkija). Šį projektą finansavo Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas, administruojamas Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.<- Grįžti į atgal