Vaikų knygos gimtadienis bibliotekoje

Balandžio 6 d. Elektrėnų sav. viešojoje bibliotekoje, Vaikų ir jaunimo skyriuje, vyko Tarptautinės vaikų knygos dienai skirta valandėlė „Buvo kartą...“

Balandžio 2 d. minima Tarptautinė vaikų knygos diena sutampa su garsaus danų pasakininko H. K. Anderseno gimtadieniu ir pasaulyje švenčiama nuo 1967 m. Šios idėjos autoriai – Tarptautinė vaikų knygos taryba (IBBY), kuri kasmet skiria vis kitos šalies nacionalinį IBBY skyrių sukurti plakatą ir kreipimąsi į skaitytojus. Šiemet visame pasaulyje jie išplatinti iš IBBY Brazilijos skyriaus.
Elektrėnų sav. viešojoje bibliotekoje susirinko gausus būrys vaikučių iš lopšelio-darželio „Pasaka“ ir mokyklos-darželio „Žiogelis“. Jie susidomėję klausė G. Akulevičienės skaitomo šių metų kreipimosi į pasaulio skaitytojus teksto „Buvo kartą...“, kurio autorė – rašytoja Luciana Sandroni. Taip pat buvo pristatytos H. K. Anderseno ir brolių Grimų pasakos „Mergaitė su degtukais“, „Alavinis kareivėlis“, „Batuotas katinas“, „Pelenė“ ir kt., jų ištraukas skaitė bibliotekininkės Asta Striaupienė, Albina Kananavičienė, bibliotekos direktorės pavaduotoja Kristina Partikienė, vyr. metodininkė Jūratė Volungevičienė.
Renginyje ne tik buvo skaitomos pasakos – vaikai drąsiai pasakojo apie įvairias savo skaitytas knygeles, deklamavo eilėraščius. Vaikų knygos gimtadienyje neapsieita be dovanėlių – knygų skirtukų, kuriuos gavo visi renginyje dalyvavę darželinukai.
Dėkojame darželių auklėtojoms ir vaikučiams už dalyvavimą ir kviečiame bibliotekoje apsilankyti dažniau!

Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos inf.<- Grįžti į atgal