Trolių pasaulyje

Projektas „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“ Lietuvoje rengiama daugelį metų.
Vėlyvo rudens vakarais jauną ir seną šildo miela širdžiai knyga ir garuojantis arbatos puodelis su imbieriniu sausainiu, o būtent ši savaitė primena, kad galime pasidžiaugti ir Šiaurės šalių literatūros lobiais.

Vievio miesto biblioteka šiame projekte dalyvauja kasmet. Šių metų savaitės tema – TROLIAI ŠIAURĖJE.
Lapkričio 10 d. bibliotekoje tradiciškai pleveno žvakelių liepsnelės, suaugusiems skaitytojams buvo pristatyti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tikslai bei uždaviniai, renginių planas. Šviesos ir žodžio šventės metu vyko privalomųjų kūrinių – T. Janson „Tėtis ir jūra“, St. Spjuto „Stallo“ skaitymas, rašytojų biografijų pristatymas.
Vievio gimnazijos žurnalistų būrelio narius (vad. R. Kisnierienė) supažindinome su virtualia medžiaga „Senoji skandinavistikos mitologija“ bei pasiūlėme šiaurietiškų receptų imbieriniams trolių formų sausainiams išsikepti. Suaugusiųjų sk. vyko literatūrinė paroda bei bibliografinė apžvalga „Šiaurės rašytojai rašo visiems“.
Už pagalbą organizuojant Šiaurės šalių bibliotekų savaitę dėkojame Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje patarėjai B. Urmanaitei, Vievio gimnazijos žurnalistų būrelio nariams bei nuolatiniams skaitytojams, pasidalinusiems idėjomis susipažįstant su Šiaurės šalių literatūra ir kultūros paveldu.

Vievio m. bibliotekos inf.<- Grįžti į atgal