Tiksliųjų mokslų mėnuo Vievio gimnazijoje

Statistikos duomenys teigia, kad didesnė dalis Lietuvos abiturientų renkasi humanitarinių mokslų studijas.

Ne paslaptis, kad pastaruosius kelerius metus nesurenkamas reikalingas studentų skaičius į matematikos, chemijos, fizikos studijas. Todėl Lietuvoje vis daugiau dėmesio skiriama technologinių mokslų populiarinimui.
Vievio gimnazijos tiksliųjų mokslų metodinės grupės mokytojai neliko abejingi šiai idėjai ir lapkričio mėnesį skyrė tiksliesiems mokslams. Pagrindinis tikslas – skatinti kūrybiškumą, mokyti logiškai mąstyti ir taikyti savo žinias praktikoje.
Lapkričio mėnesį gimnazijoje vyko matematikos ir informacinių technologijų olimpiados. Geriausi mokiniai dalyvaus savivaldybės olimpiadose. Mokiniai kartu su informacinių technologijų mokytoja V. Strasevičiene dalyvavo savivaldybės konkurse „Bebras“. Džiugu, kad 3b kl. gimnazistas E. Kurpis laimėjo IV vietą.
Lapkričio 19 d. 1c kl. gimnazistai kartu su ekonomikos mokytoja D. Jonikiene vyko į Vilnių ir dalyvavo Euro parodoje, naudojosi galimybe gauti informacinės medžiagos: lankstinukų, holograminių kortelių, rodančių populiariausias reikšmes litais ir eurais.
Lapkričio 21 d. 8 ir 1-2 kl. gimnazistai dalyvavo matematinio bei gamtamokslinio raštingumo konkurse, sprendė aukštesniųjų gebėjimų uždavinius. Nugalėtojais tapo Tomas Granickis (8a kl.), Ieva Gliaudelytė (8b kl.), Kotryna Jankūnaitė (1c kl.), Vidas Katulis (2a kl.).
Lapkričio 29 d. penki 5-8 klasių mokiniai su mokytoja Z. Gliebiene vyko į KTU respublikinę matematikos olimpiadą.
Paskutinę lapkričio savaitę konferencijų salėje surengėme „Protų mūšį“. Žaidimo tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi matematika, ugdyti išradingumą, kūrybiškumą, kritinį mąstymą, mokyti dirbti grupėse, bendrauti ir bendradarbiauti. Renginyje dalyvavo 6 komandos. 1-2 kl. gimnazistai stengėsi kuo greičiau, tiksliau ir geriau atlikti užduotis. Kova buvo įtempta, klausimai painūs, reikalavę ne tiek žinių, kiek mąstymo. I vietą užėmė 2c ir 2b kl. komandos. Mokiniai pasitikrino ne tik savo žinias, bet ir išgirdo daug įdomių dalykų, įrodė, kad tikrai daug moka ir žino, geba dirbti komandoje. Taip pat visi galėjome gėrėtis 5-8 kl. mokinių piešinių, matematikos kūrybinių darbų paroda, kuri buvo eksponuojama antro aukšto fojė. Mokiniai sukūrė įvairiausių ornamentų apie matematikos grožį, senovinius pasaulio matus, parašė nuostabių ketureilių apie tiksliuosius mokslus. Apklausos duomenys parodė, kad tai, ką darėme, mokiniams patiko ir buvo įdomu, jie ir ateityje norėtų dalyvauti tokiuose renginiuose. Tikimės, kad visas mokytojų komandos darbas pasėjo mokinių širdyse susidomėjimo tiksliaisiais mokslais sėklą.
Noriu padėkoti visiems Vievio gimnazijos tiksliųjų mokslų metodinės grupės mokytojams už idėjas, pagalbą organizuojant renginius, už savo laisvą laiką, skirtą mokinių tobulėjimui ir kūrybiškumui.

Valda Karmazienė
Vievio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų