Tarybos posėdis vėl virtualioje erdvėje

Paskutinį mėnesio trečiadienį, kaip įprasta, įvyko mūsų savivaldybės tarybos posėdis. Tikrai gaila, jis vėl grįžo į virtualią erdvę. O su virtualia erdve grįžo ir blogai veikiantys mikrofonai, vėlavimai, strigimai, kalbėjimai po penkis ir telefoniniai pokalbiai visai tarybai.

Pradžioje profesionalioji finansų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jekaterina Goličenko pristatė 2014-2020 m. strateginio plėtros plano įgyvendinimo ataskaitą. Ataskaitoje suformuoti 7 vertinimo rodikliai, pagal kuriuos galime spęsti, kaip sekėsi įgyvendinti minėtą strateginį planą.

Blogiausiai ėjosi su natūralia gyventojų kaita, savivaldybėje gyventojų skaičius 2014-2020 m. mažėjo. Galime tai pavadinti valstybinio mąsto problema, nes didžiojoje šalies dalyje šis rodiklis taip pat prastėja. Užbėgant įvykiams už akių, galiu pasakyti, kad tik Elektrėnų mieste, paskutiniu metu, gyventojų skaičius nežymiai auga. Prie to prisideda ir teigiamas Migracijos rodiklis, kuris šioje ataskaitoje gavo maksimalų įvertinimą, o tai reiškia, kad į mūsų savivaldybę gyventi atvyksta daug daugiau žmonių, nei išvyksta.

Užsienio ir materialinės investicijos pernelyg nekinta, laikomės neatsilikdami nuo vidurkių.

Veikiančių ūkio subjektų 1000 gyventojų pas mus sparčiai augo, ir šis rodiklis buvo įvertintas maksimaliai gerai.

Galime pasidžiaugti dėl nuolatinio vidutinio darbo užmokesčio didėjimo mūsų savivaldybėje, šis rodiklis taip pat įvertintas puikiai.

Paskutinis rodiklis: Nedarbo lygis, ilgą laiką, mūsų savivaldybėje jis buvo mažiausias visoje Lietuvoje. Tačiau reikalus sugadino Pandeminis laikotarpis, kai nedarbo lygis ėmė augti ne tik pas mus. Yra vilties, kad Elektrėnai per kitą strateginio veiklos plano įgyvendinimą 2021-2027, vėl grįš tarp lyderiaujančių savivaldybių.

Bendrai vertinant situacija yra gera, ataskaitai pritarėme.

Vėliau Jekaterina taip pat pristatė ir pritarėme Biudžeto pakeitimams. Jis ir vėl didėja. Išskirsiu kelias sritis. Puikiai surenkame nekilnojamojo turto ir žemės mokesčius, kurie yra viršplaniniai. Taip pat papildomų pinigų gauname iš ministerijų savo sveikatos įstaigų veikloms ir darbo užmokesčiams bei bendruomeninei veiklai stiprinti.

Pritarėme savivaldybės aplinkos monitoringo (stebėjimo) 2021–2026 metų programai. Tai reikalinga, kad žinotume, kaip keičiasi mūsų aplinkos taršumas. Pvz., aplinkos taršos matavimai atliekami 4 kartus per metus skirtingais metų laikais, o paviršinių vandenų 3 kartus per vasaros sezoną.

2.7 klausimas sukėlė daugiausiai diskusijų. Man pačiam taip pat kilo nemažai klausimų. Kartais norėčiau būti ne tik socialinių reikalų, bet ir ūkio komiteto narys ir dar prieš tarybos posėdį išsiaiškinti, kas dėl ko ūkio reikaluose. Taigi, pritarėme savivaldybės teritorijoje iki 2030 metų numatomų įrengti viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų plano patvirtinimui. Jis tikrai nėra galutinis. Iki 2026 m. Vievio mieste elektros krovimo stotelės turėtų atsirasti aikštelėje prie bažnyčios ir parduotuvės „Norfa“. Elektrėnuose iki 2028 m. stotelės atsiras prie Abromiškių svirno ir daugiabučių aikštelėje adresu Draugystės 35B. Galima sakyti pirmame kieme nuo bažnyčios link Pergalės g. Pastebėjau, kad tokios stotelės turėtų atsirasti ir Policijos, Pašto aikštelėse.

Pritarėme patalpų, esančių Trakų g. 11 Vievyje, perdavimo asociacijai Elektrėnų savivaldybės vietos veiklos grupei, kuri vykdys Vaikų dienos centro veiklą. Jame bus nupirkti nauji baldai, įranga, taip Vievio vaikams lankyti centrą bus tikrai komfortabilu.

Aktualus klausimas dėl Vievio kultūros namų - jo vis dar negalime „Priduoti“, Rangovai vengia - sakė administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius, jis taip pat pridūrė, kad yra pareikštos pretenzijos, situacija sprendžiama ir „pridavimas“ turėtų įvykti per artimiausias dvi savaites.

Tiek mano aprašymo iš tarybos posėdžio. Pagal protokolą sprendimų projektus įvardina pirmininkaujantis. Juos pristato klausimo rengėjai ar atstovai, tada tarybos nariai gali užduoti klausimus, vėliau vyksta komitetų svarstymų pristatymas ir pasisakymai. Na galiausiai, žinoma, tarybos narių balsavimas. Būtent per nuotolinius posėdžius, kartais tenka pasimesti... Savivaldybės taryboje randasi praktika, kas greičiau įsijungs mikrofoną ir darkart primins, kad jau tikrai balsuojam. Gal ten tikrai tiek smagu pasakyt, kad reiks pabandyt ir man veltis į lenktynes.

Nepamirškime vis dažniau šypsotis, tai pats pigiausias būdas pagerinti savo ir šalia esančio žmogaus nuotaiką.

Tarybos narys Dovydas BLIUJUS

 

 

 

 <- Grįžti į atgal