Tarptautinis akordeonistų konkursas „Naujenė 2014“

Ankstyvą balandžio 9-osios rytą būrelis Vievio meno mokyklos akordeonistų jau traukė Latvijos pasienio link. Nei pliaupiantis lietus, nei miego trūkumas jauniesiems akordeono entuziastams nebuvo jokia kliūtis. Žinoma, nes visos mintys sukosi tik apie laukiantį tarptautinį akordeonistų konkursą Latvijoje – „Naujenė 2014“.

Įveikę sudėtingus pasienio kelius, sėkmingai pasiekėme Daugpilį, kur muzikos mokykloje jau būriavosi jaunieji akordeonistai, jų tėveliai, mokytojai bei garbūs akordeono pedagogai iš Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos, Serbijos, Latvijos ir, žinoma, Lietuvos. Akordeono garsai, nerimastingas šurmulys, vaikų juokas, pakili ir šventiška nuotaika užpildė visus mokyklos kampelius. Nuo pačių mažiausių, vos pirmus metus muzikuojančių pyplių iki pripažintų, koncertuojančių atlikėjų. Tikra akordeono muzikos šventė!
Jau XII kartą balandžio 9-11 dienomis šiame Latvijos mieste buvo organizuojamas tarptautinis akordeonistų konkursas, subūręs itin gausų būrį akordeonistų iš visos Europos. Smagu, kad šitoks didelis būrys vaikų ir jaunimo žavisi akordeonu, populiarina jį bei siekia profesionalumo.
Džiugu, kad tarp Lietuvos atstovų buvo ir Vievio meno mokyklos akordeonistai: Ernestas Čižas, Rūta Jukavičiūtė ir Rasa Matuliūkštytė. Dar smagiau, kad ši kelionė tikrai buvo neveltui ir jaunieji vieviečiai buvo labai aukštai įvertinti. Ernestas Čižas apdovanotas pirmos vietos diplomu, Rūta Jukavičiūtė savo kategorijoje taip pat laimėjo pirmąją vietą, o Rasa Matuliūkštytė vyriausioje muzikos mokyklų kategorijoje laimėjo trečiąją vietą.
Nors tokios kelionės pareikalauja nemažai jėgų bei ištvermės, jos yra labai svarbios ir reikalingos. Vaikai turi puikią galimybę pabūti tarp bendraminčių, susipažinti su akordeono pasaulio naujovėmis, pasiklausyti kitų muzikavimo, pasitikrinti savo jėgas, pasisemti patirties ir naujų idėjų. Labai norėtųsi, kad tokių išvykų būtų dar daug ir, kad jaunųjų Vievio meno mokyklos akordeonistų niekada neaplenktų sėkmė.

Vievio meno mokyklos akordeono mokytoja Sigutė Gervienė<- Grįžti į atgal