Susitikimas Vievio bibliotekoje

Kovo 9 dieną Vievio bibliotekoje įvyko susitikimas su meno kūrėjais: poetu, vertėju Antanu A. Jonynu ir fotomenininku M. Norkumi.

Vievio bibliotekos vedėja I. Sūnelaitienė klausytojams pristatė A. A. Jonyną – poetą, vertėją, sukaupusį įspūdingą kūrybos bagažą, pelniusį daug įvertinimų ir apdovanojimų.
Antanas A. Jonynas 1977 m. debiutavo poezijos rinkiniu „Metai kaip strazdas“. Nuo 1981 m. yra Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Eilėraščių rinkinys „Nakties traukinys“ (1990 m.), pripažintas geriausia 1991 m. knyga, poetui pelnė Lietuvos rašytojų sąjungos premiją. Tais pačiais metais jam skirta Nacionalinė premija. Eilėraščių rinkinys „Krioklys po ledu“ (1997) įvertintas Jotvingių premija.
„Visą gyvenimą esu šalia knygos“, – taip pokalbį su klausytojais pradėjo poetas. Pasak jo, tėvo A. Jonyno likimas buvęs sudėtingas, tačiau jo pavyzdys turėjo įtakos poeto gyvenimui ir kūrybai. Studijuodamas susidomėjo poezija, o 1970 metais pasirodžiusi puiki V. Bložės, S. Gedos, M. Martinaičio poezija iš esmės pakeitė būsimojo poeto suvokimą – „poezija yra velniškai įdomi“. Pasak Antano A. Jonyno, kuriant būtini įgimti dalykai ir amato išmanymas.
Paklaustas, kodėl pradėjo versti tekstus, poetas paaiškino, kad mokykloje buvo puikiai išmokęs vokiečių kalbą, šias žinias teko atgaivinti nepriklausomoje Lietuvoje. Apie du dešimtmečius dirbo „Vagos“ leidykloje, tad vertėjo darbas tapo pagrindinis. Poetas atviravo, kad už paskatinimą išversti J. V. Getės „Faustą“ yra dėkingas tuo metu Vievyje gyvenusiam aktoriui V. Masalskiui. Vertėjas pripažino, kad šis darbas buvęs iššūkis, tačiau „malonu išversti tekstą taip, kad skambėtų gimtąja kalba ir būtų artima kūrinio dvasia.“
Fotomenininkas M. Norkus prisistatė kaip fotoarchyvistas: „Tai yra ne Lietuvos, tai – mano akimirkos. Man teko dirbti kine, televizijoje, su savimi turėdavau savo draugą fotoaparatą. Be fotografavimo televizijoje ir kino studijoje, apie penkiolika metų eidavau į Vilniaus knygų mugę. Ten esu užfiksavęs S. Gedos, J. Ivanauskaitės, R. Granausko, M. Martinaičio portretus.“
Smagu, kad vieviečiai ne tik klausė Antano A. Jonyno skaitomų eilių, bet ir visą mėnesį galės džiaugtis M. Norkaus paroda.

Dalia Raslanienė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų