Susitikimas su J. Rinkevičiumi Vievio bibliotekoje

Šiltą pavasarėjantį vakarą Vievio biblioteką užplūdo lankytojai: šį kartą joje apsilankė Gintaro Rinkevičiaus kūrybinei veiklai neabejingi vieviečiai.

Vienas žymiausių dirigentų nūdienos Lietuvoje, Nacionalinės premijos laureatas Gintaras Rinkevičius (g. 1960), Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas vasario mėnesį šventė 55-erių metų jubiliejų.
Ta proga Vievio biblioteka suorganizavo susitikimą su Gintaro Rinkevičiaus tėvu Justinu Rinkevičiumi.
Renginį pradėjusi bibliotekos vedėja I. Sūnelaitienė sakė, kad Vievio gyventojams J. Rinkevičiaus šeima yra pavyzdys kiekvienai šeimai ir pakvietė virtualiai susitikti su G. Rinkevičiumi – pažiūrėti videomedžiagą.
J. Rinkevičius papasakojo apie savo šeimą. Jo teigimu, muzikos trauka užkoduota šeimos genuose. Tėvas lankęs vargonininkų kursus, mama gražiai dainavusi, pats J.Rinkevičius mokėsi Vilniaus J. Tallat Kelpšos muzikos mokykloje pas buvusią dainininkę Oną Zabielaitę-Karvelienę. Sūnaus Gintaro Rinkevičiaus gabumus pastebėjo tuometinis Vievio kultūros namų vadovas Juozas Gečas. J. Rinkevičius sakė norėjęs, kad sūnus mokytųsi muzikos, tad vos septynerių sulaukusį nuvežė į M. K. Čiurlionio menų mokyklą-internatą.
Svečias nuoširdžiai pasakojo, koks buvo didelis sūnaus prisirišimas prie tėvų, namų aplinkos. Maestro tėvas pripažino, kad išsiskyrimai nebūdavo lengvi, tačiau tarpusavio santykiai išliko puikūs. J. Rinkevičius džiaugėsi, kad sveikindamas sūnų gali pasakyti: aš tavim didžiuojuos.
Šiltą susitikimą papildė J. Rinkevičiaus kartu su klausytojais atliekamos dainos, kolegų ir seniūno Z. Pukėno sveikinimai.

Dalia Raslanienė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų