Sėkmingos karjeros istorija Elektrėnų profesinio mokymo centre

Žmogaus gyvenimas panašus į kelionę per kalnus. Kiekvienas gimsta papėdėje, o numiršta ant savo kalno aukštumos, į kurią sugebėjo įkopti. Pasiekto kalno aukštis priklauso nuo užsibrėžto tikslo, pastangų, įrankių ir laiko. (Japonų išmintis)

Rugsėjo 16 d. VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre vyko karjeros planavimo įgūdžių tobulinimo ir gerosios patirties sklaidos renginys logisto-ekspeditoriaus specialybės mokiniams. Karjeros planavimo mokytoja Jolanta Jasukaitienė vieniems mokiniams pristatė, o kitiems ir priminė karjeros sampratą, prielaidas, tipus, barjerus, pakvietė buvusią mūsų mokyklos mokinę Jovitą Kazlauskaitę pasidalinti savo asmenine karjeros planavimo ir įgyvendinimo patirtimi.
Jovitos sėkmės istorija prasidėjo VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro suole. 2011 m. rugsėjo mėnesį ji pradėjo mokytis logisto-ekspeditoriaus specialybės. Prisiminęs Jovitą ir jos grupės draugus, kiekvienas pasakytų, kad šita karta buvo kažkuo ypatinga. Geras pamokų lankomumas, mokymasis, domėjimasis ne tik logisto-ekspeditoriaus profesijos žiniomis, bet ir aktyvus dalyvavimas užklasinėje veikloje, puikus egzaminų išlaikymas davė daug naudos mokiniams. Šiuo metu jie visi dirba pagal savo specialybę, tęsia mokslus aukštosiose mokykloje, du absolventai ieško laimės užsienyje.
Jovita šiandien gyvena ir dirba Jungtinėje Karalystėje. Ji sutiko pasidžiaugti savo sėkme ir pasidalinti patirtimi su VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro I, II ir III kurso logisto-ekspeditoriaus specialybės besimokančiais mokiniais. Profesinė karjera prasidėjo dar besimokant centre. Pažangūs mokiniai, tarp jų ir Jovita, turėjo galimybę išvykti stažuotis į Vokietiją, Turkiją. Ten tobulino savo praktinius ir kalbinius įgūdžius, susipažino su tų šalių kultūra ir papročiais. Grįžę iš stažuočių mokiniai gavo tarptautinius sertifikatus, kurie, pasak Jovitos, padėjo lengviau rasti norimą darbą užsienyje. Šiuo metu buvusi mokinė dirba Halfords kompanijoje, jai patikėti tokie darbai: prekių surinkimas, prekių surinkimas balsu, prekių papildymas, prekių, turinčių pirmenybę, surinkimas ir tikrinimas, darbo kiekio skaičiavimas, Llop ir PPT krautuvų vairavimas, reikiamų prekių tikrinimas ir užsakymas, darbo kiekio tikrinimas. Pradėjusi nuo žemiausios grandies Jovita dabar dirba tokį darbą, apie kurį svajojo besimokydama VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre. Ji teigia, kad kiekvieną dieną sužino ką nors naujo ir tai jai labai patinka. Mergina džiaugiasi, kad didžiąją dalį žinių atsinešė iš Profesinio mokymo centro, todėl jaučiasi labai dėkinga jo mokytojams už žinias, vadovams už suteiktas galimybes, puikias sąlygas mokytis ir tobulėti.
Renginio pabaigoje pašnekovė visiems palinkėjo nesėdėti vietoje, būti aktyviems, nebijoti darbo ir sugebėti sėkmingai įkopti į savo karjeros kalną.

Profesijos mokytojos Ineta Čoporovienė, Jolanta Jasukaitienė<- Grįžti į atgal