Saugaus interneto diena Vievio bibliotekoje

„Saugesnis internetas“ – tai Europos Komisijos (EK) Informacinės visuomenės direktorato programa, nuo 1999 metų vykdoma visose ES šalyse.

Programos tikslai – skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis bei apsaugoti vaikus, kovojant su neteisėtu ir žalingu interneto turiniu bei elgesiu.
Kiekvienais metais Saugesnio interneto diena yra minima vasario antros savaitės antradienį siekiant skatinti vaikus ir jaunimą saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais. Šiemet Saugesnio interneto dienos proga Vievio bibliotekoje paskaitą vaikams skaitė Vievio policijos nuovados specialistė E.Bliujienė.
Policijos specialistė paaiškino, kad pagrindinis tikslas yra skatinti kurti pozityvų interneto turinį ir pašalinti žalingą. Klausytojams siūlė prisidėti prie teigiamo interneto turinio kūrimo, mandagiai ir pagarbiai bendraujant internete, saugojant savo internetinę reputaciją (taip pat ir kitų), ieškant saugių informacijos dalinimosi būdų. Priminė, kad padėti pašalinti žalingą interneto turinį gali kiekvienas – tereikia pranešti atsakingoms institucijoms. Policijos specialistė E. Bliujienė įspėjo apie tykančius pavojus (priekabiavimą internete, patyčias, netinkamą informacija, sukčiavimą) ir neetiško komentavimo pasekmes. Taip pat lektorė paaiškino, kokie pasitaiko sukčiavimo būdai ir kaip tinkamai elgtis tokioje situacijoje.
Norėtųsi tikėti, kad nuoširdi policijos specialistės E. Bliujienės paskaitėlė mažiesiems interneto naudotojams įdiegė, jog internete reikia būti saugiems, atsakingiems ir pagarbiems.

Dalia Raslanienė, Renata Simanavičienė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų