Sakurų parkas – ir Pakalniškėse

2021 m. gegužę Pakalniškių kaimo seniūnaitė Inga Čižienė dalyvavo „Active Citizens“ mokymuose apie fasilitatorius, po kurių buvo galimybė rašyti nedidelį projektą bendruomenės idėjai įgyvendinti.

Pasitarus su Pakalniškių bendruomenės „Jorė“ nariais, buvo nuspręsta įkurti „Pakalniškių parkelį“, kuriame būtų pasodinta 10 sakurų, pastatytas suolelis, pasodinta 10 tujų, kurios uždengtų konteinerius. Tačiau dėl planų keisti senus konteinerius į pusiau požeminių konteinerių aikšteles, kol kas nėra galimybės sodinti tujų.

Projektui skirta 400 Eur, kuriuos finansavo Active Citizens programa, kurią Lietuvoje įgyvendina Politikos tyrimų ir analizės institutas.

Pakalniškių parkelyje 2021 m. gegužės 22 d. buvo pasodinta 10 sakurų. Idėja buvo sodinti sakurą savo šeimai, todėl sakuros gavo Eimontų, Bliujų, Sajietų, Platų, Protasevičių, Viešūnų, Eglinskų, Gurskų, Tomkevičių-Kalinauskų ir Pakalniškių seniūnaitijos sakurų pavadinimus.

Dėkojame „Active citizens“ už galimybę įgyvendinti projektą.

 

Jolita PLATIENĖ,

Pakalniškių bendruomenės „Jorė“ pirmininkė

 

 

Nuo redakcijos:

Turbūt nelabai kas tikėjo, kad į kvietimą – pasodinti savo šeimos sakurą Pakalniškėse, atsilieps tiek daug šeimų. Savo „Facebook“ paskyroje Pakalniškių seniūnaitė Inga Čežienė pasidžiaugė, kad gyventojai taip aktyviai atsiliepė į kvietimą, ir padėkojo bendruomenės pirmininkei Jolitai Platienei bei „Active Citizens“ už gyventojams suteiktą galimybę įgyvendinti dar vieną puikią jų iniciatyvą – pagražinti Pakalniškių seniūnaitijos aplinką. Kiekviena atvykusi šeima pasodino „savo“ sakurą. Ir pasidžiaugė, kad bendri darbai visus suvienija į artimesnę draugystę su kaimynu. Taip pat pažadėjo, jog prie sakurų greitu laiku atsiras ir dvipusis suoliukas.

Vievio seniūnijos seniūnas Zenonas Pukėnas padėkojo Pakalniškių seniūnaitei Ingai Čižienei ir visai jos komandai – Pakalniškių bendruomenei, už sakurų parko sodinimą.<- Grįžti į atgal