Projektas „Mes už sveiką gyvenimą“

Spalio mėn. Vievio gimnazijos 5-8 ir 1-4 kl. moksleiviai dalyvavo projekte „Mes už sveiką gyvenimą“.

Pagrindinis tikslas – gilinti moksleivių sveikatos žinias, formuoti sveiko gyvenimo įgūdžius. Labai svarbu, kad vaikai būtų sotūs ir laimingi. Sveiką gyvenseną užtikrina ne tik tinkama, subalansuota mityba, bet ir sportas. Moksleiviai aktyviai dalyvavo įvairiuose renginiuose: „Sveika gyvensena“, „Maisto paroda“, „Sportas – jėga“, „Gyvai“, „Sveikatingumo pertraukų savaitė“, „Vanduo – gyvybės gija“. Mokytoja L. Mickūnienė vedė praktines ir teorines pamokas „Sveikata – didžiausias turtas“. Džiugu, kad 2a kl. moksleiviai biologijos žiniomis pasidalino su jaunesniųjų klasių gimnazistais. Psichologė A. Rakauskienė vykdė anketinę apklausą „Rūkymo įpročiai“. 1-2 kl. gimnazistai daugiau sužinojo apie rūkymo žalą, domėjosi sveikos mitybos piramidės taisyklėmis. Chemijos mokytoja A. Nekrasovienė su vyresniųjų klasių moksleiviais atliko tyrimą „Vievio miesto ežero vandens kokybė“.
Spalio 13 d. gimnazijos bendruomenė dalyvavo sveiko maisto parodoje, kurią suorganizavo direktoriaus pavaduotoja neformaliam ugdymui D. Šumskienė, socialinė pedagogė A. Apyvalienė ir mokytoja I. Baliūnienė. Spalio 14 d. 5a klasės moksleiviai kartu su socialine pedagoge A. Apyvaliene vyko į žygį ir aplankė gražiausias Vievio apylinkes. Moksleiviai aktyviai sportavo, žaidė judriuosius žaidimus ir pagilino turimas žinias apie sporto šakas. Spalio 15 d. Elektrėnų ŠPC socialinė pedagogė A. Apyvalienė skaitė paskaitą „Sveikata, kuri mus saugo“. Spalio 20–24 d. vyko piešinių paroda „Vanduo – gyvybės jėga“ ir akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Sveikatos priežiūros specialistė V. Kerševičienė ir socialinė pedagogė A. Apyvalienė suplanavo visos savaitės veiklas, kurias gimnazijos bendruomenė žinojo iš anksto: pirmadienis – „Judėjimo galia“, antradienis – „Vandens diena“, trečiadienis – „Asmens higienos svarba“, ketvirtadienis – „Muzikos galia“, penktadienis – „Šypsenos diena“. Moksleiviai dalyvavo piešinių konkursuose „Vandens svarba gyvūnams ir augalams“ (socialinė pedagogė A. Apyvalienė), „Didžiausia dovana – gyvybė“ (mokyt. V. Debesienė). Taip pat rudenį pradėta įgyvendinti psichoaktyvių medžiagų prevencinė programa „Gyvai“, kuri skirta 6 kl. moksleiviams.
Moksleiviai pagilino savo žinias sveikatinimo srityje, mokėsi bendrauti, perteikti turimas žinias. Taigi daug galime nuveikti ir patys. Reikia tik domėtis, kalbėti, nebijoti reikšti savo nuomonę. Tada bus lengva siekti tikslų. Domėkimės, diskutuokime, veikime – tai raktas į mūsų visų gerą sveikatą.
Dėkojame direktoriaus pavaduotojai neformaliam ugdymui D. Šumskienei, socialinei pedagogei A. Apyvalienei, sveikatos priežiūros specialistei V. Kerševičienei, psichologei A. Rakauskienei, mokytojoms A. Nekrasovienei, I. Baliūnienei, V. Debesienei, L. Mickūnienei ir moksleiviams už rūpestį, supratingumą, nuoširdumą ir gerus žodžius.

Vievio gimnazijos žurnalistų būrelio nariai<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų