Projektas „Erasmus Lietuvos mokykloms“

Elektrėnų „Versmės“ gimnazija jau keleri metai bendradarbiauja su M. Romerio universitetu, kuriame gimnazistai ne kartą lankėsi ir susipažino su studijų programomis, studentų gyvenimu.

Netgi sužinojome, kad universitetas laimėjo Švietimo mainų paramos fondo organizuojamą projektą „Erasmus Lietuvos mokykloms“. Projekto tikslas – stiprinti Mykolo Romerio universiteto ir kai kurių bendrojo ugdymo institucijų bendradarbiavimą, skatinti studentus – Erasmus programos dalyvius ir mokinius – būsimuosius studentus, pažinti kultūrų ir kalbų įvairovę Lietuvoje bei Europoje, galimybes studijuoti ir dalyvauti Erasmus programoje.
Balandžio 2 dieną studentai atvyko į mūsų gimnaziją ir su 2-3 klasių mokiniais įgyvendino trumpalaikį projektą „Erasmus Lietuvos mokykloms“ anglų kalba. Į projektą aktyviai įsitraukė ir anglų kalbos mokytojos A. Balnienė, R. Važgėlienė, D. Valančienė, I. Švenčionytė.
Šio projekto dalyviai, studentai iš Slovakijos, Turkijos, Čekijos bei Amerikos, vedė pamokas „Kalbų ir kultūrų įvairovė“, supažindino su savo šalimis. Mokiniai, teisingai atsakę į studentų pateiktus klausimus, buvo apdovanoti dovanėlėmis. Studentai supažindino mokinius su savo gimtąja kalba bei išmokė šokti porą tautinių šokių. Per kitą pamoką vyko protų mūšis anglų kalba, reikėjo atpažinti personažus, dainas, įvairias šalis, žymius Vilniaus objektus bei atsakyti į klausimus. Aktyviausi renginio dalyviai buvo apdovanoti kuprinėmis. Vėliau mokiniai kartu su studentais leido laiką gerdami arbatą, skanaudami bandeles ir diskutuodami.
Linksmai bei naudingai praleistas laikas patiko tiek mūsų mokyklos mokiniams, tiek projekto dalyviams. Sužinojome apie kitų šalių kultūrą bei susipažinome su įdomiais  žmonėmis.
M. Mackevičiūtė (3c klasė) pasakoja:
„Per 3 pamoką mokiniai klausėsi studenčių iš Turkijos pasakojimų apie savo šalį, išmoko keletą naujų žodžių ir nesudėtingų turkiškų šokių. Per 4 pamoką gimnazistai ir studentai, projekto dalyviai, pasiskirstė į dvi komandas ir varžėsi „Protų mūšyje“, kuris vyko 6 etapais (personažų, muzikos, filmų, logikos, šalių, Vilniaus žymių objektų atpažinimo). Per 5 pamoką mokiniai su ERASMUS programos dalyviais vaišinosi mokykline arbata, valgė bandeles ir šnekučiavosi apie kitų šalių mokymo programas, papročius ir tradicijas. Manau, ši programa yra puikus šansas mokiniams praplėsti savo akiratį, susipažinti su naujais žmonėmis ir pasiryžti patiems dalyvauti šioje programoje.“
Pamokos anglų kalba neprailgo ir 2b klasės mokiniams.
„Man susitikimas labai patiko. Daug naujo ir įdomaus sužinojome apie Slovakiją. Patiko tai, kad patys turėjome galimybę klausti, į mūsų klausimus buvo atsakyta. Aš manau, kad tokių pamokų mokykloje turėtų būti daugiau! Ačiū, kad mūsų klasė turėjo galimybę dalyvauti projekte.“ (E. Butkutė, 2b kl.)
„Man labai patiko šis susitikimas, sužinojau daug naujų dalykų apie Slovakiją, jos istoriją, papročius. Manau, tokie susitikimai yra reikalingi, jų turėtų būti netgi daugiau, taip mes susipažįstame su kitomis šalimis, lengviau įsimename ir susidomime. Be to, galime diskutuoti anglų kalba!“ (U. Vaidogaitė, 2b kl.)
„Susitikimas buvo visai nieko. Nemažai sužinojau apie Slovakiją. Gal ir reikia tokių susitikimų. Tiesą sakant, pritrūko informacijos apie Erasmus ir ką studentai šioje programoje veikia.“ (S. Davidavičius, 2b klasė kl.)
„Man labai patiko, kaip studentas pasakojo apie savo gimtąją šalį Slovakiją, diskutavo su mumis. Daugiau sužinojome, juk tik iš ten gyvenančio piliečio lūpų galima išgirsti tai, ko neperskaitysi jokioje knygoje. Manau, tokie susitikimai reikalingi, nes taip lavinime savo užsienio kalbų įgūdžius ir gauname galimybę pažinti kitą šalį.“ (J. Citovič, 2b kl.)
„Man susitikimas labai patiko, buvo įdomu klausytis studento pasakojimų apie savo šalį, tradicijas. Sužinojau daug įvairių dalykų apie Slovakiją, nes tikrai mažai apie ją težinojau. Turime nemažai panašumų su šia šalimi.
Studentas buvo labai gerai pasiruošęs, jautėsi laisvai, maloniai bendravo, juokavo, buvo tikrai įdomu. Tokie susitikimai yra reikalingi!“ (G. Kasparaitytė, 2b kl.)
„Visada yra įdomu ir smagu sužinoti daugiau apie kitą šalį, pasikalbėti su tos šalies gyventoju. Nemažai sužinojau apie Slovakijos istoriją, buvau supažindintas su daugeliu lankytinų Slovakijos objektų.“ (R. Balaišis, 2b kl.)
„Ačiū svečiams iš M. Romerio universiteto už naujas patirtis. Labai džiaugiuosi, kad mūsų mokiniai ir mokytojai noriai dalyvauja netradicinėje veikloje. Tikiuosi, kad ne vienas mokinys pasinaudos galimybėmis studijuoti pagal Erasmus programą.“ (D. Liutkevičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui)

Danutė Liutkevičienė, „Versmės“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Ugnė Medzikauskaitė, Kamilė Ratkevičiūtė, jaunosios žurnalistės, 2a kl.<- Grįžti į atgal