Poezijos knygos sutiktuvės

Viešoji biblioteka suorganizavo dar vieną ne eilinį renginį elektrėniečiams. Kovo 26

d. bibliotekoje šiltai sutikta nauja žinomo poeto, literatūrinės Jono Aisčio premijos laureato Jono Endrijaičio poezijos knyga. Ši knyga ypatinga, nes joje iš tiesų slepiasi dvi knygos: „Vėpūtinis prie obels„ (skirta suaugusiems) ir „Vėpūtinukai“ (poezija vaikams). Aštuntojoje ir devintojoje eilėraščių knygose sudėti eilėraščiai įprasmina menininko gyvenimo ir visos kūrybos brandą. Suaugusiems skirtose eilėse vyrauja meilės lyrika, kalbama apie dabartinio žmogaus vertybes ir jo genties šaknis. Taip pat knygoje gausu Nemuno vaizdinių, mat prie šios upės poetas augo. „Prie Nemuno jaučiuosi kaip pasakoj“, – teigė J. Endrijaitis.
Apvertus kitą knygos pusę prasideda knyga mažiesiems, kurioje atsiskleidžia visai kitokia poeto pusė. Kaip pastebėjo vienas renginio lankytojas, vardu Vincentas, „Vėputinukai“ – lyg maža enciklopedija, pilna žaismingų, vaikiškai džiugių, skambių, šiltų eilėraščių apie paukščius, gyvūnus.
Poezijos knygos sutikimo renginį vedė J. Endrijaičio kolegė ir kraštietė – taipogi poetė Vilija Dobrovolskienė. Ji paskaitė kelis labiausiai patikusius eilėraščius iš, kaip pati sakė, dar dažais kvepiančios knygos. Taip pat sutiktuvėse dalyvavo ir Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, nustebinęs savo meniniais gebėjimais. „Nesvarbu, ar stora knyga. Svarbiausia – kas joje parašyta“, – teigė meras ir paskaitė mylimiausią savo eilėraštį iš ankstesnės J. Endrijaičio poezijos knygelės „Vėjų rožės“. Savivaldybės vadovas prisipažino labai jaudinęsis, nes pirmą kartą nuo vaikystės laikų auditorijoje skaitė eilėraštį.
J. Endrijaitis yra poetas, rašytojas, pedagogas. Sūnaus paprašytas, jis sukūrė žodžius Salomėjos Nėries gimnazijos himnui, pagal kurį, pasak poeto, jau 10 m. verkia abiturientai. Jis taip pat yra ir muzikantas, savo eilėraščiams kuriantis muziką. Keletą savo dainų jis atliko ir renginyje.

Eglė Milkamanavičiūtė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų