Paskutinis jaunimo projekto Comenius akordas Ilavoje

Gegužės 6 d. ankstų rytą nuo Semeliškių mokyklos į Ilavos miestą (Lenkija) pajudėjo autobusas, pilnas mokinių ir mokytojų. Ilavoje vyko jaunimo daugiašalių mainų projekto „Menas prieš blogį“ paskutinis susitikimas. Šis projektas, kuriame dalyvavo Latvijos, Turkijos, Ispanijos, Lenkijos ir Lietuvos mokiniai ir mokytojai, tęsėsi dvejus metus.

Projekto metu mokiniai aktyviai dalyvavo visose veiklose, turėjo galimybę susipažinti su kitų šalių kultūra, papročiais, tradicijomis.

Mokiniai dirbo grupelėse, sudarytose iš skirtingų šalių mokinių, kūrė plakatus prieš agresiją bei smurtą. Buvo matyti, kad jaunuoliams nesvarbu nei šalis, nei religija, visi kūrė siekdami vieno tikslo – taikos, draugystės, grožio...  Po to buvo surengta bendra eisena nuo mokyklos iki savivaldybės. Penkių šalių mokiniai su mokytojais žygiavo skanduodami „Smurtui NE!“

Per savaitę mokiniai išmoko naujų žaidimų, šokio elementų, mušti būgną ritmu bei daugybę dalykų, kurie padėjo dar labiau susibičiuliauti.

Šeštadienio rytą Ilavos gimnazijos kieme buvo surengta bendra šventė. Mokinių tėveliai padėjo surengti vaišes, prekybą suvenyrais, šventės dalyvius vaišino pyragais, koldūnais, blynais ir kt. Ilavos mokyklos mokiniai šoko, vaidino, dainavo. Comenius projekto dalyviai, atstovaudami savo šalims, pristatė savo šalies atributiką, valgius ir t. t. Visų šalių mokiniai gimtąja kalba dainavo bendrą dainą „We Are The World“.

Sekmadienio rytą niekas nenorėjo išsiskirti su naujais draugais, visi keitėsi adresais ir kontaktais, žadėdami bendrauti toliau. Nepaisant skirtingų religijų, papročių, socialinių sluoksnių, visi sakėme: „Smurtui NE!“

Projekto dalyvė Beatričė Ustilaitė teigė: „Kelionė į Lenkiją buvo įdomi ir įsimintina. Jos metu patobulinau anglų kalbos žinias, bendravimo įgūdžius. Labiausiai patiko aktyvi, linksma, nenuobodi veikla. Dar niekada nebuvo tekę vaikščioti kojūkais, mušti būgną, žaisti tradicinius lenkų žaidimus. Džiaugiuosi, kad dalyvavau šiame projekte, įgijau gyvenimo patirties, susiradau naujų draugų. Tikiuosi, kad projektinė veikla nesibaigs ir ateityje turėsiu galimybę joje dalyvauti.“

Projekte dalyvavę pedagogai turėjo galimybę susipažinti su kitų šalių pedagogų darbu, pasidalijo gerąja patirtimi, gavo naujų idėjų, kurias pritaikys darbe.

 

Vyr. mokytoja Neringa Kučinskaitė<- Grįžti į atgal