Paminėta Tarptautinė baltosios lazdelės diena

Spalio 28 d. Elektrėnų viešojoje bibliotekoje vyko jau tradicija tapęs renginys Tarptautinei baltosios lazdelės dienai paminėti.

Pasaulinė baltosios lazdelės diena minima spalio 15 d., tačiau renginiai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas, organizuojami visą mėnesį. Šios dienos simboliu laikoma baltoji lazdelė – vienas pagrindinių įrankių, kuriuo naudojasi regėjimo negalią turintis žmogus. Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos iniciatyva pradėtas bendradarbiavimas su Lietuvos aklųjų biblioteka tęsiasi jau 12 metų (nuo 2002 m.). Kasmet rudenėjant bibliotekos direktorė Genė Dapkevičienė kviečia garbingus svečius iš Lietuvos aklųjų bibliotekos. Šiemet Elektrėnuose lankėsi direktorė Rasa Januševičienė, direktorės pavaduotojas tiflotyrai Juozas Valentukevičius bei informacijos išteklių centro vadovė Janina Vileikienė.

Biblioteka laukia skaitytojų

Elektrėnų sav. viešoji biblioteka, su Lietuvos aklųjų biblioteka bendradarbiaujanti jau tryliktus metus, yra jos filialas, nes čia veikia kilnojamoji bibliotekėlė, skirta regėjimo negalią turintiems žmonėms. Elektrėnų biblioteka suteikia galimybę pasinaudoti knygomis Brailio raštu bei garsinėmis knygos, kurios nuolat atnaujinamos pagal lankytojų poreikį. Džiugu, kad šia paslauga noriai naudojamasi, biblioteka visuomet laukia naujų skaitytojų.

Regos negalia netrukdo kurti

R. Januševičienė supažindino su naujausia aklųjų bibliotekos veikla, darbais ir naujovėmis. Renginyje buvo pristatyta trečioji neregių literatų konkurso laureato Liongino Ragėno apsakymų knyga „Sėlių krašto nutikimai“. Knygos autorius yra parašęs ir išleidęs dar dvi apsakymų knygeles. J. Valentukevičius papasakojo apie žymų neregį mokslininką, poetą Valentiną Vytautą Toločką. Šis žmogus – be galo stipri ir kūrybinga siela bei istorinių faktų saugotojas. V. Toločka – ne tik pats aktyviausias Aklųjų bibliotekos lankytojas, rašytojas ir kūrėjas, bet ir sociologas, tiflotyrininkas. Jis vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo naudotis baltąja lazdele ir spausdinimo mašinėle (Bralio raštu). Kadangi kitais V. Toločkai sueis 85-eri, Aklųjų biblioteka jo garbei ir atminimo išsaugojimui pradėjo kurti dokumentinį filmą. Renginio metu buvo rodomos ištraukos iš minėto filmo.

Eglė Milkamanavičiūtė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų