Noras padėti Ukrainai suvienijo Elektrėnų savivaldybės administraciją ir iniciatyvius rajono verslininkus

Iniciatyvūs Vievyje įsikūrę verslininkai subūrė grupę žmonių, tiesiogiai tiekiančių paramą į Ukrainą. Turėdami tiesioginį kontaktą su kolegomis Ukrainoje, Vievyje įsikūrusios krovininio transporto ir serviso kompanijos MP Trucks bendrasavininkiai Paulius Stanevičius, Mantas ir Karolis Varnauskai, vos karui Ukrainoje prasidėjus nupirko mikroautobusiuką, su kolegomis ir draugais užpildė jį labdara (miegmaišiais, el. generatoriais, jogos kilimėliais – viskuo, ko patys ukrainiečiai prašė), ir patys nuvairavo iki savo kolegų, besiginančių prieš Rusijos agresiją Ukrainoje.

Įkvėpti sėkmės ir saugiai grįžę į Lietuvą, verslininkai sutelkė bendras Elektrėnų savivaldybės administracijos ir pažįstamų verslininkų pajėgas supirkti ne tik reikalingiems daiktams, bet ir transportui, kuris pagalbą nugabentų tiesiai į Ukrainą. Elektrėnų savivaldybės administracija padovanojo 2017 m. greitosios pagalbos automobilį, UAB „Geras transportas“ nupirko du nebenaudojamus, bet vis dar gerai važiuojančius greitosios pagalbos automobilius, UAB „Malsena“ padovanojo vieną automobilį, kurį dar ir pripildė savo maisto produkcija.

Net keletas įmonių rėmė labdaros akciją paslaugomis, skirtomis paruošti automobilius ilgai kelionei: S. Kutyrevo IĮ nupirko visas automobiliams suremontuoti ir paruošti kelionei reikalingas dalis, MV servisas nemokamai techniškai paruošė vieną automobilių važiuoti į Ukrainą, UAB Commercial Transport Service atnaujino vieno greitosios pagalbos automobilio techniką, MP Trucks serviso meistras Valdemaras Jankūnas techniškai paruošė likusius automobilius kelionei.

Paruošti automobiliai į Ukrainą tušti neišriedėjo. UAB Limedika vaistinių tinklas suteikė didžiules nuolaidas vaistams. Vaidas Čižikas su UAB Deeper kolektyvu skyrė 10 000 eurų paramą vaistais, UAB Domus Prosperus ir Ričardas Tverijonas iš UAB „Adampolis“ skyrė po 3 000 eurų paramą labdarai. Motociklininkų MC Strangers klubas net tik paaukojo 5 000 eurų labdarai supirkti, bet ir jo nariai nuvairavo automobilius iki reikalingos vietovės pačioje Ukrainoje. Vidmanto Tatarūno IĮ nupirko 20 elektros generatorių. „Parduotuvė Kalnų namai“ – aktyvaus laisvalaikio ir alpinizmo prekių parduotuvė – suteikė prekių labdarai „nuo sauskelnių iki neperšaunamų liemenių“. Jie ir rinko iš žmonių, ir skyrė savo prekes. Pinigais ar tiesiogine labdara prisidėjo ir daugiau įmonių bei aktyvių piliečių: Eugenijus Sladkevičius, Saulius Ežerskis, UAB Ekobazė, UAB Skardvila, UAB „Molėtų mediena“, medžiotojų klubas „Sungailiškis“, Povilas Valaitis iš UAB Ąžuolų pynė, Valdemaras Jankūnas, aktorius Rokas Petrauskas, Egidijus Udras, Aurimas Sirvydis, Modestas Mėlinauskas, M. Mackevičius, Mantas Sabalinka, Donatas Miškinis, Virgilijus Maselis, Gintautas Urbonavičius, Donatas Zataveckas.

Labdara jau saugiai pasiekė Ukrainą, MP Trucks bendrasavininkiai gavo džiugią ukrainiečių videopadėką. Paklausus, kiek ilgai to imsis, atsakė: „Iki kol baigsis karas Ukrainoje.“

MP Trucks ir Mildos VARNAUSKAITĖS informacija<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų