Netradicinio ugdymo diena „Žvakių gamyba“

Išmokti pasigaminti savo rankų darbo žvakę – puikus užsiėmimas advento rimtyje, belaukiant Kalėdų stebuklo. Tad neatsitiktinai gruodžio 5 d. Kietaviškių pagrindinėje mokykloje 1-4 klasių mokiniams buvo suorganizuota netradicinio ugdymo diena – edukacinė programa „Žvakių gamyba“.

Pradinių klasių mokiniai su mokytojomis D. Barusevičiene, D. Markauskiene, L. Živulskiene, T. Basiukevičiene, vadovaujami menininkių Lauros ir Ingos Čižienės, mokėsi gaminti žvakes. Žvakė – neatsiejamas adventinio laikotarpio simbolis, tai dar labiau motyvavo ir įkvėpė visus kūrybiniam darbui. Vaikai ne tik ugdėsi kūrybiškumą, bet ir patyrė teigiamų emocijų „minkydami“ dar šiltą vašką, formuodami iš jo figūrėles, žaisdami, eksperimentuodami. Buvo įdomu susipažinti su vaško savybėmis, išgauti įvairias formas, pasakų personažus.
Mokiniams labai patiko gaminti žvakes. Jie džiaugėsi rezultatais, rodė savo darbelius, pasakojo, ką sukūrė. „Pagaminau sraiges – padovanosiu jas mamai ir tėčiui“, – sakė antros klasės mokinė Aušrinė. Ar begali būti kas nuostabiau?..
Netradicinio ugdymo dienos – puiki galimybė mokytis „kitaip“, patirti bendravimo džiaugsmą, įgyti daugiau žinių bei gerosios patirties iš specialistų – praktikų. Žaidybiniai metodai, netradiciniai elementai skirti tam, kad mokykloje būtų gera ir įdomu ugdytis visapusiškai.

Tatjana Basiukevičienė
pradinių klasių mokytoja<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų