Nacionalinis diktantas – daugiau negu rašyba

Vasario 21 d. Lietuvoje buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Rašytojos Lauros Sintijos Černiauskaitės tekstą „Pokalbis“ skaitė LRT televizijos žinių vedėjas Marijus Žiedas. Diktantą globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pagrindinis tikslas – paskatinti moksleivius didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. Džiugu, kad 2–4 kl. gimnazistai Augustė Pukalskaitė (2b kl.), Normantas Juodvalkis (3a kl.), Edvinas Gaidamavičius (3a kl.), Indrė Narkevičiūtė (3a kl.), Guoda Karpičiūtė (3b kl.), Rimantė Neimontaitė (3b kl.), Deividas Alšauskas (4a kl.), Ramūnas Logminas (4a kl.), Laura Bradauskaitė (4b kl.), Rima Baušytė (4b kl.), Laurynas Buividas (4b kl.), Ieva Kasperavičiūtė (4b kl.) atvyko į Vievio miesto biblioteką ir dalyvavo Nacionalinio diktanto konkurse. Moksleiviai teigė, kad jiems patinka gimtoji kalba. Diktantas nėra vien tik kalbos žinių pasitikrinimas, tai pirmiausia požiūris į savo tautą ir tėvynę, jos likimą ir ateitį. Esame įsitikinę, kad labai svarbu mokėti taisyklingai rašyti, norėjome pasitikrinti savo žinias. Be to, manome, kad šia iniciatyva skatinamas pilietiškumas.
Dėkojame bibliotekos vedėjai Ingai Sūnelaitienei, mokytojoms Renatai Kisnierienei, Irenai Baliūnienei, Ritai Bimbirienei, Laimai Levickienei už lietuvių kalbos žinių puoselėjimą ir skatinimą dalyvauti įvairiuose konkursuose. Iš tikrųjų visi supratome, kad kalba padeda pažinti gyvenimą, atveria vartus į mokslo pasaulį. Pasibaigus konkursui, liko gražūs prisiminimai, kurie mus lydės tolimesniame kelyje.

Vievio gimnazijos žurnalistų būrelio nariai<- Grįžti į atgal