Kultūra / Švietimas

2022 m. balandžio 2 d.

Kovo 19 d. Elektrėnų profesinio centro sporto salėje, išpuoštoje Lietuvos ir Ukrainos vėliavomis, mėlynais ir geltonais balionais, vyko labdaringas moterų mėgėjų futbolo turnyras "Mėlyna-Geltona“. Šiame gražiame turnyre dalyvavo 5 moterų komandos: dvi - geltona ir mėlyna - Vievio MFK "Fly Ladies“; Vilniaus FK "Margaritos“, Vilniaus FK "Divos“ ir Vilkaviškio FK "Šešupė“.

2022 m. kovo 25 d.

Elektrėnuose Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos šventė prasidėjo Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčioje šv. Mišiomis, kurias aukojo mons. Jonas Sabaliauskas. Po Mišių buvo padėtos gėlės prie paminklo žuvusiems partizanams už Lietuvos laisvę Elektrėnų savivaldybės žemėse. Grojant Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro varinių pučiamųjų instrumentų orkestrui ,,Sklepučini“ (vadovas Vilmantas Vapsva), eisena patraukė miesto L

...
2022 m. kovo 25 d.

Įprasmindami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, kovo 12-ąją septynioliktą kartą rinkomės į Semeliškių gimnaziją pagerbti aktyviausių, darbščiausių Semeliškių seniūnijos gyventojų, garsinančių savo miestelį. Šventės metu jiems buvo dėkojama už nuoširdžią aktyvią veiklą, skiriamos padėkos bei atminimo dovanėlės.

2022 m. kovo 25 d.

Karas Ukrainoje, nuo okupantų sprogmenų griūvantys gyvenamieji namai, darželiai, ligoninės, ištisi miestai ir miesteliai, gimstantys kūdikiai požemiuose, slėptuvėse... Iš tokio pragariško gyvenimo ištrūkusios moterys su vaikais emigruoja į Lietuvą. Elektrėnų savivaldybėje jų apie 300.

2022 m. kovo 25 d.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Draugija grįžta į Elektrėnus su nauja skyriaus vedėja priešakyje Rasa Kulevičiene ir jos nauja visa komanda, kuri vis dar taip pat pildosi savanoriais. Mūsų visos savanorių pajėgos atiduodamos Ukrainos Žmonėms, kurie yra mūsų savivaldybės apskrityje. Šiuo metu turime laikiną Būstinę, esančią Draugystės g 20. Išskirtinai Ačiū Kiprui Dabulevičiui ir Jo žmonai Gretai Dabulevičienei už užleistas mums patalpas. Ačiū Baseino kolektyvui už šiltą priėmimą, pagalbą.

...
2022 m. kovo 25 d.

Regioninė televizija AIDAS Trakų, Elektrėnų, Kaišiadorių, Vilniaus, Širvintų regione antžeminės televizijos siųstuvais 24 TV kanalu visą parą (24/7) transliuoja "Ukraina 24“ žinių kanalą dubliuojamą lietuvių kalba.

2022 m. kovo 25 d.
2022 m. kovo 25 d.

Sėkmingai pavykus surengti pirmąjį Elektrėnų slalomą praėjusių metų gruodžio mėnesį, kitą renginį su "AutoMoto“ parko vadovu Luku Perminu ėmėme planuoti vos jam pasibaigus. Turėjau svajonę mūsų mieste surengti ir žiemos treko lenktynes ant ledo, tačiau nepavyko sulaukti tinkamų ir saugių žiemos oro sąlygų. Grįžome prie idėjos organizuoti antrąjį slalomą. Vasario 14 d. paskelbus dalyvių registraciją, buvau labai stipriai nustebintas. Vos per 20 minučių į renginį užsiregistravo daugi

...
2022 m. kovo 25 d.

Kovo 4-ąją, minint Šv. Kazimiero šventę, Semeliškėse, Trakų g. 61, atidaryta namų apyvokos reikmenų parduotuvė "NOM“ (viskas namams).

2022 m. kovo 25 d.

Iniciatyvūs Vievyje įsikūrę verslininkai subūrė grupę žmonių, tiesiogiai tiekiančių paramą į Ukrainą. Turėdami tiesioginį kontaktą su kolegomis Ukrainoje, Vievyje įsikūrusios krovininio transporto ir serviso kompanijos MP Trucks bendrasavininkiai Paulius Stanevičius, Mantas ir Karolis Varnauskai, vos karui Ukrainoje prasidėjus nupirko mikroautobusiuką, su kolegomis ir draugais užpildė jį labdara (miegmaišiais, el. generatoriais, jogos kilimėliais - viskuo, ko patys ukrainiečiai prašė), ir patys

...
2022 m. kovo 25 d.

Popiežius Pranciškus visus paragino kovo 2 d., Pelenų trečiadienį, pasninkauti ir melstis už taiką Ukrainoje. Skelbdamas Pasninko ir maldos dieną popiežius Pranciškus paragino "pagal Jėzaus mokymą pasipriešinti velniškai smurto beprasmybei Dievo ginklais - malda ir pasninku“. Popiežius paaiškino, kad jis kreipiasi į visus - tikinčiuosius ir netikinčiuosius. "Dievas yra taikos, ne karo Dievas, visų mūsų, o ne tik kai kurių, Tėvas. Jis nori, kad būtume broliai, ne priešai“

...
2022 m. kovo 25 d.

BLUE/YELLOW

Banko sąskaita LT177300010140894869

Bankas Swedbank

Gavėjas VšĮ Mėlyna ir geltona

Mokėjimo paskirtis PARAMA

Bankera (UAB Pervesk) LT483550020000014662

PAYPAL

info@foblueyellowukraineusa.org

PAYSERA

Paysera sąskaita EVP5310001450732

AUKOTI 3 AR 5 EUR (skambinti ar siųsti SMS numeriu 1482)

2022 m. kovo 25 d.

Istorija lėmė, kad daug vietovardžių į lietuvių kalbą yra atėję per rusėnų kalbą, todėl vartosenoje įsitvirtinusios formos, pavyzdžiui, Charkovas, Lvovas. Ukrainiečiai tokias formas laiko atspindinčias Rusijos Imperijos ir Sovietų Sąjungos rusifikacijos politiką - ukrainiečių kalba šie miestai vadinami Charkivu, Lvivu. LRT priėmė sprendimą tokius vietovardžius vartoti adaptuojant iš ukrainiečių kalbos.

2022 m. kovo 25 d.

Žiaurus karas tęsiasi dešimt parų. Kokia ji, mūsų sesė Ukraina? Kas užkoduota jos simbolikoje, įžymybėse? Kuo ji garsi? Apie visa tai ir dar daugiau siūlome paskaityti šiuose laikraščio puslapiuose.

2022 m. kovo 25 d.

Vasario 25-osios pavakarę Elektrėnų savivaldybės gyventojai rinkosi prie Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčios išreikšti solidarumą su Ukraina. Tylos minute pagerbti žuvusieji, sugiedoti Lietuvos ir Ukrainos himnai. Skambėjo patriotinės dainos, eilės, Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčioje gaudė varpai, buvo aukojamos Šv. Mišios už Ukrainą.