Kultūra / Švietimas

2021 m. liepos 22 d.
Liepos 6 dieną Pastrėvio poilsio parke vyko šventinis Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos koncertas.
2021 m. liepos 22 d.
Gilučių seniūnijos gyventojai Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną šventė dalyvaudami šventiniuose renginiuose Elektrėnuose.
2021 m. liepos 22 d.

Birželio 30 d. Elektrėnų profesinio mokymo centro kiemelyje vyko iškilminga diplomų įteikimo ceremonija. Renginio pradžioje buvo pristatyta ir pasveikinta nauja mokyklos direktorė Lina Triponienė. Administracijos atstovai, mokytojai linkėjo direktorei kantrybės, išminties, neišsenkančio entuziazmo einant šias svarbias pareigas.

2021 m. liepos 10 d.

2021 m. birželio 23 d. Elektrėnų socialinių paslaugų centrui buvo suteiktas EQUASS Assurance kokybės sertifikatas. Įstaiga sertifikuota trejiems metams. Elektrėnų socialinių paslaugų centras yra įpareigotas kiekvienais metais pranešti apie veiklos efektyvumą, pažangą ir plėtrą.

2021 m. liepos 1 d.

Iš pradžių - galimybė išlaisvinti svajonę, o vėliau, užklupus sunkumams, - parama, padrąsinimai ir patarimai. Tokia yra grožio salono savininkės Eglės Burdulienės patirtis su kredito unija "Taupa“. Sau ir dar kelioms grožio specialistėms darbo vietas sukūrusi elektrėniškė teigia, kad pandemija sukėlė daug nerimo, todėl įtemptu metu supratimas ir palaikymas jaunam verslui buvo kaip niekad svarbus.

2021 m. liepos 1 d.

Jei jau sportas, tai sportas. Prieš savaitę įvyko tradicinis, eilinis bėgimas "Aplink Elektrėnų marias“. Eilinis todėl, kad buvo karšta, kaip visada, ir dar todėl, kad dalyvių buvo labai daug, irgi kaip visada. Būtų dvigubai daugiau, bet karštis išgąsdino. Tačiau tuo pat metu tai buvo toli gražu ne eilinis bėgimas. Jis buvo jubiliejinis. Penkiasdešimtasis. Va čia tai lygis - pergyveno bėgimas išvystytą socializmą, stagnaciją, audringą "dainuojančią revoliuciją“, Atgi

...
2021 m. liepos 1 d.

Joninės - svarbiausia lietuvių vasaros šventė, senovėje vadinta Rasos švente arba Kupolėmis. Birželio 23-iąją elektrėniečiai kvietė visus švęsti Jonines "Vaikų pasaulio“ amfiteatro aikštėje prie Elektrėnų marių. Tai buvo antrasis renginys šiame, neseniai atnaujintame, nuostabiame medžių šlamesio ir vandens gaivumo apsuptame gamtos prieglobstyje.

2021 m. birželio 25 d.

1941 m. birželio 14 d. 3 val. ryto prasidėjo pirmasis masinis Lietuvos gyventojų trėmimas. Tremtis palietė visus gyventojų sluoksnius, tačiau labiausiai nukentėjo Lietuvos politikos, kariuomenės, valstybės saugumo ir teisėsaugos struktūrų tarnautojai, politinių ir visuomeninių organizacijų vadovai ir nariai, sveikatos apsaugos, švietimo, kultūros ir kitų įstaigų darbuotojai, stambūs ūkininkai ir miškininkai - pažangioji visuomenės dalis. Taip siekta sunaikinti krašto šv

...
2021 m. birželio 25 d.

Birželio 12 dieną oficialiai buvo atidarytas Vaikų futbolo čempionatas ESFA 2008-2009 m. amžiaus grupėje ESFA A ir ESFA B; 2010-2011 m. amžiaus grupėje ESFA; 2012-2013 m. amžiaus grupėje ESFA A, ESFA B, ESFA C, ESFA D ir ESFA E; 2014-2016 m. amžiaus grupėje ESFA A ir ESFA B. Akys raibo nuo mažųjų futbolininkų spalvotos aprangos ir spindinčių jų akių. Šventėje dalyvavo Elektrėnų sav. administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius, Vilniaus apskrities futbolo federacijos prezidentas

...
2021 m. birželio 25 d.

Savaitgalį Vilniuje prie Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos startavo, o Kaune finišavo, unikalus tradicinis ralis "Mototourism Sprint 2021 Vilnius-Kaunas“ intelektualams ir istorijos mylėtojams, vienintelis plačiai keliantis Valstybinės reikšmės temas: Lietuvos totorių istorijos ir kultūros, partizano Juozo Lukšos-Daumanto ir karvedžio Jono Karolio Chodkevičiaus.

...
2021 m. birželio 17 d.

Birželio 6-ąją Semeliškių Šv. Lauryno bažnyčioje buvo švenčiama Švč. Kristaus Kūno ir Kraujo (Devintinių) iškilmė ir Tėvo diena. Nors teigiama, kad Devintinių šventimo tradicija šiuo metu nyksta, bet Semeliškių parapijoje ji gyva iki šiolei. Mišių metu buvo pašventintos tikinčiųjų atsineštos įvairių gėlių, žolelių, vaistažolių puokštės, tikint, kad pašventintos jos įgauna ypatingos gydomosios galios nuo įvairių ligų ir apsaugo nuo perkūnijos.

...
2021 m. birželio 17 d.

Š. m. gegužės 26-28 dienomis Elektrėnų savivaldybės priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai laikė profesinio pasirengimo ir gaisrinių automobilių vairavimo patikrinimą.

2021 m. birželio 17 d.

Gegužės 30 d. Kietaviškių parapijoje vyko didžiulė iškilmė - tituliniai Švč. Trejybės atlaidai. Mišias aukojo ir turiningą pamokslą pasakė Lie­tu­vos ka­riuo­me­nės Or­di­na­ria­to ka­pe­lio­nas,
kpt. Saulius Kristapavičius
.

2021 m. birželio 17 d.
2021 m. gegužę Pakalniškių kaimo seniūnaitė Inga Čižienė dalyvavo "Active Citizens“ mokymuose apie fasilitatorius, po kurių buvo galimybė rašyti nedidelį projektą bendruomenės idėjai įgyvendinti.
2021 m. birželio 17 d.

Gegužės 27 d., švenčiant Švč. Trejybės iškilmę Semeliškių Šv. Lauryno bažnyčioje, Pirmąją Komuniją priėmė 35 Semeliškių parapijos (Pastrėvio, Beižionių, Semeliškių) vaikučiai. Pirmąją Komuniją suteikė Semeliškių Šv. Lauryno parapijos klebonas Gediminas Mieldažis, vaikučius paruošė katechetė Nijolė Ustilienė.

Redakcijos informacija