Kultūra / Švietimas

2020 m. liepos 16 d.
Liepos 6 - oji - ypatinga Lietuvai ir mums, jos gyventojams, diena. Elektrėnų savivaldybės žmonėms šįmet ji dar svarbesnė - šventėme ir Elektrėnų jubiliejinį gimtadienį. Todėl Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos renginiai Beižionyse prasidėjo dar penktadienį - liepos 3 d. vakarą, kad galėtume ir mes kartu švęsti numatytus renginius Elektrėnuose. Valstybės dienos proga tradiciškai organizuojamos futbolo varžybos seniūno (irgi Mindaugo) taurei laimėti.
2020 m. liepos 16 d.

Įprasmindami Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, liepos 6-ąją penkioliktą kartą rinkomės į Semeliškių gimnazijos salę pagerbti aktyviausius, darbščiausius ir garsinančius savo miestelį Semeliškių seniūnijos gyventojus. Tai šventė, kai suteikiama galimybė įstaigų, visuomeninių organizacijų vadovams pagerbti aktyvius darbuotojus, narius, moksleivius, padėkoti jiems už nuoširdžią, aktyvią veiklą ir apdovanoti padėkomis bei atminimo dovanėlėmis.

2020 m. liepos 16 d.
PRANAS NOREIKA - pirmasis Elektrėnų savivaldybės garbės pilietis (Garbės piliečio vardas suteiktas Elektrėnų savivaldybės tarybos 2000-04-26 sprendimu Nr. 10), nusipelnęs inžinierius, Lietuvos prezidentų apdovanotas ordino "Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi, Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos medaliu "Už nuopelnus verslui“ ir kt.
2020 m. liepos 16 d.

Karantinas smarkiai išbalansavo šalies gyventojų įprastą ritmą, kažkam įnešė daug chaoso, baimės, o kažkas galbūt džiaugėsi nauja patirtimi. Vyresni žmonės turėjo daugiau laiko būti su šeima, patvarkyti buities reikalus, bet jauniems žmonės neabejotinai suvaržymai buvo kaip bausmė - negali pramogauti, susitikti su draugais. Vieniems dirbti nuotoliniu būdu buvo neapsakomai sudėtinga, kitiems toks darbas atskleidė savo privalumus - nereikia skubėti, dirbant gali, pavyzdžiui, pasigaminti pietus ir

...
2020 m. liepos 16 d.

Birželio 24 d. Kazokiškių kultūros namų kiemelyje, susirinko nemažas būrys bendruomenės narių, bičiulių ir svečių pasveikinti Janinų bei Jonų su varduvėmis ir taip pat atšvęsti ilgiausią dieną metuose.

2020 m. liepos 16 d.

Už Elektrėnų miesto garsinimą 2015 m. birželio 23 d. Elektrėnų savivaldybės tarybos dekretu Elektrėnų Garbės piliečio vardas suteiktas poetui, dainos "Elektrėnų žiburiai“ autoriui Stasiui Žlibinui.

2020 m. liepos 16 d.
Mūs jaunystės svajonės ir viltys
Gimsta žemėje vario laidais,
Širdį jungs su širdim saulės tiltas,
Juo ir meilė, ir laimė ateis.

2020 m. liepos 16 d.

1960 m. balandžio 18 d. buvo priimtas sprendimas pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Kauno statyti Lietuvos elektrinę. Kartu su elektrine pradėjo augti ir vienas jauniausių Lietuvos miestų - Elektrėnai.

Elektrėnų pavadinimas sudarytas iš žodžio elektra ir priesagos -ėn.

2020 m. liepos 16 d.

Ateitis priklauso jaunimui - to niekas nenuginčys. Ne tik didieji miestai gali pasigirti renginiais, kurie pritraukia į savo miestą turistus iš visos Lietuvos. Elektrėnų mieste taip pat gyvena iniciatyvus, veržlus, turintis idėjų jaunimas. Šios Elektrėnų jaunimo savybės atsiskleis ir renginyje "Muzika garsiau 2020“, kuris šiais metais įvyks liepos 4 dieną kartu su Lietuvos "Supermoto“ čempionato I etapo Elektrėnų savivaldybės mero taurei laimėti renginiu, kurį organizuoja baike

...
2020 m. liepos 4 d.

Elektrėnų miestas šiemet švenčia 60-mečio jubiliejų. Liejasi atsiminimai, įspūdžiai, sveikinimai. Bet brangiausia - jaunų menininkų dovanos, kurios išliks ir ateinančioms kartoms. Viena jų - elektrėnietės metalo meno ir juvelyrikos bakalaurės Viktorijos Zubavičiūtės medaliai, įkomponuoti į... miesto šulinio dangtį!

2020 m. liepos 4 d.

močiutės, seneliai (ne senjorai), mes turime pakankamai laiko, sakyčiau, puikų laiką, pasiruošti Amžinybei. Pamąstykime!

2020 m. liepos 4 d.

2020 m. birželio 4 d. UAB "Elektrėnų komunalinis ūkis“ pastatų administravimo specialistas Vaidas RATKEVIČIUS dalyvavo ir sėkmingai pasirodė Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos organizuotame Nacionaliniame energinio efektyvumo teste "Sumanūs tausoja“. Jo žinios buvo įvertintos diplomu, kurį pasirašė LR energetikos ministerijos kancleris Ramūnas Dilba, ir vertingu prizu - nešiojama saulės baterija!

2020 m. liepos 4 d.

Birželio 17 d. Ukmergėje įvyko antrasis dailės mokytojų tapybos pleneras "Ukmergės diena 2020“, šiemet išaugęs į tarptautinį. Jame dalyvavo ir Vievio meno mokyklos mokytojai Adelė ir Augenis Kaspučiai. Nors dėl karantino į jį susirinko dalyviai tik iš Lietuvos, tarptautinis pleneras buvo surengtas virtualioje erdvėje.

2020 m. liepos 4 d.
1990 m. birželio 30 d. Kaišiadorių vyskupijos vyskupo Juozo Matulaičio raštu Elektrėnų parapijai suteiktas Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės titulas ir patvirtinta bažnyčios statybos pradžia, pašventinant kertinį akmenį. Tą dieną šv. Mišios buvo aukojamos lauke, kur pagal architekto Henriko Kęstučio Šilgalio projektą bus statoma bažnyčia.
2020 m. liepos 4 d.
Šiemet Balceriškių biblioteka švenčia 65-ąjį gimtadienį. Norėdama labiau pažinti bibliotekos veiklą, apsilankiau "Facebook“ svetainėje. Ir, prisipažinsiu, negalėjau iš jos "išeiti“. Kokia informatyvi, turininga, prasminga svetainė! Kiekvieną dieną papildyta įvairiomis istorijomis, pasidalintais straipsniais, sveikinimais!