Kultūra / Švietimas

2014 m. rugsėjo 19 d.

Rugpjūčio 29 d. baigtas įgyvendinti Pastrėvio bendruomenės projektas "Amatų centras“.
Projektas įgyvendintas pagal Vietos plėtros 2009-2014 m. strategijos I prioriteto "Bendruomeniškumo ugdymas kuriant, rekonstruojant buveines ir išsaugant kultūros paveldą“ 1.2. priemonę "Istorinę, kultūrinę reikšmę turinčių objektų išsaugojimas ir amatų plėtra“.

2014 m. rugsėjo 19 d.

EPMC moksleiviai, bendradarbiaudami su būsimais darbdaviais, semiasi naudingų žinių.

2014 m. rugsėjo 12 d.

Rugsėjo 10 d. 16 val. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Kipro Kaspučio fotografijų parodos "Abandoned“ ("Apleista“) pristatymas.

2014 m. rugsėjo 8 d.

Nepastebimai greitai prabėgus vasarai pasitikome Rugsėjo 1-ąją - Mokslo ir žinių dieną ir, žinoma, mokslo metų pradžią. Deja, kasmet mokinių skaičius mažėja. Šiais metais Elektrėnų savivaldybėje mokyklas lankys 2782 mokiniai, t. y. beveik penkiasdešimčia mažiau nei pernai. Tačiau ateitis nusimato optimistiškesnė - šiais metais sudarytos net penkios pirmosios klasės. Mokyklą šiemet pradėjo lankyti 241 pirmokas, tai yra 23 mokiniais daugiau nei 2013 metais.

2014 m. rugsėjo 8 d.

Rugsėjis sugrąžina mus visus iš vasaros, jis pradeda rudenį - dar žydintį, bet jau susimąsčiusį, stebuklingais saulėtų rytų voratinkliais pasidabinusį. Rugsėjis žengia naują žingsnį, dovanoja gražią ir prasmingą šventę, kasmet pasikartojančią ir kaskart vis kitokią.

2014 m. rugsėjo 8 d.

Rugpjūčio 30 dieną Elektrėnuose vyko džiazo festivalis "JAUNYSTĖ 2014“. Pasimėgauti emocingais džiazo ritmais susirinko ne tik Elektrėnų krašto gyventojai, bet ir daugybė svečių iš didmiesčių ir kitų miestų. Nors vakarop prasidėjęs lietus išgąsdino dalį klausytojų, ištikimiausieji būriavosi po skėčiais iki pat renginio galo.

2014 m. rugsėjo 5 d.
Pasibaigus vasarai, paskutinę stotelę pasiekė ir moksleivių ir jaunimo organizacijos "Idėja“ bei Lietuvos moksleivių sąjungos Elektrėnų skyriaus organizuojamas menų projektas "Kuriam!“.
2014 m. rugsėjo 1 d.

Rugpjūčio 24-oji Elektrėnų parapijos tikintiesiems buvo šventinė diena - Elektrėnų Švč. M. Marijos Kankinių Karalienės bažnyčioje vyko tituliniai atlaidai.

2014 m. rugsėjo 1 d.

Prasidedant naujiems mokslo metams, visą rugsėjo mėnesį didžiausia ne gyvybės draudimo bendrovė "Lietuvos draudimas“ ir Elektrėnų savivaldybė kviečia vairuotojus saugoti vaikų gyvybes kelyje ir pasitinkant į mokyklas grįžtančius vaikus vairuoti atsargiau.

2014 m. rugpjūčio 31 d.
Praėjusiais metais mūsų savivaldybės vadovų iniciatyva dienos šviesą išvydo fotomenininko Vytauto Suslavičiaus knyga "Džiazo Jaunystės miestas“.
2014 m. rugpjūčio 14 d.

Vykdydama jaunimo projektą "Aš tai galiu“ Vievio gimnazijos dešimtokė Virginija Savostaitė Vievio kultūros centro salėje moko vaikus šokti.

2014 m. rugpjūčio 13 d.

1968 m. gimęs ir 2008-aisiais kultūros entuziastų dėka atgaivintas pirmasis Lietuvoje džiazo festivalis "Jaunystė“ rugpjūčio 30 d. melomanus vėl kvies padžiazuoti Elektrėnuose. Nemokamame renginyje, vyksiančiame Elektrėnų kultūros centro aikštėje, kartu su jaunais ir pripažintais džiazo kolektyvais šįkart improvizuos ir unikalūs džiazo bei susijusių muzikos stilių atlikėjų projektai.

2014 m. rugpjūčio 11 d.

Pakalbinome rugpjūčio 1-2 d. Ariogaloje (Raseinių r.) vykusiame XXIV Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydyje "Su Lietuva širdy“ dalyvavusius elektrėniškius bei vieviečius, kurie papasakojo apie jiems tekusius nelengvus išbandymus.

2014 m. rugpjūčio 8 d.

Ar teko autentiškoje šimtmečių senumo dvaro aplinkoje dalyvauti neįprastame spektaklyje? Netradicinės formos užstalės spektaklį galite pamatyti ir net jame dalyvauti Pakruojo dvaro svirno teatre vykstančiose Gyvojo muziejaus savaitgalių programose.

2014 m. rugpjūčio 7 d.

Apie tai, kaip Vievio miesto bibliotekos Vaikų literatūros skyrius stengiasi pritraukti daugiau skaitytojų, pasikalbėjome su bibliotekininke Renata Simanavičiene.