Kultūra / Švietimas

2021 m. lapkričio 30 d.

Lapkričio 17-ąją, Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną, visame pasaulyje purpurine spalva nušvinta tūkstančiai miestų, taip reiškiant palaikymą ir dovanojant viltį ankstukų šeimoms. Jau šešerius metus Neišnešiotų naujagimių asociacija "Neišnešiotukas“ augina "Purpurinės bangos“ tradiciją Lietuvoje. Šiemet prie iniciatyvos prisijungusios 36 šalies savivaldybės bei organizacijos įžiebė net 53 objektus, taip siekiant atkreipti dėmesį į pandemijos nulemtą kūdikio

...
2021 m. lapkričio 30 d.

Lapkričio 12 d. Semeliškių gimnazijos salėje vyko filmo "Atminties kelias 1941-2021“ pristatymas ir peržiūra. Dalyvavo filmo autorius, Trakų regioninės televizijos "Aidas“ vadovas Česlovas Rulevičius.

2021 m. lapkričio 30 d.

Lapkričio 16-ąją tūkstančiai Lietuvos mokinių minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. Daugiau nei 750 mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų atsiliepė į tradicinį Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos kvietimą kūrybiškai paminėti šią datą ir prisijungė prie šiemetinės pilietinės iniciatyvos "Tolerancijos miestas“. Tarp Lietuvos ugdymo įstaigų - ir Elektrėnų savivaldybė: Elektrėnų lopšeliai-darželiai "Pasaka“ ir "Drugelis“, Elektrėnų pradinė mokykla, moky

...
2021 m. lapkričio 30 d.

Nuo lapkričio 3 d. iki gruodžio 3 d. tarptautinių ir respublikinių Semeliškių tapybos plenerų (2018, 2019, 2020, 2021) dalyvių darbų paroda eksponuojama Sofijos Kovalevskajos gimnazijoje (Dūkštų g. 30, Vilnius).

Parodos ekspozicijos iniciatoriai: Vievio meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja Adelė Kasputienė ir "Elektrėnų žinių bendradarbis, Sofijos Kovalevskajos gimnazijos mokytojas Saulius Paukštys. Vilniečiams ir svečiams Semeliškių miestelio ir jos apylinkių istorijas pa

...
2021 m. lapkričio 20 d.

Spalio 31 d. Kultūros centre vyko paskaita tema "Ugdymas šeimoje“ - apie galimybę pažvelgti į mokymosi aplinką visai kitomis akimis, kurią vedė Margarita Skvarčienė, Mokymosi šeimoje asociacijos narė, atstovė spaudai. Paskaitą organizavo Elektrėnų Sveikuolių klubas.

2021 m. lapkričio 20 d.

Pristatome Marinos Cavazza ir Eglės Kačkutės parodą "(Dirbančios) motinos portretas“ apie išsilavinusių motinų migrančių gyvenimo ir profesinius pasirinkimus bei galimybes.

2021 m. lapkričio 20 d.

Artėjant Vėlinėms Seime vėl buvo keliamas klausimas dėl įregistruoto įstatymo pataisų, kurios suteiktų galimybę išbarstyti kremuotų mirusiųjų pelenus ne arčiau kaip 5 km nuo kranto Baltijos jūroje ir upėse, išskyrus miestus, gyvenamąsias teritorijas ir pliažus.

2021 m. lapkričio 7 d.

Š. m. spalio 26 d. Lietuvos mažojoje kultūros sostinėje - Tiltagaliuose (Panevėžio r.), vyko renginys "Mažosios su didele meile“. Renginyje dalyvavo 2021 ir 2022 metų Lietuvos mažųjų kultūros sostinių atstovai. 2022 metų Mažosioms kultūros sostinėms buvo įteiktos kultūros sostinių vėliavos. Tarp devynių naujai išrinktų Mažųjų kultūros sostinių - ir Vievis (Elektrėnų sav.).

2021 m. lapkričio 7 d.

Paskutinį mėnesio trečiadienį, kaip įprasta, įvyko mūsų savivaldybės tarybos posėdis. Tikrai gaila, jis vėl grįžo į virtualią erdvę. O su virtualia erdve grįžo ir blogai veikiantys mikrofonai, vėlavimai, strigimai, kalbėjimai po penkis ir telefoniniai pokalbiai visai tarybai.

2021 m. lapkričio 7 d.

Spalio 15-ąją Lietuvoje vyko tradicinis ralis "Autotourism Sprint 2021“ intelektualams ir istorijos mylėtojams, vienintelis plačiai keliantis Valstybinės reikšmės temas: Lietuvos totorių istorijos ir kultūros, partizano Juozo Lukšos-Daumanto, nepriklausomybės signatarų, karvedžio Jono Karolio Chodkevičiaus. Į ralį jau trečią kartą buvo įtrauktos ir Semeliškės.

2021 m. lapkričio 7 d.

Jau kelerius metus iš eilės Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos vykdo gaisrų prevencijos akciją "Gyvenkime saugiai“.

Šios akcijos tikslas - sustiprinti gaisrų prevencijos svarbą gyvenamajame sektoriuje, skleisti gaisrinės saugos žinias, ugdyti gyventojų saugios gyvensenos įpročius, skatinti gyventojus naudotis autonominiais dūmų signalizatoriais, gerinti gyvenamųjų būstų gaisrinę saugą, suteikti gyventojams konsultacijas ir praktinius pata

...
2021 m. lapkričio 7 d.

Saulėtą spalio 18-osios rytą Elektrėnų savivaldybę aplankė LRT radijo laidos "Atrask Lietuvą“ vedėja, žurnalistė Jolanta Jurkūnienė.

2021 m. spalio 24 d.

Spalio 6 d. Semeliškėse organizuotoje "Atminties kelias 1941-2021“ Holokausto 80-mečiui pažymėti eisenoje nuo buvusio geto (Užupio g. 14, Semeliškės) iki masinės žudynių kapavietės Dargonių miške, ėjome visi kartu, pėsčiomis, pas Juos, kad galėtume atiduoti savo pagarbą ir meilę būdami TEN ir skaitydami Jų VARDUS, kad paglostytume ir tartume: "Mes prisimename ir nepamiršime niekados.” Prie masinės kapavietės išklausėme turiningų ir prasmingų Mero bei svečių pamąstymų, įž

...
2021 m. spalio 24 d.

Spalio 10 d. Elektrėnų kultūros centre griaudė jau 33-ioji respublikinė kapelų šventė, pradėjusi savo kelią 1988 metais. Šis tradicinis renginys kasmet nepalieka abejingų. Nors dar siaučia pandemija, šiemet salė buvo pilnutėlė žiūrovų. Elektrėnų kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Vida Ališauskienė, šios šventės sumanytoja, iniciatorė, puoselėtoja, džiaugiasi, kad Lietuvos liaudiškos muzikos kapelų šventė Elektrėnuose, įžengusi jau į ketvirtąją dešimtį, vis dar yra populi

...
2021 m. spalio 24 d.

2021-ieji paskelbti kardinolo Vincento Sladkevičiaus metais. Ši atgimimo ir susivienijimo idėjas įkūnijanti, tikėjimu ir gerumu spinduliuojanti asmenybė visą gyvenimą išmintingai mokė lietuvių tautą "kantriai laukti ir augti“.