Kultūra / Švietimas

2022 m. gegužės 10 d.

Elektrėnų profesinio mokymo centras yra įsikūręs pačiame Elektrėnų miesto centre, bet tikrai ne visi žino, kiek daug galimybių jis gali suteikti kiekvienam regiono gyventojui ar įmonei. Šiuo straipsniu siekiame supažindinti su profesinio mokymo galimybėmis ir Elektrėnų profesinio mokymo centro teikiamomis paslaugomis.

2022 m. gegužės 10 d.

Ketvirtadienio popietę Elektrėnų bibliotekoje vyko šiltas, jautrus renginys - Adelės Kasputienės ir šviesaus atminimo Augenio Kaspučio tapybos darbų parodų pristatymas. Paveikslais gėrėtis galėjome jau nuo balandžio pradžios, bet pristatyti jie buvo balandžio 21-ąją Augenio Kaspučio mirties metinių proga. Nukrito gedulo rūbas, Augenio siela pakeliui pas Viešpatį...

2022 m. gegužės 10 d.

Balandžio 25 d. Semeliškių seniūnijoje vyko gyventojų susitikimas su LR Seimo nariu Kęstučiu Vilkausku (Trakų-Vievio apygarda). Kartu dalyvavo Seimo nario padėjėja Giedrė Žuromskienė ir konsultantas prof. Algirdas Astrauskas, Elektrėnų sav. tarybos narė Viktorija Juknevičienė, Semeliškių seniūnė Loreta Karalevičienė.

2022 m. gegužės 10 d.

Vyriausybė šių metų pradžioje patvirtino Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) pasiūlytą mokyklų tinklo pertvarką. Tarp jų - ir gimnazijų klasių formavimą. Kokios taisyklės ir išimtys nuo ateinančio rugsėjo numatytos III-IV gimnazijų klasėms?

2022 m. gegužės 10 d.

Tęsinys (pirma-trečia dalys Nr. 4 2022-01-28, Nr. 8 2022-02-24, Nr. 12 2022-03-25)

2022 m. balandžio 29 d.

Šiandien sunkiai rastume įmonę, kuri kažkurioje finansų įstaigoje neturėtų mokėjimo sąskaitos. Mokėjimo sąskaita reikalinga tiek gaunant pajamas iš kitų šaltinių, tiek atsiskaitant su tiekėjais, apmokant sąskaitas už komunalines paslaugas ar pervedant darbo užmokestį darbuotojams. Vis dėlto net ir mokėjimo sąskaitos turėjimas reikalauja žinių, kiek pastaroji kas mėnesį atsieina jūsų įstaigai.

2022 m. balandžio 29 d.

Balandžio 15 d. Elektrėnuose lankėsi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. Susitikimo metu ministrė pristatė šiemet numatomus pokyčius socialinės apsaugos srityje, aptarė ukrainiečių integracijos klausimus, atsakė į dalyvaujančiųjų pateiktus klausimus.

2022 m. balandžio 26 d.

Kultūra - valstybės pagrindas! Balandžio 14 d. mes, Elektrėnų savivaldybės kultūros darbuotojai, vykome į Biržus. Už šią prasmingą dovaną nuoširdžiai dėkojame savivaldybės vadovams, kurie išlydėjo mus į kelionę. Išvykdami ir kelionės metu prisiminėme ir Ukrainos tragediją. Bet tuo pačiu pasidžiaugėme - kokia palaima ir vertybė yra laisvė, nepriklausomybė, galimybė keliauti po savo šalį ir grožėtis unikalia jos istorija bei kultūros paveldu.

...
2022 m. balandžio 26 d.

Elektrėnuose netrukus visoms, per 30 savivaldybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų - mokykloms, vaikų darželiams, ligoninei - elektrą pradės tiekti už 1,1 mln. eurų įrengta 1,2 MW galios saulės elektrinė. Ją įrengė savivaldybė, o ją finansavo kartu su valstybe.

2022 m. balandžio 23 d.

Balandžio 9-10 dienomis Vievio gimnazijoje vyko tradicinis, penkioliktasis, Solistų ir vokalinių ansamblių festivalis "Vieversija 2022“, kuris į gyvą susitikimą sugrįžo po pandemijos laikotarpio. Balandžio 9-ąją vyko vaikų pasirodymai, balandžio 10-ąją - suaugusiųjų.

2022 m. balandžio 23 d.

Kalbinu Rasą Kulevičienę, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Elektrėnų skyriaus vadovę, kuriai talkina virš 20-ies suaugusių ir tiek pat moksleivių savanorių komanda.

2022 m. balandžio 22 d.

Balandžio 15-ąją minime Kultūros dieną, Lietuvoje jau penkioliktą kartą, tačiau jos istorija netrumpa ir labai įdomi. 1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone buvo pasirašytas Rericho Paktas, pirmąkart istorijoje paskelbęs pasauliui apie genialių žmonių sukurtų meno, mokslo ir kitų kultūros paminklų unikalumą, apie būtinybę juos apginti ir išsaugoti. Žmogiškojo genijaus kūrybą saugančio dokumento idėją iškėlė dailininkas, keliautojas, archeologas, mąstytojas ir visuomenės veikėjas Nikolajus

...
2022 m. balandžio 19 d.

Balandžio 2 dieną minima Pasaulinė autizmo supratimo diena. Šiemet Lietuvos švietimo centrų asociacija kartu su Šv. Jokūbo kelio asociacija "Camino Lituano“ pakvietė susipažinti ir piligriminiu keliu kartu leistis į žygį. Autizmo supratimo dienos žygį organizavo Alytaus autizmo asociacija "Lietaus vaikai“, Biržų švietimo pagalbos tarnyba, Elektrėnų savivaldybės švietimo paslaugų centras, Joniškio rajono švietimo centras, Jonavos švietimo pagalbos tarnyba, Kėdainių švietimo pagalbo

...
2022 m. balandžio 7 d.

Kovo 29-ąją Elektrėnų "Ąžuolyno“ progimnazijoje vyko iškilmingas renginys, skirtas Lietuvos krepšinio šimtmečiui paminėti. Šventę organizavo Elektrėnų sporto klubo "Centauras“ prezidentas Vidmantas Pupininkas kartu su Lietuvos krepšinio federacijos prezidentu Vydu Gedvilu. Iškilmėje dalyvavo ir prie renginio organizavimo prisidėjo Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius, pavaduotoja Inga Kartenienė, vicemeras Raimondas I

...
2022 m. balandžio 7 d.

Kovo 26 dieną Elektrėnų kultūros centre sklandė teatro dvasia - vyko XV respublikinis mėgėjų teatrų festivalis "Prie marių kranto“, kurį nuo 2010 metų organizuoja festivalio globėja, Elektrėnų kultūros centro meno vadovė Nijolė Skorubskienė.