Kultūra / Švietimas

2020 m. kovo 20 d.

Velykų laukimo laiką šiemet išgyvename ir nuolat sekdami žinias apie plintantį koronavirusą. Šiandien į tikinčiuosius ir visus Lietuvos žmones kreipėsi arkivyskupas Gintaras Grušas, ragindamas branginti ir saugoti vieni kitus bei išlikti vieningiems ir susitelkusiems.

2020 m. kovo 20 d.

1986 m. vasario 5 d. apie 14 val. Kelyje Eišiškės-Varėna susidūrė automašina GAZ-53 (pienovežis) ir automobilis VAZ-2106, priklausantis Lazdijų r. Rudaminos Švč. Trejybės bažnyčios klebonui Juozui Zdebskiui, kuris autoįvykio metu žuvo.

2020 m. kovo 20 d.

Valstybės nepriklausomybės atkūrimo jubiliejų Vievis šventė Kovo 11-osios vakarą. Įvairaus amžiaus žiūrovai, pasipuošę tautiška atributika, pakilia ir šventiška nuotaika susirinko į gimnazijos salę. Šventinis vakaras prasidėjo iškilmingai - sugiedotas Lietuvos himnas.

2020 m. kovo 20 d.
Po 1863 m. sukilimo, carinei Rusijai nuo 1864 m. iki 1904 m. uždraudus spaudą lotyniškais rašmenimis, vyko kova dėl lietuviško žodžio išlikimo. Keturis dešimtmečius lietuviška spauda ir knygos galėjo būti leidžiamos tik kirilicos rašmenimis, tuo pačiu buvo draudžiama platinti leidinius lotyniškais rašmenimis,tuometinėse pradinėse mokyklose mokytis leidžiama išskirtinai tik rusų kalba. Lietuvos gyventojai šiam draudimui priešinosi.
2020 m. kovo 20 d.
Vasario 10-12 dienomis Semeliškių miestelyje nuo Trakų g. 78 iki Basanavičiaus g. 13, akligatvyje ties Semeliškių gimnazija, cerkvėje ir kelio Semeliškės-Jokūbiškės ruože vyko kino gamybos kompanijos UAB "Virtus Mediae“ amerikiečių vaidybinio filmo, darbiniu pavadinimu "TARECO“, pasiruošimas filmavimui ir filmavimo darbai.
2020 m. kovo 20 d.
Kietaviškėse Kovo 11-osios jubiliejinę 30-čio šventę pradėjo tautiniais drabužiais ir tautiniais akcentais pasipuošusios renginių organizatorė Rūta Vaičekonytė - Chveduk ir Kietaviškių seniūnijos l. e p. seniūnė Kristina Vitartė, kuri apžvelgė 1990-ųjų Kovo 11-osios įvykius, kvietė visus būti atsakingais už savo šalies laisvę.
2020 m. kovo 20 d.
Kovo 6 d. Vilniaus Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje vyko VI respublikinis Europos menų festivalis. Elektrėnų meno mokyklai atstovavo mokinių Antano Arlausko ir Vakarės Viktoravičiūtės ansamblis (mokytojai Ona Navickienė ir Georgijus Rancevas).
2020 m. kovo 20 d.

Savivaldybėse ir ministerijoje kalbame apie tai, kad trūksta iki 300 švietimo įstaigų vadovų. Oficialiai apie 200, bet turint omenyje, kad yra daug laikinai einančių pareigas, - gali būti daugiau nei 300. Sakoma, kad į konkursus mažai kas arba išvis "niekas" neina.

2020 m. kovo 20 d.

Moters dienos išvakarėse apsilankiau Semeliškių gėlių parduotuvėlėje, kurios savininkė, nuolat besišypsanti Rita Narkevičienė, maloniai sutiko papasakoti apie save, verslą, gėles ir išsipildžiusią svajonę - gėlių parduotuvėlę.

2020 m. kovo 20 d.

Laisvė - tai galėti laisvai mąstyti, kalbėti, bendrauti. Ji mums reikalinga kaip oras ir vanduo.

Artėjant Kovo 11-ajai, Semeliškių gimnazijos pradinukai buvo pakviesti į biblioteką pasitikrinti žinias viktorinoje "Geltona, žalia, raudona“.
2020 m. kovo 20 d.
Elektrėnuose Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos jubiliejinė šventė prasidėjo šv. Mišiomis Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčioje, kurias aukojo kun. Mindaugas Sabonis, mons. Jonas Sabaliauskas, vikaras Tadas Piktelis. Po Mišių buvo padėtos gėlės prie paminklo žuvusiems partizanams už Lietuvos laisvę Elektrėnų savivaldybės žemėse.
2020 m. kovo 20 d.

Kovo 6 d. Elektrėnų profesinio mokymo centre Kaziuko mugė šurmuliavo jau 25-ąjį kartą. Jubiliejinės mugės pradžią paskelbė Elektrėnų profesinio mokymo centro direktorės pavaduotoja ugdymui Lina Ališauskienė.

2020 m. kovo 20 d.

Kovo 6-ąją Pastrėvio bibliotekoje vyko renginys, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Organizatorė - Pastrėvio bibliotekos vedėja Danutė Kananavičienė - sukvietė būrį svečių, kolegų, pastrėviečių pasidžiaugti naujomis 203 knygomis, kurias bibliotekai padovanojo į šventę atvykę Trakų Rotary klubo atstovai: Rotary klubo prezidentas Arvidas Remeika, nariai Virgilijus Poviliūnas, Kęstutis Vaitukaitis, sekretorius Kšištof Narkevič.

...
2020 m. kovo 20 d.
Jau 30 metų Kovo 11-ąją mūsų širdyse iš naujo atgimsta Lietuva. Kovo 9 d. Kazokiškėse vyko Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventinis minėjimas. Pirmadienio vakarą į kultūros namus gausiai sugužėjo Kazokiškių bendruomenės nariai, gyventojai ir svečiai.
2020 m. kovo 20 d.

Ar žinote, kiek Elektrėnuose yra privačių jaukių, mažų krautuvėlių? Ar užsukate į jas? O gal jūsų apsipirkimų laiką suryja tik didieji prekybos centrai?