Kultūra / Švietimas

2020 m. balandžio 18 d.

Dabartinį pasaulį apėmusi krizė tikriausiai viena iš didžiausių po Antrojo pasaulinio karo. Stabdomi ir nutraukiami visų sporto šakų čempionatai, varžybos ir netgi olimpinės žaidynės. Tai šiek tiek neramina, bet žmonija išgyveno daugybę negandų, todėl net neabejoju, kad įveiksime ir šią pandemiją ir toliau grįšime į normalų gyvenimišką ritmą.

2020 m. balandžio 15 d.

Kunigai aukoja šv. Mišias net ir už uždarytų durų, jie yra pasirengę ir toliau savo malda užtarti tikinčiųjų prašymus. Tad šiuo metu svarbi parama Bažnyčiai būtų ir šv. Mišių užsakymas įvairiomis intencijomis.

2020 m. balandžio 12 d.
Socialiniai ir ekonominiai žmonių gyvenimo pokyčiai paveikė daugelį visuomenės gyvenimo sričių. Buvo paveiktas žmogus ir jo aplinka. Jautriausia bet kurios visuomenės dalis yra vaikai. Vaikai - būsimieji socialinio gyvenimo dalyviai ir nuo jiems skiriamo dėmesio priklausys tautos ir valstybės ateitis.
2020 m. balandžio 12 d.

Šįkart kalbinau bemaž jauniausią, 29-erių metų, įstabaus grožio parduotuvės savininkę Saulę VYŠNIAUSKAITĘ. Jos "Jauki drabužių parduotuvė“ įsikūrusi Elektrėnuose.

2020 m. balandžio 12 d.

Naujai įkurtos Elektrėnų savivaldybės kūrimosi pradžią, pirmosios Tarybos rinkimus, tolimesnę eigą fiksavo 1994 m. per Kalėdas įkurtas Elektrėnų parapijos laikraštis "Elektrėnų žinios“. Dalijamės pirmojo redaktoriaus Juozo Janonio 2000 m. parapijos laikraščiuose (Nr. 3 ir Nr. 4) užfiksuota Tarybos rinkimų, pirmojo posėdžio, Mero rinkimų ir kt. medžiaga, kurią verta ir prasminga prisiminti šiomis jubiliejinėmis dienomis.

2020 m. balandžio 2 d.
Prieš 20 metų - 2000 m. balandžio 5 d. pirmoji išrinkta Elektrėnų savivaldybės taryba susirinko į pirmąjį posėdį. Įsteigtos savivaldybės pirmosios kadencijos tarybos narių laukė nemažai iššūkių, vienas iš jų - kurti savarankišką, visateisę vietos savivaldą.
2020 m. balandžio 2 d.

Mielieji, kreipiuosi į kiekvieną, nuoširdžiai prašydama Jūsų klausyti Vyriausybės ekstremalių situacijų centro operacijų dėl koronaviruso nurodymų ir stengtis be panikos išgyventi šį sunkų laikotarpį. Patikėkite, kad ir Vyriausybė ir Seimas yra kartu su kiekvienu Jūsų ir daro viską, kad iš tos bėdos išeitume visi ir su kuo mažesniais nuostoliais. Kviečiu visus susitelkti ir kas kuo galėdami prisidėti prie situacijos palengvinimo.

2020 m. balandžio 2 d.

Prastova darbo santykiuose ir jos reglamentavimo pakeitimai dėl karantino režimo

Teisininko Egidijaus Kiero komentaras

2020 m. balandžio 2 d.

2020 m. kovo 14 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė priėmė nutarimą dėl karantino Lietuvos Respublikoje paskelbimo. Karantinas Lietuvoje buvo paskelbtas pirmą kartą, todėl žmonėms daug klausimų sukėlė ne tik įvesti ribojimai, tačiau ir atsakomybė už tų ribojimų nesilaikymą.

2020 m. balandžio 2 d.
Šįmet Lietuvos valstybės nepriklausomybe džiaugėmės trisdešimtąjį kartą. Prisipažinsiu - nelengva Beižionyse suburti žmones darbo dieną. Vyresni - gal tingi, jaunesni - dirba. Šįmet buvo iššūkis: dalyvauti būtinai turėjo 30 žmonių, nes tiek pasižadėjimų Lietuvai turėjome paleisti į orą. Būrėmės organizavimo darbams kelios įstaigos: Semeliškių gimnazijos Beižionių daugiafunkcis skyrius, Beižionių biblioteka, Beižionių seniūnija ir kultūros klubas. Iškilo sumanymas visiems pasipuošti tautine atrib...
2020 m. balandžio 2 d.

Šįkart kalbinau Elektrėnų mieste (Saulės g. 7A) esančios jaukios Maisto prekių parduotuvėlės, netrukus švęsiančios savo gyvavimo 25-metį, savininkę Virginiją LEICMONIENĘ.

2020 m. balandžio 2 d.

Pilietinės iniciatyvos "Stiprūs Kartu" tikslas - atsiliepti į kiekvieną pagalbos šauksmą visoje Lietuvoje. Žinant asmenis, kuriems ypač reikalinga pagalba, galite pranešti puslapyje www.stipruskartu.lt arba nemokamu pagalbos numeriu 1827.

2020 m. balandžio 2 d.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai nurodžius savivaldybėms ir privačių mokyklų steigėjams iš anksto ruoštis visuotiniam nuotoliniam mokymui, Elektrėnų savivaldybės moksleiviai jau nuo pirmadienio skubės prie išmaniųjų telefonų ir kompiuterių ne žaisti ar bendrauti socialiniuose tinkluose, kaip buvo įprasta, bet mokytis. Apie tai, kaip sekasi ruoštis pedagogams ir mokiniams bei su kokiomis problemomis susiduriama, sutiko papasakoti Elektrėnų ,,Versmės“ gimnazijos dire

...
2020 m. balandžio 2 d.

Gyvenimas karantino sąlygomis, plintant naujajam koronavirusui COVID-19, pakeitė daugelį mūsų įpročių ir apribojo daug veiklų. Bet yra tokių, kurių negalime sustabdyti jokiomis aplinkybėmis. Viena jų - mirusiųjų laidojimas. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pateikė bendras taisykles, kaip šiuo metu organizuoti laidotuves, kaip turi veikti laidojimo paslaugas teikiančios įmonės. AB "K2 LT“, valdančios "Lietuvos krematoriumą“ ir visoje Lietuvoje veikiančią laidojimo ceremo

...
2020 m. balandžio 2 d.

Atsižvelgiant į siuntų terminalų patogumą karantino metu, Lietuvos paštas plečia terminalų tinklą ir įrenginėja naujus terminalus. Vienas jų įrengtas ir Elektrėnuose, Trakų g. 4. Gyventojai kviečiami naudotis terminalu jau nuo kovo 25 d. - siųsti bei gauti siuntas patogiai ir, svarbiausia, saugiai.