Kultūra / Švietimas

2021 m. balandžio 2 d.

Kiaušinis - vienas pagrindinių artėjančių Velykų simbolių, vaizduojantis atgimimą, atbundančią gamtą bei vaisingumą. Ir nors per šią pavasario šventę tradiciškai marginame ir skanaujame vištų kiaušinius, Velykų stalą itin paįvairina į margučių krepšelį įdėti putpelių kiaušiniai, kurių pardavimai prieš Velykas išauga beveik 3 kartus.

2021 m. balandžio 2 d.

309 - tiek trijų ir daugiau aukštų daugiabučių namų pernai atsisakė maisto gaminimui naudojamų dujų balionų, naudodamiesi valstybės teikiama parama. Suteiktos paramos suma - 4,3 mln. eurų. Aktyviausiai ja naudojosi ELEKTRĖNŲ, Kupiškio, Joniškio gyventojai, kur dujų balionų buvo atsisakyta visuose arba didžiojoje dalyje daugiabučių.

2021 m. balandžio 2 d.

Važiuojant pro Elektrėnus jau galima pastebėti, kad pastarosiomis dienomis ėmė trumpėti vienas iš dviejų nebenaudojamų Lietuvos elektrinės kaminų. Šių 250 ir 150 metrų aukščio kaminų ardymo projektas yra išskirtinis regione, kadangi tokio aukščio konstrukcijų demontavimas nei Lietuvoje, nei Baltijos šalyse dar nėra vykdytas.

2021 m. kovo 25 d.

Kovo 16 d. nuotoliniu būdu pristatyta Elektrėnų policijos komisariato 2020 m. veiklos rezultatų ataskaita. Ją pristatė Veiklos skyriaus viršininkas Edgardas Telinskis ir Reagavimo skyriaus viršininkas Giedrius Vitkauskas. Tai jau antroji visuomenei parengta ataskaita, vadovaujant Elektrėnų PK viršininkui Almantui Lukšai, kuris šiose pareigose pradėjo dirbti 2019 m. balandžio pradžioje.

2021 m. kovo 25 d.

Tokiame sumaištingame, pilname abejonių, prieštarų, nežinios laikotarpyje atsikvėpkime ir pasidžiaukime mūsų popiežiumi Pranciškumi. Nurimkime ir padėkokime Aukščiausiajam, kad galime atsiremti. Kad turime į ką.

2021 m. kovo 25 d.

"Elektrėnų žinių“ viešnia - semeliškietė Jurgita JANKAUSKAITĖ, konkurso "Elektrėnų žiburys 2020“ nominacijos "Metų kultūros šviesulys“ nugalėtoja. Jurgita - auksinių rankų tautodailininkė, surengusi ne vieną savo darbų parodą Trakuose, Semeliškėse, dalyvavusi Elektrėnuose surengtoje Vilniaus regiono konkursinėje liaudies meno parodoje "Aukso vainikas“ ir apdovanota Elektrėnų sav. mero Kęstučio Vaitukaičio padėka už tautodailės tradicijų tęstinumą, puoselėjimą ir dalyvavi

...
2021 m. kovo 19 d.

Visuomenės sveikatos klausimai pastaraisiais metais tapo ypač aktualūs. Pandemija išryškino sveikatos prevencijos, higienos įpročių, infekcijų valdymo svarbą. Norėdama atkreipti dėmesį į visuomenės sveikatos svarbą ir ja besirūpinančių specialistų darbą, Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija (SVSBA) jau penktąjį kartą surengė "Metų specialisto“ apdovanojimus.

2021 m. kovo 19 d.

Per dvidešimt Elektrėnų savivaldybės gyvavimo metų žymiausias renginys "Metų žmonės“, vykdavęs Elektrėnų kultūros centre ir nesutalpindavęs žiūrovų, šiemet persikėlė į virtualią erdvę. Dėl pandemijos šalyje uždraudus masinius renginius, buvo nuspręsta, kad konkurso "Elektrėnų žiburiai 2020“ nugalėtojai bus pasveikinti kitaip - nominantų sveikinimo ceremonijos parengtą vaizdo įrašą stebėjome savivaldybės "Facebook“ paskyroje kovo 11 dieną. Pirmą kartą tame pa

...
2021 m. kovo 19 d.

2021 m. kovo 11 d. sukanka 31 metai, kai Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas pranešė atkuriantis Lietuvos nepriklausomybę. Nepriklausomybės Atkūrimo Aktas buvo paskelbtas 22.44 val., ir ši svarbi žinia apie naują Lietuvą iškart pasklido po visą pasaulį.

2021 m. kovo 19 d.

Koronaviruso pandemija, kaip juodas debesis, gaubia žemės rutulį. Patiriame didžiulius išbandymus. Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius klausia: "Išbandymas, ar Dievo bausmė, ar malonė?“ Atsakau. Išbandymas yra išbandymas. Arba tu jį įveiksi, arba ne. Įveiksi - užsigrūdinsi, įgysi brandos, neįveiksi - palūši. Koronaviruso pandemija, manau, ne bausmė, bet Dievo malonė. Dievo duotas laikas atsitiesti, atsiversti, keisti gyvenimą.

2021 m. kovo 7 d.

Jauniausias amžiumi Elektrėnų savivaldybės tarybos narys Dovydas Bliujus ne tik pirmas ėmėsi viešinti tarybos sprendimus savo feisbuko paskyroje bei savaitraštyje "Elektrėnų žinios“, bet ir pirmas vasario 18 d. ZOOM platformoje surengė diskusiją su savivaldybės gyventojais.

2021 m. kovo 7 d.

Aš neretai mėgstu sakyti, kad Elektrėnuose gyventi puiku! Tiek daug gamtos, daug puikių žmonių, viskas patogu, ranka pasiekiama, o prireikus didieji miestai čia pat.

Šiandien vyko svarbus tarybos posėdis. Buvo patvirtintas 2021 m. savivaldybės biudžetas! Tikrai sudėtingas reikalas. Gali atrodyti, kas čia tokio, paskaičiuoji ir turi. Bet suplanuoti, sudėlioti, visiems paskirstyti, man tai atrodo didelis ir sunkus darbas, ypač, kai pamatysit skaičius. Didelis Ačiū Jekaterinai Goličenko

...
2021 m. kovo 7 d.

Vasario 24 d. tarybos posėdyje patvirtinta Elektrėnų savivaldybės 2020 metų veiklos ataskaita, kurią pristatė meras Kęstutis Vaitukaitis. Ataskaitoje pateikti statistiniai duomenys apie Elektrėnų savivaldybės tarybos ir mero 2020 metų veiklą ir atstovavimą savivaldybės ir jos gyventojų interesams; tarybos narių lankomumą tarybos posėdžiuose; komitetų ir komisijų sandarą bei veiklą; mero veiklą; svarbiausius metų įvykius; savivaldybės atsinaujinimo darbus bei investicinių projektų įgyvendinimo re

...
2021 m. vasario 25 d.

Auginkim meilę Lietuvai tarytum medį, nešiokim savyje, kaip savo akį saugokim. Kitos tokios nėra!

Spalvingas, džiaugsmingas, turiningas, vienijantis Valstybės atkūrimo 103-iojo paminėjimo renginys Elektrėnų mieste, dėl karantino situacijos šalyje, buvo organizuojamas nuotoliniu būdu.

2021 m. vasario 25 d.

Vasario 16-ąją prisimename ne tik Lietuvos Valstybės atkūrimo Nepriklausomybės Akto signatarus, bet ir kitus, kovojusius už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Semeliškėse vasario 16 d. kvietėme uždegti žvakutes prie naujai atidengtos Atminimo lentos, kurioje įamžinti keturiasdešimt aštuonių 1944-1946 m. Semeliškių apylinkėse žuvusių Didžiosios Kovos apygardos partizanų vardai.