Kultūra / Švietimas

2021 m. gegužės 6 d.

Balandžio 23 d. Elektrėnuose lankėsi Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Elektrėnų savivaldybės patalpose Vyriausybės vadovė susitiko su Elektrėnų savivaldybės meru Kęstučiu Vaitukaičiu, Elektrėnų savivaldybės administracijos vadovais. Nuotoliniu būdu bendraudama su savivaldybės administracijos, sveikatos priežiūros, švietimo įstaigų, policijos atstovais, apžvelgė COVID-19 situaciją Lietuvoje, domėjosi Elektrėnų sav. gyventojų vakcinacijos procesu

...
2021 m. gegužės 6 d.

Balandžio 23 d., per pačias Jurgines, Semeliškėse (Trakų g. 86) duris atvėrė ilgai laukta parduotuvė "Aibė“. Įmonės UAB "Vienas LD“ ir šios parduotuvės vadovas Lukas Kameneckas maloniai sutiko drauge su svečiais ir savo darbuotojomis pozuoti nuotraukai prie naujosios parduotuvės. Dabar "Aibė“ neatpažįstama - erdvus, modernus interjeras, gausus pramoninių prekių asortimentas, šviežia mėsa, daržovės, vaisiai, lauke - taromatas, ir didžiausia staigmena - pačioje parduotuvėje kavos

...
2021 m. gegužės 6 d.

Šių metų kovo-balandžio mėnesiais Lietuvos sporto padangėje nušvito nauja žvaigždė - buvo įkurta Lietuvos diskgolfo federacija. Ją įkūrė gausi grupė Lietuvos diskgolfo klubų ir komandų - Chilli diskgolfo klubas iš Kauno, Gargždų, Vilniaus, Elektrėnų, Kauno diskgolfo klubai, asociacija "Visada su sportu“ iš Panevėžio, Šveicarijos diskgolfo klubas ir "Team Disccity“ komanda iš Vilniaus.

2021 m. balandžio 29 d.

Lietuviškose transporto įmonėse masiškai išnaudojami tolimųjų reisų vairuotojai. Jie verčiami mokėti nelegalias pinigines rinkliavas ir darbdavių išgalvotas nuobaudas, taip pat - klastoti darbo laiko apskaitą ir pažeidinėti taisykles. Laisvės TV žurnalistinis tyrimas rodo, kad tokia praktika egzistuoja net ir didžiausiose transporto įmonėse: "Girtekoje“, "Hoptransoje“, "Vlantanoje“. Pastarosios įmonės teisininkė Laisvės TV siūlė susitarti, kad tyrimas nepasirodytų.

...
2021 m. balandžio 29 d.

Beižionių bendruomenė - su vaikais ir jaunimu dirbanti organizacija, kurios vienas iš pagrindinių tikslų yra neformalus vaikų ir jaunuolių ugdymas. Įgyvendindama užsibrėžtus uždavinius asociacija vykdo šias Beižionių vaikų dienos centro veiklas: jaunųjų motociklininkų būrelis, karinio rengimo būrelis, medžio darbų būrelis, krepšinio ir sunkiosios atletikos treniruotės.

2021 m. balandžio 29 d.

Šiemet, balandžio 15 d., XV kartą Lietuvoje minėsime Kultūros dieną. Dėl karantino Kultūros dienai skirti renginiai persikels į virtualią erdvę.

2006 m. liepos 19 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė įstatymą, kuriuo balandžio 15-oji įteisinta Kultūros diena kaip atmintina diena. Ši diena tampriai surišta su svarbiais pasauliniais dokumentais. Tą dieną 1935 m. Vašingtone dvidešimt viena Amerikos žemyno šalis ratifikavo Rericho Paktą - sutartį dėl meno, mokslo įstaigų ir istorinių pa

...
2021 m. balandžio 29 d.

Šių dienų klimato kaitos prognozės, energijos tiekimo saugumo problemos, senkantys iškastinio kuro ištekliai verčia atkreipti dėmesį į atsinaujinančios energijos išteklius ir jų integravimą į visuomeninių pastatų inžinerines sistemas. Švariausia ir "žaliausia“ energetikos rūšis šiuo metu yra saulės energetika. Saulės energetikos pagrindinis bruožas - žaliava energijai gaminti nekainuoja. Todėl saulės energetika reikalauja tik investicinių kaštų ir labai mažų kintamųjų kaštų,

...
2021 m. balandžio 29 d.

Visuotiniame Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacijos narių susirinkime patvirtintos 2020 m. finansinės ir veiklos ataskaitos, į asociacijos gretas priimti nauji nariai, tarp kurių ir Elektrėnų kultūros centras.

2021 m. balandžio 29 d.

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541.

2021 m. balandžio 6 d.
Balandžio 26 d. Lietuvos respublikos prokuratūros svetainėje paskelbta informacija, kad gindamas viešąjį interesą prokuroras kreipėsi į teismą dėl valstybinės žemės sklypo šalia Elektrėnų marių veikiančio vandenlenčių parko pašalinimo, netruko socialiniuose tinkluose sulaukti gyventojų reakcijos
2021 m. balandžio 6 d.

Mano akimis svarbiausi šiandieniniai sprendimai.

Administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius vaizdžiai pristatė savo ir administracijos veiklos ataskaitą. Puikus visos komandos darbas.

2021 m. balandžio 2 d.

Elektrėnų savivaldybės vadovai išlydėjo Velykų atributika papuoštą autobusiuką, kuris pasieks ir atokiausius savivaldybės kampelius. Tokiu būdu Elektrėnų savivaldybė kartu su asociacija "Ištiesk gerumo ranką“ (vadovė Birutė Grybauskienė) laikydamosi visų saugumo reikalavimų pasveikins gyventojus ateinančių Šv. Velykų proga ir įteiks dovanėles.

Dovanėlėms lėšų skirta iš Elektrėnų savivaldybės mero fondo.

2021 m. balandžio 2 d.
2021 m. balandžio 2 d.

Priešistorinės šventės ištakos

Artėja viena didžiausių krikščioniškųjų švenčių metuose - Velykos. Šiemet jos bus švenčiamos balandžio 4 d. Dažnam kyla klausimas, kaip gi nustatoma šventės data, jei vienais metais ji gali būti švenčiama kovo 22 d. o po keleto metų net balandžio 25 d.!!!

2021 m. balandžio 2 d.
Prieš 100 metų, 1921 metų kovo 24 dieną, Jagėlonių kaime gimė Amilija Antanavičiūtė-Bliujienė. Garbingo jubiliejaus proga šimtametę pasveikino Kietaviškių seniūnijos seniūnė Jurgita Matkevičienė, socialinė darbuotoja Angelija Bliujienė, Elektrėnų savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Violeta Šimkūnienė, kuri perdavė nuoširdžius sveikinimus nuo Elektrėnų sav. mero Kęstučio Vaitukaičio.