Kultūra / Švietimas

2020 m. liepos 16 d.

Birželio 24 d. Kazokiškių kultūros namų kiemelyje, susirinko nemažas būrys bendruomenės narių, bičiulių ir svečių pasveikinti Janinų bei Jonų su varduvėmis ir taip pat atšvęsti ilgiausią dieną metuose.

2020 m. liepos 16 d.

Už Elektrėnų miesto garsinimą 2015 m. birželio 23 d. Elektrėnų savivaldybės tarybos dekretu Elektrėnų Garbės piliečio vardas suteiktas poetui, dainos "Elektrėnų žiburiai“ autoriui Stasiui Žlibinui.

2020 m. liepos 16 d.
Mūs jaunystės svajonės ir viltys
Gimsta žemėje vario laidais,
Širdį jungs su širdim saulės tiltas,
Juo ir meilė, ir laimė ateis.

2020 m. liepos 16 d.

1960 m. balandžio 18 d. buvo priimtas sprendimas pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Kauno statyti Lietuvos elektrinę. Kartu su elektrine pradėjo augti ir vienas jauniausių Lietuvos miestų - Elektrėnai.

Elektrėnų pavadinimas sudarytas iš žodžio elektra ir priesagos -ėn.

2020 m. liepos 16 d.

Ateitis priklauso jaunimui - to niekas nenuginčys. Ne tik didieji miestai gali pasigirti renginiais, kurie pritraukia į savo miestą turistus iš visos Lietuvos. Elektrėnų mieste taip pat gyvena iniciatyvus, veržlus, turintis idėjų jaunimas. Šios Elektrėnų jaunimo savybės atsiskleis ir renginyje "Muzika garsiau 2020“, kuris šiais metais įvyks liepos 4 dieną kartu su Lietuvos "Supermoto“ čempionato I etapo Elektrėnų savivaldybės mero taurei laimėti renginiu, kurį organizuoja baike

...
2020 m. liepos 4 d.

Elektrėnų miestas šiemet švenčia 60-mečio jubiliejų. Liejasi atsiminimai, įspūdžiai, sveikinimai. Bet brangiausia - jaunų menininkų dovanos, kurios išliks ir ateinančioms kartoms. Viena jų - elektrėnietės metalo meno ir juvelyrikos bakalaurės Viktorijos Zubavičiūtės medaliai, įkomponuoti į... miesto šulinio dangtį!

2020 m. liepos 4 d.

močiutės, seneliai (ne senjorai), mes turime pakankamai laiko, sakyčiau, puikų laiką, pasiruošti Amžinybei. Pamąstykime!

2020 m. liepos 4 d.

2020 m. birželio 4 d. UAB "Elektrėnų komunalinis ūkis“ pastatų administravimo specialistas Vaidas RATKEVIČIUS dalyvavo ir sėkmingai pasirodė Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos organizuotame Nacionaliniame energinio efektyvumo teste "Sumanūs tausoja“. Jo žinios buvo įvertintos diplomu, kurį pasirašė LR energetikos ministerijos kancleris Ramūnas Dilba, ir vertingu prizu - nešiojama saulės baterija!

2020 m. liepos 4 d.

Birželio 17 d. Ukmergėje įvyko antrasis dailės mokytojų tapybos pleneras "Ukmergės diena 2020“, šiemet išaugęs į tarptautinį. Jame dalyvavo ir Vievio meno mokyklos mokytojai Adelė ir Augenis Kaspučiai. Nors dėl karantino į jį susirinko dalyviai tik iš Lietuvos, tarptautinis pleneras buvo surengtas virtualioje erdvėje.

2020 m. liepos 4 d.
1990 m. birželio 30 d. Kaišiadorių vyskupijos vyskupo Juozo Matulaičio raštu Elektrėnų parapijai suteiktas Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės titulas ir patvirtinta bažnyčios statybos pradžia, pašventinant kertinį akmenį. Tą dieną šv. Mišios buvo aukojamos lauke, kur pagal architekto Henriko Kęstučio Šilgalio projektą bus statoma bažnyčia.
2020 m. liepos 4 d.
Šiemet Balceriškių biblioteka švenčia 65-ąjį gimtadienį. Norėdama labiau pažinti bibliotekos veiklą, apsilankiau "Facebook“ svetainėje. Ir, prisipažinsiu, negalėjau iš jos "išeiti“. Kokia informatyvi, turininga, prasminga svetainė! Kiekvieną dieną papildyta įvairiomis istorijomis, pasidalintais straipsniais, sveikinimais!
2020 m. birželio 28 d.

Birželio 17 d. Elektrėnų savivaldybės tarybos posėdis vyko šalyje atšaukus karantiną. Dėl to tikrai smagiau. Tikėkimės, kad jo (karantino) daugiau ir nebebus, tačiau turime išlikti atsakingi.

Jei po praėjusio nuotolinio tarybos posėdžio rašiau, kad ilgai svarstėme ir patvirtinome 33 sprendimo projektus, tai šiandien jų registruota buvo 62 su dviem papildomais klausimais. Daugiau nei darbingai!

2020 m. birželio 28 d.

Birželio 12 dieną, atlaisvinus karantino apribojimus Lietuvoje, Elektrėnų kultūros centre vyko pirmasis masinis Erasmus+ programos finansuotas jaunimo srities renginys. Konferencija "Mobilus darbas su jaunimu: praktikos ir perspektyvos” iš 20-ies Lietuvos savivaldybių (30 miestų ir miestelių) subūrė virš 80 įvairių sričių specialistų, kurie vykdo, planuoja vykdyti arba administruoja darbą su jaunimu. Sveikinimo žodžius susirinkusiems tarė Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis V

...
2020 m. birželio 28 d.

1940 metų birželio mėnesį Sovietų Sąjungai okupavus Lietuvą, prasidėjo Lietuvos Respublikos politinių veikėjų deportacijos ir represijos prieš įvairius visuomenės sluoksnius. 1941 m. birželio 14-ąją prasidėjo pirmasis masinis Lietuvos žmonių - mokytojų, ūkininkų, visuomenininkų, politikų - trėmimas į Sibirą. Taip siekta sunaikinti krašto šviesuomenę. 1940-1953 m. iš Lietuvos buvo ištremta 131 600 žmonių, dar apie 156 tūkstančiai buvo įkalinti. Skaičius priartėja prie trijų šimtų tū

...
2020 m. birželio 28 d.

Švenčiausiojo Kristaus Kūno ir Kraujo iškilmė Visuotinėje Bažnyčioje įsteigta 1264 m. popiežiaus Urbano IV. Devintinių iškilmėje prisimenamas Didysis ketvirtadienis, kai savo mirties išvakarėse, paskutinį kartą vakarieniaudamas su apaštalais, Viešpats Jėzus įsteigė patį kilniausią sakramentą - Švenčiausiąją Eucharistiją (gr. "eucharisto“ - dėkojimas).