Kultūra / Švietimas

2020 m. kovo 4 d.

Nors už lango sniego nėra, tačiau Užgavėnių tradicijos Kazokiškių kaime nėra laužomos. 2020 m. vasario 25 d. Vievio Jurgio Milančiaus pradinės mokyklos Kazokiškių skyriaus vaikai, svečiai iš Pakalniškių, Lazdėnų skyrių, varė šią "nevykusią“ žiemą lauk ir bandė paskatinti greičiau ateiti pavasarį.

2020 m. kovo 4 d.
Liaudies išmintis sako: "Gerai užgavėsi - visus metus bėdų neturėsi!“. Vasario 25 -ąją nuo ryto Elektrėnų pradinės mokyklos Gilučių skyriaus mokiniai, pasipuošę išradingomis kaukėmis, pašokę ratelius apie Morę, šurmuliavo kaimo gatvėmis.
2020 m. kovo 4 d.

Jeigu blynų didis noras, kimšk, kad pilvas būtų storas.

Šitaip žiemą išvarysi ir pavasarį atvysi.

Jei saulutė dar nešviečia, lai tau blynas šiandien šviečia.

Te išsipučia pilvukas ir nurausta tau skruostukas
2020 m. kovo 4 d.
Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) jau senokai užvėręs duris ir tylus, bet jame ilgus metus mokytojus rengę dėstytojai, profesūra dar neužmiršo savo taip mėgto darbo, neišbarstė savo per ilgus darbo metus sukauptų žinių, jaunųjų mokytojų rengimo įgūdžių, svajoja juos ne tik išsaugoti, bet ir perduoti jaunajai kartai, esamiems ir būsimiems pedagogų ugdytojams.V
2020 m. vasario 21 d.

Semeliškių gimnazijos 8 klasės mokiniai su auklėtoja Egle Matoniene ir mokytoja Jolita Lėliene dalyvavo Lietuvos moksleivių pilietiškumo projekte "Virtualus manekenas“.

2020 m. vasario 21 d.

#Elektrenusavivaldybe #manomiestas #VI_taryba

Mūsų savivaldybėje yra įprasta, kad tarybos posėdžiai vyksta paskutiniais einamojo mėnesio trečiadieniais. Šiandieną turėjome neeilinį susirinkimą mėnesio viduryje. Viena to priežasčių - didelis kiekis sprendimų projektų, kuriuos turime priimti ilgai nedelsdami.

...
2020 m. vasario 18 d.
Jau 20-us metus vyksta skaitymo skatinimui skirta akcija "Metų knygos rinkimai“. Akcijos idėja - pristatyti visuomenei geriausius praeitais metais išleistus grožinius lietuvių literatūros kūrinius. Vos prasidėjus akcijai Vievio Jurgio Milančiaus pradinės mokyklos pirmokai, vadovaujami mokytojos Genės Vilkelienės, pradėjo knygynuose bei bibliotekose ieškoti knygų vaikų kategorijoje nominančių.
2020 m. vasario 18 d.

Internetą atranda vis jaunesni vaikai. Internete jie užsiima įvairiausia veikla - žaidžia žaidimus, žiūri vaizdo įrašus, bendrauja - tik, ne visuomet tai daro atsakingai. Per mažai žino apie tykančias grėsmes. Saugesnio interneto savaitė (vasario 10-15 d.) - tinkamas laikas įvairioms šviečiamosioms saugesnio interneto veikloms. Semeliškių biblioteka į veiklas pakvietė Semeliškių gimnazijos pradinukus.

2020 m. vasario 18 d.

Kietaviškėse vyko edukacinė popietė vaikams "Duonutės kelias“, skirta duonai ir jos globėjai Šv. Agotai, kurios gyvenimo istorija buvo tragiška ir skausminga. Šv. Agotos diena buvo pradėta minėti ir sutapatinta su duona, atėjus krikščionybei. Tuomet duonelė buvo pradėta šventinti bažnyčiose. Dar anksčiau pagonys lietuviai vasario 5 d. garbino ugnies deivę Gabiją ir kasdieninį maistą - duoną.

2020 m. vasario 18 d.
Sausio 8 dieną Elektrėnų savivaldybės komanda vyko į Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso "Dainų dainelė“ II etapą, kuris vyko Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje.
2020 m. vasario 7 d.

Konkurse "Šokių virpesiai-2020“ Elektrėnams atstovavo šokių kolektyvas "A studija“, kurio vadovė, trenerė Aistė KULEVIČIŪTĖ mielai sutiko papasakoti apie save ir studijos šokėjus.

2020 m. vasario 7 d.
Sausio 25 d. Elektrėnų kultūros centre vyko XII respublikinis šiuolaikinio šokio festivalis-konkursas "Šokio virpesiai-2020“.
2020 m. vasario 7 d.
Sausio 29 d. Elektrėnų viešojoje bibliotekoje nuskambėjo meninis žodis - Elektrėnų savivaldybės moksleivių Meninio skaitymo konkurso II etapas.
2020 m. vasario 7 d.

Nuo 2020 metų įsigaliojo sprendimai, kurie gali būti aktualūs negalią turintiems vaikams, dirbantiesiems ar pensinio amžiaus žmonėms: paaugo kai kurios išmokos, keičiasi įdarbinimo rėmimo tvarka bei reikalavimai socialinėms įmonėms. Daugėja ir asmeninės pagalbos - plečiamos asmeninio asistento paslaugos, daugėja individualios pagalbos įsidarbinant ir dirbant.

2020 m. vasario 7 d.

Sausio 27-ąją Semeliškėse minėjome Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos 75-ąsias metines. 1941 m. spalio 6 d. Dargonių miške (Semeliškių sen.) buvo nužudyti 962 Semeliškių (261), Vievio ir Žaslių žydų tautybės Lietuvos piliečiai: 213 vyrų, 359 moterys ir 390 vaikų. Semeliškėse šią datą įamžinome Gyvųjų maršu "Atminties keliu" - nuo buvusio geto (Užupio g. 14) iki žudynių vietos.