Kultūra / Švietimas

2020 m. rugsėjo 25 d.

"Trakuose ir kituose mažesniuose Lietuvos miestuose bei miesteliuose matau daug potencialo, kuris iki šiol nebuvo išnaudojamas“, - sako kandidatas į Lietuvos Respublikos Seimą Antanas Guoga. Pasak jo, valstybė turi daugiau investuoti į švietimą, nes tai užtikrina šalies vystymąsi ir gerovę. Neseniai Australijos pilietybės atsisakęs buvęs Europos Parlamento narys taip pat įsitikinęs, jog Lietuvoje įmanoma sukurti tokias gyvenimo sąlygas, kad žmonės neemigruotų, o jau išvykusieji norėtų sugrįžt

...
2020 m. rugsėjo 18 d.
Skelbiame kandidato į LR Seimą Kaišiadorių - Elektrėnų rinkimų apygardoje Nr. 59 biografiją
2020 m. rugsėjo 14 d.

Seimo narys, socialdemokratas Bronius Bradauskas Kaišiadorių-Elektrėnų rinkimų apygardoje buvo renkamas net keturias kadencijas iš eilės. Nors daugiau nei dvidešimt metų mūsų kraštui atidavęs politikas nusprendė išeiti užtarnauto poilsio, Bradausko pavardė čia ir toliau skamba. Dainoras Bradauskas jau treji metai yra aktyvus mūsų bendruomenės narys, nusprendęs eiti tėvo keliu - tarnauti žmonėms.

2020 m. rugsėjo 12 d.

Neseniai Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos (KPP) įgyvendinimo stebėsenos komitetas svarstė ir patvirtino programos pakeitimus ir projektų pagal šios programos priemones atrankos kriterijus. Perskirsčius KPP biudžetą, skirta 33 mln. eurų išimtinei paramai.

2020 m. rugsėjo 12 d.

Rugpjūčio 28-29 dienomis Elektrėnuose vyko įspūdingas bliuzo ir džiazo festivalis. Didžioji dalis gyventojų atkreipė dėmesį į akį traukiančią originalią festivalio reklamos idėją - plevėsuojančius skalbinius visame Elektrėnų mieste. Anot organizatorių, vėjyje plaikstomi bliuzo ir džiazo skalbiniai simbolizuoja šių muzikos žanrų laisvę, plėtoja ir muzikinę žmonių švietėjišką veiklą - kiekvienas, arčiau priėjęs prie jų, rado daug įdomių faktų tiek apie bliuzą, tiek apie dž

...
2020 m. rugsėjo 12 d.

Visų pirma noriu padėkoti aktyviam visuomenininkui, įvairių chorų dalyviui Antanui Adomaičiui, kuris mūsų redakcijai padovanojo Justino Almino išleistą knygelę "Elektrėnų Švenčiausiosios Mergelės Marijos gotikos stiliaus koplytėlei 25 metai“.

Pravažiuodama pro Abromiškių koplytėlę pasvajodavau: kaip norėčiau sužinoti jos istoriją, kas ir kada ją pastatė. Ir štai... mano svajonė išsipildė. Dalijuosi Justino ALMINO, kuris yra ir koplytėlės statytojas, knygelės ištraukomis.

...
2020 m. rugsėjo 12 d.

2010 m. rugsėjo 4 d. buvo pašventintas atstatytas Jagėlonių kryžius. Prisiminti jo istoriją, papasakoti apie Jagėlonių bibliotekos kasdienybę paprašiau Jagėlonių filialo bibliotekininkę Ritą VAIŠNORIENĘ.

2020 m. rugsėjo 12 d.

Rugpjūčio 24-28 dienomis jau 12-ą kartą vyko Lietuvos Vyriausybės inicijuojamas nacionalinis aktyvaus ir pilietiško jaunimo projektas "Moksleiviai - į Vyriausybę“. 30 gabiausių, užsiimančių aktyvia visuomenine veikla, pilietiškų Lietuvos moksleivių (11-12 / gimnazijos 3-4 kl. mokiniai) turėjo unikalią galimybę iš labai arti susipažinti su Vyriausybės veikla ir darbo viešajame sektoriuje principais.

2020 m. rugpjūčio 29 d.

50 tūkstančių žmonių iš visos Lietuvos, tarp kurių ir Elektrėnų savivaldybės gyventojai, milžiniškos Lietuvos ir Baltarusijos vėliavos, oro balionų ir parasparnių nusėta padangė, dviratininkų, motociklininkų virtinės, gyva žmonių grandinė nuo Vilniaus iki Medininkų pasienio punkto su viltimi, kad Baltarusija išsilaisvins iš diktatūros gniaužtų. Sekmadienio vakarą nusidriekęs "Laisvės kelias“ išreiškė paramą Baltarusijos visuomenei, kuri jau dvidešimt dienų užtvind

...
2020 m. rugpjūčio 29 d.

Elektrėniečiai pastebėjo, kad trečiadienį į gatves išvažiavo moderni, nauja 2020 m. gamybos, 3,8 m aukščio šiukšliavežė mašina VOLVO FM 62R su hidromanipuliatoriumi (hidrauliniu krovimo kranu-manipuliatoriumi), sumontuotu ant mašinos važiuoklės rėmo tarp kabinos ir antstato. Tai mašina, kurioje numatyta galimybė sulankstyti manipuliatorių už kabinos bei padėti strėlę ant antstato stogo. Strėlės hidraulinis siekis 10,6 m, keliamoji galia esant pilnam strėlės siekiui 1 300 kg. M

...
2020 m. rugpjūčio 29 d.

Po liepos mėnesio atostogų, rugpjūčio 26 d., vėl vyko tarybos posėdis. Ne savo noru, pirmą kartą, posėdyje dalyvauti negalėjau. Po anginos operacijos, skausmas dar didelis, šiaip šnekėti ir dirbti ilgą laiką būtų sunku.

2020 m. rugpjūčio 29 d.

Rugpjūčio 22 d. Vievio Kultūros centro linijinių šokių kolektyvas "VievioLin“ dalyvavo linijinių šokių maratone Vilniaus Ozo parke.

2020 m. rugpjūčio 29 d.

UAB "Elektrėnų komunalinis ūkis“, palaikydamas kaimyninės šalies opozicijos siekį teisingų rinkimų, solidarizuodamasis su visa kaimyninės šalies tauta rugpjūčio 20 d. prie administracinio pastato Elektrinės g. 8 iškėlė Baltarusijos vėliavą. Taip bendrovės darbuotojai parodė pritarimą ir siekimą, kad įvykę rinkimų rezultatai būtų nepripažinti, kad Baltarusijos tauta žengtų laivės užtikrinimo keliu. Būdami vieningi ir palaikydami vieni kitus būsime tik stipresni!

...
2020 m. rugpjūčio 29 d.

Vievio kultūros centro sukviesti vieviečiai rugpjūčio 16-ąją, šventadienį po antrųjų Šv. Mišių, būrėsi berželių paūksmėje klausytis romansų.

2020 m. rugpjūčio 29 d.
Penktadienį, rugpjūčio 7 d., baigėsi nemokama Vaikų užimtumo programos vasaros laiku penkių dienų stovykla "Atostogauk, tobulėk, pažink, kurk bibliotekoje". Stovyklą organizavo Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės. Stovyklos veiklas finansavo Elektrėnų savivaldybė.