Kultūra / Švietimas

2020 m. kovo 4 d.

Vasario 13 d. Elektrėnų viešojoje bibliotekoje vyko edukacinis renginys "Pažink Sakartvelą“. Šalį ir jos tradicijas pristatė Nikotour Georgia įkūrėjas ir vadovas Nikolaz Berulava bei jo dešinioji ranka Lietuvoje elektrėnietė Sandra Vilkelytė. Pristatymas vyko skaidrių pagalba, iš kurių ne tik sužinojome daug ypatingų naujienų apie Sakartvelą, bet turbūt ne vienas ir susimąstėme apie kelionę į šią nuostabią šalį. Juk ir Miriam Beard yra sakiusi, kad ,,Keliavimas - tai ne vien vaizdų matymas

...
2020 m. kovo 4 d.

Straipsnio pavadinime nurodyta abreviatūra reiškia Lietuvos policijos Veteranų Asociaciją.

LPVA - tai savanoriška, demokratiška ir nepriklausoma organizacija, vienijanti policijos veteranus.

2020 m. kovo 4 d.

Vasario 21 d. Elektrėnų policijos komisariate įvyko ataskaitinis susirinkimas, kurio metu Veiklos skyriaus viršininkas Edgardas Telinskis ir Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Rimvydas Karpičius pristatė 2019 m. veiklos rezultatus. Tai pirmoji visuomenei parengta ataskaita, vadovaujant Elektrėnų PK viršininkui Almantui Lukšai, kuris šiose pareigose pradėjo dirbti 2019 m. balandžio pradžioje.

2020 m. kovo 4 d.

Vievio "Gintarinėje“ vaistinėje ir vėl įvyko nemokamas projekto "Popietė su vaistininku“ renginys. Šį kartą paskaitos tema buvo "Diabetas“, kurią skaitė populiarioji ir visų mylima vaistininkė Liubov Bartkienė.

2020 m. kovo 4 d.

Vasario 22-23 dienomis Šveicarijoje (Jonavos raj.) šeštą kartą vyko Lietuvos žiemos diskgolfo čempionatas. Jame dalyvavo ir prieš metus sukurto Elektrėnų diskgolfo klubo nariai - Andrė Pranukevičiūtė, Daiva Pranukevičienė ir Mykolas Krasnickas.

2020 m. kovo 4 d.

Vasario 12 d. Birštono sakraliniame muziejuje vyko Lietuvos katalikų bažnyčios metrikinių dokumentų skaitmeninimo rezultatų Kaišiadorių vyskupijoje viešas pristatymas. Tai trečioji vyskupija, kurios bažnyčių metrikų knygos buvo suskaitmenintos įgyvendinant projektą "Elektroninės paslaugos EAIS "Skaitmeninė skaitykla“ sukūrimas“.

2020 m. kovo 4 d.

Sausio 27 - 28 d. ir vasario 17 - 18 d. pagal "Living Works“ aukščiausių tarptautinių standartų savižudybių prevencijos programą vyko "ASIST“ mokymai, kuriuos organizavo Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

2020 m. kovo 4 d.
2020 m. vasario 22 d. Elektrėnų "Bočių“ bendrijos (pirm. Birutė Kizienė) ansamblis "Dubija“ (vad. Nijolė Ramanauskienė) su koncertine programa buvo pakviestas į Vilniaus pedagoginį institutą dalyvauti Europos pagyvenusių žmonių sąjungos konferencijoje.
2020 m. kovo 4 d.

Vasario 16-oji - Lietuvos valstybės atkūrimo diena - viena svarbiausių datų mūsų Tėvynės kelyje. Ši diena liudija apie drąsą, primena apie nenumaldomą tautos ryžtą gyventi laisvai ir savarankiškai.

Lietuvos gimtadienį šventė ir Kietaviškių pagrindinės mokyklos bendruomenė.
2020 m. kovo 4 d.

Gimtųjų žodžių apkabintas,

Aš gyvas kalboje.

Sakau: esi man, kaip žibintas

Pasaulio tamsoje.

Kas moka žodį - randa kelią

Visur ir visada.

2020 m. kovo 4 d.

"Kalba, kuria kalbam ir kuria didžiuojamės, yra mūsų kalba. Joje užtenka žodžių [...] džiaugsmui ir liūdesiui. Ji niekam negrasina, ji nieko neatstumia. Kaip ir visos, ji nori gyventi” (Justinas Marcinkevičius)

2020 m. kovo 4 d.
Užgavėnių nesupainiosi su jokia kita švente: persirengėliai, kaukės, Morė, degantys laužai, žaidimai, burtai. Ir ,žinoma, čirškiantys blynai!
2020 m. kovo 4 d.
Tokios gražios Užgavėnių tradicijos prisilaiko ir Pylimų kaimo bendruomenė, kuri glaudžiai bendradarbiauja su Balceriškių biblioteka ir kasmet rengia šventę kaimo bei aplinkiniams gyventojams.
2020 m. kovo 4 d.
Vasario 25 dieną Pastrėvio sporto aikštyne šurmuliavo Užgavėnių šventės persirengėliai - Semeliškių gimnazijos Pastrėvio skyriaus PUG grupės vaikučiai, pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos Viktorija Juknevičiene, Dalė Rakauskienė, Jurgita Stasiūnaitė ir Jolita Apanavičienė. Pedagogės su vaikais patys pasigamino Užgavėnių kaukes.
2020 m. kovo 4 d.
Kadangi žiemos šiemet nebuvo ir iš kiemo varyti nereikėjo, Užgavėnių dieną Kietaviškių kultūros namų renginių organizatorė Rūta Vaičekonytė - Chveduk sumanė blynų šventę.