Kultūra / Švietimas

2021 m. rugsėjo 23 d.

Rugsėjo 10-11 dienomis Elektrėnų savivaldybės gyventojai septintus metus iš eilės galėjo gyvai pamatyti Lietuvos ir užsienio ralio lenktynininkus - savaitgalį startavo ketvirtasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas "KUUSAMET Group Rally Elektrėnai 2021“. Pirmąją vietą iškovojo Vaidotas Žala su šturmanu Andris Malnieks, antrąją vietą užėmė Dominykas Butvilas ir Renatas Vaitkevičius nuo pirmos vietos atsilikę 1 min. 5 sek., trečiąją vietą iškovojo Valerij Gorban ir Serg

...
2021 m. rugsėjo 23 d.

Nė vienas žmogus nėra tarsi atskira sala. Dievas sukūrė žmogų gyventi bendrystėje, draugijoje, bendruomenėje. Esame pašaukti gyventi drauge. Bendruomenė - tai žmonių sambūris, kurį sieja emociniai ryšiai, bendrumo jausmas, ir, žinoma, siekis įgyvendinti savo idėjas - vardan kitų! Tai tarsi bendri namai, kuriuose gyvena būrys bendraminčių, kurių siekis - ne apie save galvoti, ne savo svajones pildyti, bet mąstyti apie šalia esantį, gyventi juo, sirgti juo, ne sau pagelbėti, be

...
2021 m. rugsėjo 10 d.

Rugpjūčio 20 d. į XX Semeliškių festivalį "Nuo Lauryno iki Roko įsiterpė ir įspūdingai papuošė filmo apie Semeliškes "Žemės ir laiko prakalbinti” pristatymas Semeliškių gimnazijos salėje. Renginyje dalyvavo filmo redaktorius, montažo režisierius, Trakų regioninės televizijos "Aidas” vadovas Česlovas Rulevičius, scenarijaus autorė, režisierė dr. Lina Leparskienė.

...
2021 m. rugsėjo 10 d.

Nuo 2021 m. spalio 23 d. iki spalio 31 d. nuoširdžiai visus kviečiame!

Misijų šūkis: "Tikroji šviesa apšviečia kiekvieną žmogų“.

Siūlome susipažinti su Redemptoristų (Švenčiausiojo Atpirkėjo) ordinu ir kunigais misijonieriais Peteriu Herteliu ir Rastislavu Dluhý iš Bratislavos, Prahos provincijos, šiuo metu įsikūrusiais Kaune. Interviu su redemptoristais apie būsimas parapijos misijas Elektrėnų mieste.

...
2021 m. rugsėjo 10 d.

Rugpjūčio 27-28 dienomis Elektrėnuose vyko įspūdingas bliuzo ir džiazo festivalis. Pernai didžioji dalis gyventojų atkreipė dėmesį į akį traukiančią originalią festivalio reklamos idėją - visame Elektrėnų mieste vėjyje plaikstomus bliuzo ir džiazo skalbinius, kurie simbolizavo šių muzikos žanrų laisvę, plėtojo ir muzikinę žmonių švietėjišką veiklą - kiekvienas, arčiau priėjęs prie jų, rado daug įdomių faktų tiek apie bliuzą, tiek apie džiazą. Šiemet akį traukė miesto erdvės

...
2021 m. rugsėjo 6 d.

Semeliškių XX festivalio "Nuo Lauryno iki Roko“ renginiai buvo tokie žavingai margi, tarsi teptukais šviesiais potėpiais išdailinti visą savaitę vykusio 4-ojo tapybos plenero dalyvių. Ir Šv. Roko, prie kurio stebuklais garsėjančio Semeliškių bažnyčios pagrindiniame altoriuje saugomo paveikslo meldžiamasi prašant išgijimų - fizinių ir sielos, atlaidais.

2021 m. rugpjūčio 30 d.

Rugpjūčio 14 dieną prasidėję jubiliejiniai Semeliškių miestelio 745, parapijos 520, Semeliškių festivalio "Nuo Lauryno iki Roko 2021“ 20 metų renginiai tikintiesiems ir žiūrovams dovanojo Žolinės atlaidus ir Žvaigždžių lietų. Festivalio metu vyksta 4-asis tapybos pleneras. Dešimt plenero dalyvių: Adelė Kasputienė (Vievis), Ojaras Mašidlauskas (Trakų Vokė), Asta Radimonienė (Lentvaris), Arūnas Miliukas (Vilnius), Jolita Šlepetienė (Ukmergė), Romas Žmuidzinavičius (Vilnius), S

...
2021 m. rugpjūčio 29 d.

Šių metų rugpjūčio 7 d. jau 31 kartą į Maironio apdainuotą Dubysos slėnį rinkosi likimo broliai, seserys, jų šeimos nariai. Tai unikalus renginys, suburiantis LPKTS filialų, skyrių narius iš visos Lietuvos. Ariogaloje dalyvavo Elektrėnų ir Vievio buvę tremtiniai, Skyriaus pirmininkas J. Ramanauskas, tremtinių choras "Sidabrinė gija“ (vadovė R. Bartkienė). Daugelis tremtinių dėl sunkios sveikatos nedrįso leistis į kelionę. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentas G.

...
2021 m. rugpjūčio 29 d.

Asociacija "Ištiesk gerumo ranką“ kartu su partneriu Asociacija "Beloniškių bendruomenė“ sėkmingai įgyvendino projektą "Aš Tau padėsiu“. Projekte dalyvavo 20 Elektrėnų savivaldybės gyventojų, kuriems buvo teikiamos bendrosios socialinės paslaugos: konsultavimas ir pavėžėjimas. Projekto tikslas - stiprinti socialinę atskirtį patiriančių gyventojų savarankiškumą, teikiant konsultavimo, palydėjimo ir pavėžėjimo paslaugas Elektrėnų savivaldybėje yra pasiektas, sėkmingai įgyvendinus projekt

...
2021 m. rugpjūčio 29 d.

Iš Latvijos į Lietuvą prieš keletą metų importuota orientacinio-pramoginio moterų ralio idėja mūsų šalyje sukėlė tikrą tokio pobūdžio varžybų cunamį. Dabar vos tik oro sąlygos leidžia iš garažų ištraukti kabrioletus iki pat sumontuojant žiemines padangas, vairavimą dievinančios merginos ir moterys buriasi į komandas ir startuoja bent keturių skirtingų organizatorių lenktynių serijose. Vieni aktyviausių "Ladies Go“ darbuojasi dar tik antrą veiklos sezoną, tačiau

...
2021 m. rugpjūčio 8 d.

2021 M. RUGPJŪČIO 14-22 D.

SEMELIŠKIŲ MIESTELIUI - 745,

SEMELIŠKIŲ ŠV. LAURYNO PARAPIJAI - 520

SEMELIŠKIŲ FESTIVALIUI "NUO LAURYNO IKI ROKO“ - 20

VYKS IV TARPTAUTINIS TAPYBOS PLENERAS

2021 m. rugpjūčio 8 d.

Lajaus kaime globojamas lapuočių ir spygliuočių medžių stovi namukas, kuriam daugiau nei šimtas metų. Jame gyvena žmogus orkestras - Viktoras Narkevičius, muzikantas, drožėjas, akmentašys. Svečiavausi pas jį vieną šiltą vasaros vakarą. Mano viešnagę lėmė dvi priežastys: visų pirma norėjau padėkoti už išdrožtą medžio skulptūrą, ir antra - norėjau susitarti dėl grojimo gitara pamokų. Žodis po žodžio ir taip susidėliojo labai įdomus pokalbis, kuriuo dalijuosi su skaitytojais.

...
2021 m. rugpjūčio 8 d.

Oninės - viena svarbiausių vasaros švenčių, kuri lietuvių tautosakoje simboliškai žymi rugiapjūtės pabaigtuves. Dėmesys Onoms neblėsta ir šiemet, todėl liepos 25-ąją dieną, po titulinių Šv. Onos atlaidų Vievio bažnyčioje, Vievio kultūros centras sukvietė visus švęsti šviežios duonelės šventę - Onines.

2021 m. rugpjūčio 5 d.

Liepos 21 d. Semeliškėse lankėsi Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslo darbuotoja, VšĮ Regioninės televizijos "Aidas“ laidų autorė ir režisierė dr. Lina LEPARSKIENĖ ir projekto vadovas, redaktorius, montažo režisierius Česlovas RULEVIČIUS, drauge kuriantys kultūros laidą apie Trakų krašto žydus.

2021 m. rugpjūčio 5 d.


Kviečiame kavinėje "Sėkmės užeiga“ (Vilniaus g. 53, Vievis) pasivaišinti kava ir užkandžiu. "Dėkingumo bangos“ iniciatyvos dėka - VAIŠĖS NEMOKAMOS!

Laukiame Jūsų!

Apie "Elektrėnų žiniose“ paskelbtą iniciatyvą "Dėkingumo banga“ maloniai sutiko papasakoti vienas šios iniciatyvos organizatorių Gintaras JANČIAUSKAS.