Kultūra / Švietimas

2021 m. lapkričio 7 d.

Saulėtą spalio 18-osios rytą Elektrėnų savivaldybę aplankė LRT radijo laidos "Atrask Lietuvą“ vedėja, žurnalistė Jolanta Jurkūnienė.

2021 m. spalio 24 d.

Spalio 6 d. Semeliškėse organizuotoje "Atminties kelias 1941-2021“ Holokausto 80-mečiui pažymėti eisenoje nuo buvusio geto (Užupio g. 14, Semeliškės) iki masinės žudynių kapavietės Dargonių miške, ėjome visi kartu, pėsčiomis, pas Juos, kad galėtume atiduoti savo pagarbą ir meilę būdami TEN ir skaitydami Jų VARDUS, kad paglostytume ir tartume: "Mes prisimename ir nepamiršime niekados.” Prie masinės kapavietės išklausėme turiningų ir prasmingų Mero bei svečių pamąstymų, įž

...
2021 m. spalio 24 d.

Spalio 10 d. Elektrėnų kultūros centre griaudė jau 33-ioji respublikinė kapelų šventė, pradėjusi savo kelią 1988 metais. Šis tradicinis renginys kasmet nepalieka abejingų. Nors dar siaučia pandemija, šiemet salė buvo pilnutėlė žiūrovų. Elektrėnų kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Vida Ališauskienė, šios šventės sumanytoja, iniciatorė, puoselėtoja, džiaugiasi, kad Lietuvos liaudiškos muzikos kapelų šventė Elektrėnuose, įžengusi jau į ketvirtąją dešimtį, vis dar yra populi

...
2021 m. spalio 24 d.

2021-ieji paskelbti kardinolo Vincento Sladkevičiaus metais. Ši atgimimo ir susivienijimo idėjas įkūnijanti, tikėjimu ir gerumu spinduliuojanti asmenybė visą gyvenimą išmintingai mokė lietuvių tautą "kantriai laukti ir augti“.

2021 m. spalio 24 d.

Į paskutinį, ketvirtąjį, Lietuvos neįgaliųjų draugijos organizuojamą atrankinį "Vilties paukštė 2021“ koncertą Ukmergėje atvyko kolektyvai iš Vilniaus, Jonavos, Ignalinos, Elektrėnų, Rokiškio, Raseinių, Kaišiadorių, Birštono. Organizatoriai džiaugiasi gražiais kolektyvų pasirodymais ir sveikina nugalėtojus - kolektyvą iš Elektrėnų - ansamblį "Žara“, vadovas Ričardas Ramanauskas. Sveikiname!

2021 m. spalio 24 d.
Spalio 8-9 dienomis visoje Lietuvoje vyko tradicine tapusi rudeninė "Maisto banko“ akcija, kurios metu buvo siekiama surinkti kuo daugiau paramos ilgo galiojimo maisto produktais socialiai pažeidžiamiems Lietuvos gyventojams.
2021 m. spalio 15 d.

2021 m. rugsėjo 17 d. Amžinybėn iškeliavo Elektrėnų miesto kūrėjas, miesto legenda, pirmasis Elektrėnų savivaldybės garbės pilietis PRANAS NOREIKA. Pradedame spausdinti Valentino Rūškio knygos "Tūkstančiais kelių“ (1964 m.) ištraukas, kuriose prisiliesime prie šios iškilios asmenybės gyvenimo akimirkų, Elektrėnų miesto statybų.

2021 m. spalio 15 d.

Spalio 6 d. Semeliškėse buvo organizuojamas "Atminties kelias 1941-2021“ Holokausto 80-mečiui pažymėti. Skirtingai nuo didžiosios Europos dalies, Lietuvoje Holokausto aukos buvo nužudytos netoli jų gyvenamosios vietos. Praktiškai per kelis 1941 metų vasaros ir rudens mėnesius buvo visiškai sunaikintos Lietuvos žydų bendruomenės. Lietuvoje yra daugiau nei 200 masinių Holokausto aukų žudynių vietų. Tarp jų - ir masinė kapavietė Semeliškių seniūnijoje, Dargonių miške, kur 1941 metų spalio 6 dieną

...
2021 m. spalio 7 d.

Rugsėjo pabaigoje visoje Europoje minima BeActive sveikatingumo ir aktyvumo savaitė. Jau ketvirtą kartą BeActive renginys buvo rengiamas ir Elektrėnuose - šį kartą Elektrėnų diskgolfo klubas rugsėjo 25 d. skyrė BeActive varžyboms ir naujojo parko atidarymui.

2021 m. spalio 7 d.

Savanorystė - savanoriška neatlygintina veikla. Tad kodėl tampame savanoriais?

2021 m. spalio 7 d.

Daug keistų dalykų šiais metais įvyko... Buvo ir kaitrų, ir liūčių. Tačiau žmonės netingėjo - žemę arė, grūdą sėjo, duonelę augino, grožybes gamino, šienelį pjovė, gyvulėliams krovė, uogeles rankiojo, biteles dabojo, baravykus rovė - ant saulelės džiovė... Lyg iš gausybės rago gėrybės atsirado! Kad ir sunkus darbelis, bet toks saldus vaiselis!

2021 m. spalio 7 d.

Rugsėjo 27 d. paminėta Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Susirinkusiuosius profesinės šventės proga pasveikino meras Kęstutis Vaitukaitis, mero pavaduotojas Raimondas Ivaškevičius, administracijos direktoriaus pavaduotoja Inga Kartenienė, Seimo narės Editos Rudelienės padėjėjas Dovydas Bliujus, Socialinės paramos skyriaus vedėja Violeta Šimkūnienė ir padėkojo darbuotojams už kilnų jų darbą, dėmesingumą ir rūpestingumą bei pagalbą Elektrėnų krašto žmonėms.

...
2021 m. rugsėjo 29 d.

Rugpjūčio 26 d. minėjome Šv. Kazimiero relikvijų perkėlimo (1636 m.) iškilmę. Dar visai jaunas miręs vienintelis Lietuvos šventasis Kazimieras (kovo 4 d.) iš pradžių buvo palaidotas tėvo, karaliaus Kazimiero, koplyčioje Vilniaus katedros kairiajame šone. Vėliau greta buvo palaidotas jo brolis kunigaikštis Aleksandras (1506 m.) ir dvi Žygimanto Augusto žmonos: Elzbieta (1545 m.) ir Barbora (1551 m.). Čia Kazimieras nejudinamas pragulėjo 120 metų (1484-1604).

...
2021 m. rugsėjo 23 d.

2021 m. rugsėjo 17 d., eidamas 93-uosius metus, Amžinybėn iškeliavo Elektrėnų miesto kūrėjas, energetikas, ilgametis Lietuvos elektrinės direktorius, pirmasis Elektrėnų savivaldybės garbės pilietis PRANAS NOREIKA.

2021 m. rugsėjo 23 d.

Kai 2018 m. XVII festivalio "Nuo Lauryno iki Roko“ metu pirmąkart Semeliškėse suorganizavome Respublikinį tapybos plenerą, kuriame dalyvavo menininkai profesionalai: Asta Radimonienė (Lentvaris), Irene Panaskova (Vilnius), Ojaras Mašidlauskas (Trakų Vokė), Jolita Šlepetienė (Ukmergė), Aldona Ragelskienė (Širvintos), Adelė ir Augenis Kaspučiai (Vievis), net neįsivaizdavome, kad pleneras įgaus tokį pagreitį ir šiemet, XX Semeliškių festivalio "Nuo Lauryno iki Roko 2021“ metu

...