Kultūra / Švietimas

2020 m. balandžio 2 d.
Prieš 20 metų - 2000 m. balandžio 5 d. pirmoji išrinkta Elektrėnų savivaldybės taryba susirinko į pirmąjį posėdį. Įsteigtos savivaldybės pirmosios kadencijos tarybos narių laukė nemažai iššūkių, vienas iš jų - kurti savarankišką, visateisę vietos savivaldą.
2020 m. balandžio 2 d.

Mielieji, kreipiuosi į kiekvieną, nuoširdžiai prašydama Jūsų klausyti Vyriausybės ekstremalių situacijų centro operacijų dėl koronaviruso nurodymų ir stengtis be panikos išgyventi šį sunkų laikotarpį. Patikėkite, kad ir Vyriausybė ir Seimas yra kartu su kiekvienu Jūsų ir daro viską, kad iš tos bėdos išeitume visi ir su kuo mažesniais nuostoliais. Kviečiu visus susitelkti ir kas kuo galėdami prisidėti prie situacijos palengvinimo.

2020 m. balandžio 2 d.

Prastova darbo santykiuose ir jos reglamentavimo pakeitimai dėl karantino režimo

Teisininko Egidijaus Kiero komentaras

2020 m. balandžio 2 d.

2020 m. kovo 14 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė priėmė nutarimą dėl karantino Lietuvos Respublikoje paskelbimo. Karantinas Lietuvoje buvo paskelbtas pirmą kartą, todėl žmonėms daug klausimų sukėlė ne tik įvesti ribojimai, tačiau ir atsakomybė už tų ribojimų nesilaikymą.

2020 m. balandžio 2 d.
Šįmet Lietuvos valstybės nepriklausomybe džiaugėmės trisdešimtąjį kartą. Prisipažinsiu - nelengva Beižionyse suburti žmones darbo dieną. Vyresni - gal tingi, jaunesni - dirba. Šįmet buvo iššūkis: dalyvauti būtinai turėjo 30 žmonių, nes tiek pasižadėjimų Lietuvai turėjome paleisti į orą. Būrėmės organizavimo darbams kelios įstaigos: Semeliškių gimnazijos Beižionių daugiafunkcis skyrius, Beižionių biblioteka, Beižionių seniūnija ir kultūros klubas. Iškilo sumanymas visiems pasipuošti tautine atrib...
2020 m. balandžio 2 d.

Šįkart kalbinau Elektrėnų mieste (Saulės g. 7A) esančios jaukios Maisto prekių parduotuvėlės, netrukus švęsiančios savo gyvavimo 25-metį, savininkę Virginiją LEICMONIENĘ.

2020 m. balandžio 2 d.

Pilietinės iniciatyvos "Stiprūs Kartu" tikslas - atsiliepti į kiekvieną pagalbos šauksmą visoje Lietuvoje. Žinant asmenis, kuriems ypač reikalinga pagalba, galite pranešti puslapyje www.stipruskartu.lt arba nemokamu pagalbos numeriu 1827.

2020 m. balandžio 2 d.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai nurodžius savivaldybėms ir privačių mokyklų steigėjams iš anksto ruoštis visuotiniam nuotoliniam mokymui, Elektrėnų savivaldybės moksleiviai jau nuo pirmadienio skubės prie išmaniųjų telefonų ir kompiuterių ne žaisti ar bendrauti socialiniuose tinkluose, kaip buvo įprasta, bet mokytis. Apie tai, kaip sekasi ruoštis pedagogams ir mokiniams bei su kokiomis problemomis susiduriama, sutiko papasakoti Elektrėnų ,,Versmės“ gimnazijos dire

...
2020 m. balandžio 2 d.

Gyvenimas karantino sąlygomis, plintant naujajam koronavirusui COVID-19, pakeitė daugelį mūsų įpročių ir apribojo daug veiklų. Bet yra tokių, kurių negalime sustabdyti jokiomis aplinkybėmis. Viena jų - mirusiųjų laidojimas. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pateikė bendras taisykles, kaip šiuo metu organizuoti laidotuves, kaip turi veikti laidojimo paslaugas teikiančios įmonės. AB "K2 LT“, valdančios "Lietuvos krematoriumą“ ir visoje Lietuvoje veikiančią laidojimo ceremo

...
2020 m. balandžio 2 d.

Atsižvelgiant į siuntų terminalų patogumą karantino metu, Lietuvos paštas plečia terminalų tinklą ir įrenginėja naujus terminalus. Vienas jų įrengtas ir Elektrėnuose, Trakų g. 4. Gyventojai kviečiami naudotis terminalu jau nuo kovo 25 d. - siųsti bei gauti siuntas patogiai ir, svarbiausia, saugiai.

2020 m. kovo 20 d.

Velykų laukimo laiką šiemet išgyvename ir nuolat sekdami žinias apie plintantį koronavirusą. Šiandien į tikinčiuosius ir visus Lietuvos žmones kreipėsi arkivyskupas Gintaras Grušas, ragindamas branginti ir saugoti vieni kitus bei išlikti vieningiems ir susitelkusiems.

2020 m. kovo 20 d.

1986 m. vasario 5 d. apie 14 val. Kelyje Eišiškės-Varėna susidūrė automašina GAZ-53 (pienovežis) ir automobilis VAZ-2106, priklausantis Lazdijų r. Rudaminos Švč. Trejybės bažnyčios klebonui Juozui Zdebskiui, kuris autoįvykio metu žuvo.

2020 m. kovo 20 d.

Valstybės nepriklausomybės atkūrimo jubiliejų Vievis šventė Kovo 11-osios vakarą. Įvairaus amžiaus žiūrovai, pasipuošę tautiška atributika, pakilia ir šventiška nuotaika susirinko į gimnazijos salę. Šventinis vakaras prasidėjo iškilmingai - sugiedotas Lietuvos himnas.

2020 m. kovo 20 d.
Po 1863 m. sukilimo, carinei Rusijai nuo 1864 m. iki 1904 m. uždraudus spaudą lotyniškais rašmenimis, vyko kova dėl lietuviško žodžio išlikimo. Keturis dešimtmečius lietuviška spauda ir knygos galėjo būti leidžiamos tik kirilicos rašmenimis, tuo pačiu buvo draudžiama platinti leidinius lotyniškais rašmenimis,tuometinėse pradinėse mokyklose mokytis leidžiama išskirtinai tik rusų kalba. Lietuvos gyventojai šiam draudimui priešinosi.
2020 m. kovo 20 d.
Vasario 10-12 dienomis Semeliškių miestelyje nuo Trakų g. 78 iki Basanavičiaus g. 13, akligatvyje ties Semeliškių gimnazija, cerkvėje ir kelio Semeliškės-Jokūbiškės ruože vyko kino gamybos kompanijos UAB "Virtus Mediae“ amerikiečių vaidybinio filmo, darbiniu pavadinimu "TARECO“, pasiruošimas filmavimui ir filmavimo darbai.