Kultūra / Švietimas

2021 m. gruodžio 30 d.

Gruodžio 19 d. Elektrėnuose vyko naujas renginys. Nutuokiau, kad autosporto mėgėjų tikrai turime, bet dalyvių skaičius viršijo lūkesčius. Organizuodami varžybas, su Luku Perminu kalbėjome, kad džiaugsimės, jei turėsime iki 20 dalyvių. Užsiregistravusių buvo daugiau nei 40, o eilėje laukė dar nemažai norinčiųjų. Visa tai parodo, kad vairuotojų poreikis tobulėti ir pasivaržyti yra didelis.

2021 m. gruodžio 22 d.

Gruodžio 10-ąją Vievio miestą apgaubė paslaptingas rūko šydas, tarsi saugodamas didžiąją miesto paslaptį. O slėpti ir globoti buvo ką - ne tik eglutės grožį, bet ir 2022 metais Vievio ypatingoms datoms skirtą iškilmę. Laikrodžiui išmušus 17.30 valandą - renginys prasidėjo. Iš scenoje pasirodžiusių Vievio kultūros centro teatro etiudo "Prieš 500 metų“ (rež. Vytautas Mikalauskas) istorinių asmenybių - JO ŠVIESYBĖS (DIDIKO) (Antanas Anskaitis), kuris pasistatė dvarą, E

...
2021 m. gruodžio 22 d.

Jei turi svajonę, ją ilgai puoselėji, sieki jos, nors tenka sunkiai darbuotis - svajonė pildosi su kaupu. Tai įrodė charizmatiškoji kartvelo Nikoloz Berulavos ir lietuvaitės Sandros Vilkelytės-Berulavos pora iš Elektrėnų. Nuo 2021-ųjų pradžios Elektrėnuose gaminę kartveliškos virtuvės maistą išsinešti, prieš aštuonis mėnesius suvokė, kad svajonę reikia tobulinti - mat užsakymų gausa tokia didelė, kad patalpoje pasidarė per ankšta. Teko ieškoti atskiros patalpos... Ir tai išsipildė! Gruodžio 10-o

...
2021 m. gruodžio 22 d.

2021 m. organizuotas Tarptautinis mokinių meninės kūrybos konkursas "Kalėdinis atvirukas“, kurį nuo 2016 m. kasmet rengia Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC) ir Dailės mokytojų asociacija (DMA), yra kryptingai puoselėjamas renginys, skirtas Kalėdų švenčių įprasminimui. Skirtingo amžiaus mokiniai, dalyvaudami šiame konkurse ir kurdami proginius atvirukus, kūrybiškai interpretuoja žiemos šventės tematiką, eksperimentuoja laisvai pasirinkdami grafinės ir spalvinės raiškos pri

...
2021 m. gruodžio 18 d.

Gruodžio 3 d. Vilniuje Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija kartu su Aplinkos ministerija organizavo tradicinę konferenciją "Miškas - žmogui, žmogus - miškui“, kurios metu paskelbti ir apdovanoti tradicinio kasmetinio konkurso "Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2021“ nugalėtojai. Jiems įteikti Aplinkos ministerijos prizai ir aplinkos ministro padėkos. Tarp apdovanotųjų - ir aukščiausiai įvertinta Kazimiero Šiaulio individuali įmonė (Elektrėnų sav.)!

...
2021 m. gruodžio 18 d.

Gruodžio 3-iąją Elektrėnų savivaldybės kultūros darbuotojai, svečiai rinkosi į Kultūros centrą tarti gražiausius žodžius Kultūros centro direktoriaus pavaduotojai kultūrinei veiklai Vidai Ališauskienei. Atidavusi kultūrai 42 metus, iš kurių 35-erius darbavosi Elektrėnų kultūros centre, Vida Ališauskienė nutarė išeiti į užtarnautą poilsį.

2021 m. gruodžio 18 d.

Kasmet Kalėdų laukimas pateikia nemažai staigmenų. Laukiamiausia iš jų - Kalėdų eglės įžiebimo šventė. Gruodžio 4 d. Lietuvos Valstybės Atkūrimo Šimtmečio aikštėje įžiebta auksu spindinti Elektrėnų eglutė. Šių metų tema - "Auksinės Kalėdos“, todėl tiek visos centrinės aikštės, tiek eglės puošmenos švyti aukso spalva. Eglę įžiebė meras Kęstutis Vaitukaitis, Sniego karalienė (Inga Kartenienė), Kalėdų Senelis, o kaip ženklas įžiebimui - skriejo aukso dulkės.

...
2021 m. gruodžio 18 d.

Žinau, kad Elektrėnuose turime daug autosporto mėgėjų, tačiau patiems legaliai išbandyti savo jėgas ir automobilį trasoje, galimybių neturėjome. Svajonė surengti tokį renginį mūsų mieste - tampa realybe!

Gruodžio 19 d. nuo 10 val.
2021 m. gruodžio 13 d.

Lapkričio 27 d. Elektrėnų kultūros centre turėjęs įvykti XI respublikinis liaudiškų šokių festivalis "Šokių pynė“ neįvyko, bet spalvingą, šiltą šokių renginį galėjome matyti virtualioje erdvėje.

Šis laikotarpis nenuspėjamas, pulsuojantis, tad nenuostabu, kad dauguma renginių keičia pozicijas. Ne išimtis - ir liaudiškų šokių festivalis Šokių pynė“.

2021 m. gruodžio 5 d.

Mielieji mūsų skaitytojai!

Kviečiame prenumeruoti laikraštį "Elektrėnų žinios“

ir 2022-aisiais vėl būti drauge.

...
2021 m. gruodžio 5 d.

Sveiki piliečiai, šiandien (lapkričio 24 d.) buvo Elektrėnų savivaldybės tarybos posėdžio diena.

Rimčiausi sprendimai pradžioje. Pakeitėme savivaldos biudžetą, kuris nežymiai didėja.

2021 m. gruodžio 5 d.

Apie 15 proc. nėštumų nesibaigia gimdymu. Tai teorinis skaičius, nes Lietuvos statistikos duomenimis 2020 m. gimdė 24 396 moterys, o 5 570 nėštumų nutrūko dėl įvairių priežasčių. Vadinasi, 2020 m. nutrūko beveik kas penktas nėštumas - apie 18,98 proc. Beveik pusė iš 5 570 nutrūkusių nėštumų buvo nutraukti moters noru.

2021 m. gruodžio 5 d.

Lapkričio 16 dieną vyko Kietaviškių progimnazijos inicijuota Elektrėnų savivaldybės mokytojų konferenciją "Kolega - kolegai“. Konferencijos tikslas - stiprinti kolegialųjį ryšį ir tobulinti bendrąsias bei dalykines kompetencijas, skatinti bendrojo ugdymo mokytojus dalytis vertingomis idėjomis ir patirtimi.

2021 m. gruodžio 5 d.

Lapkričio 23-iosios rytą, eidamas 97-uosius metus, Anapilin iškeliavo partizanas, politinis kalinys, Pasipriešinimo dalyvio kryžiaus, Vyčio kryžiaus ordino kavalierius, Lietuvos kariuomenės kūrėjo medalio savininkas, Laisvės premijos, Partizanų vado A. Ramanausko-Vanago premijos laureatas Juozas JAKAVONIS-TIGRAS.

2021 m. gruodžio 5 d.

Siekiant vystyti Lietuvos turizmo infrastruktūrą, paslaugų kompleksiškumą ir gerinti traukos objektų pasiekiamumą šalyje, nacionalinės turizmo skatinimo agentūros "Keliauk Lietuvoje“ užsakymu 2021 m. rugpjūčio 1-31 d. buvo atliktas Lietuvos turistinių objektų vertinimas. Remiantis tyrimu, paskelbtas Lietuvos savivaldybių pasiruošimo turistams reitingas ir atskleistos geriausiai parengtos lankytinos vietos. Visa tai sudėta į 117 puslapių leidinį.