Kultūra / Švietimas

2021 m. vasario 4 d.

Organizacija "Europos žydų kapinių iniciatyva“ (ESJF, European Jewish Cemeteries Initiative), Vokietijoje įkurta ne pelno siekianti organizacija, kurios tikslas - išsaugoti žydų kapines Centrinėje ir Rytų Europoje, džiaugiasi, galėdama pranešti, kad baigė Lietuvoje esančių žydų kapinių tyrimus ant žemės ir dronų pagalba. Tyrimų, pradėtų 2020 m. spalio mėnesį, metu buvo ištirtos 114 žydų kapinių visoje Lietuvoje, tam tikslui panaudojant pačias moderniausias dronų technologijas, siekiant padary

...
2021 m. vasario 4 d.

Pagrindiniai 2020 m. Demografiniai rodikliai

2021 m. sausio 1 d. Lietuvoje gyveno 2 mln. 795,2 tūkst. nuolatinių gyventojų - 1,1 tūkst. daugiau negu prieš metus, remdamasis išankstiniais duomenimis, praneša Lietuvos statistikos departamentas. COVID-19 pandemija paveikė visas demografines šalies charakteristikas.

2021 m. vasario 4 d.

Vievio miesto bibliotekos darbuotojams dalyvaujant 2021 metų sausio 13-ąją pilietinės vienybės ir vilties akcijoje ,,Atmintis gyva, nes liudija”, uždegant atminties žvakutę, paklausiau kolegų, ar pažįsta vieviečių, 1991 metų Sausio įvykių liudininkų. Pokalbis pakrypo netikėta linkme, žodis po žodžio ir Vaikų skyriaus bibliotekininkė Renata papasakojo savo prisiminimus.

2021 m. vasario 4 d.

Verčiame pirmuosius 2021-ųjų metų darbų puslapius, tad glaustai prisiminkime, kokie seniūnijoje buvo 2020-ieji.

2021 m. sausio 19 d.

Prabėgus trisdešimčiai metų nuo Sausio 13-osios įvykių, kasmet, artėjant tai dienai ir vėl viskas išnyra prieš akis. Rodosi, tai buvo visai neseniai. Atmintis neištrynė.

2021 m. sausio 19 d.

Lietuvos Laisvės gynėjų dienos trisdešimtmečio proga - Sausio 13-ąją - Semeliškių miestelis sulaukė prasmingos dovanos. Atidengta Atminimo lenta, kurioje iškalti keturiasdešimt aštuonių Semeliškių apylinkėse žuvusių Didžiosios Kovos apygardos partizanų vardai, gimimo ir žuvimo datos.

2021 m. sausio 19 d.

Sausio 13-osios trisdešimtmetį Elektrėnų kultūros centras pažymėjo renginį transliuodami per Elektrėnų savivaldybės paskyrą "Facebook“ tiesiogiai.

2021 m. sausio 19 d.

Savo gimtajam miestui kūrybinius darbus skiria "Versmės“ gimnazijos antrokai.

Mokiniai nuotolinio mokymosi sąlygomis kūrė sakmes, padavimus apie Elektrėnus,

skaitė ir anonimiškai vertino draugų darbus.

Siūlome paskaityti kūrinėlius, kuriuos patys mokiniai pripažino gražiausiais.

Medžiagą parengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Augutė Liutkevičienė

...
2021 m. sausio 11 d.

Šiemet 30 kartą minėsime tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną. Praleiskime tą dieną prasmingai, prisimindami tuos, kurie už mūsų visų laisvę paaukojo gyvybes. Nors ir būdami namuose, sausio 13-ąją įsisekime Neužmirštuolę. Įsisekim kaip ženklą, kas yra mūsų širdyse. Ir tebūnie mūsų širdyse - atminimas aukos už Tėvynės laisvę ir garbę. Gyvybės aukos ir kančios, kurią patyrė sužeistieji, stoję tada be jokio kito ginklo, tik savo meile ir

...
2021 m. sausio 11 d.

Šiemet 29 kartą minėsime tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną. Praleiskime tą dieną prasmingai, prisimindami tuos, kurie už mūsų visų laisvę paaukojo gyvybes, - aplankykime žuvusiųjų kapus, geriau pažinkime savo šalies istoriją ar gamtą.

2021 m. sausio 11 d.

Šiandien, sausio 11-osios rytą, 8-tą valandą, dešimčiai minučių savo languose uždegėme vienybės ir atminties žvakutes ir tapome visuotinės pilietinės iniciatyvos "Atmintis gyva, nes liudija“ dalimi. Šia akcija jau dvyliktą kartą organizatorių - Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti - buvome kviečiami prisiminti prieš dvidešimt aštuonerius metus iškovotą laisvę, mūsų istorinę pergalę, ir ja didžiuotis. Ja

...
2021 m. sausio 7 d.

Gruodžio 21 dieną, nuotoliniu būdu, vyko Lietuvos Respublikos Prezidento susitikimas su Elektrėnų, Trakų ir Širvintų savivaldybių socialinės globos įstaigų vadovais ir gyventojais. Prezidentas ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė pasveikino visus su artėjančiomis šventėmis, šiltai bendravo su gyventojais, išklausė vadovų pasisakymus kaip sekasi dirbti ir gyventi karantino laikotarpiu, pasidomėjo nuomone apie skiepus nuo COVID-19.

...
2021 m. sausio 7 d.

Siaučianti pandemija ir karantinas pakoregavo daugelį gyvenimo sričių, tarp jų ir kultūrinių renginių organizatorių darbą. Teko persikelti į virtualią erdvę ir bendrauti su gyventojais nuotoliniu būdu. Nors ir kaip koronavirusas stengėsi pavogti Kalėdas, nepavyko. Visą kalėdinį laikotarpį seniūnijų renginių organizatorės su seniūnais pasistengė, kad seniūnijose netrūktų šventinių akimirkų - būtų įžiebtos kalėdinės eglutės, apsilankytų Kalėdų Senelis, o mažieji gyventojai neliktų be

...
2021 m. sausio 7 d.

Kaip pakuosime kalėdines dovanas šiemet? Ar norime būtų originalūs? Šių metų dovanų pakavimo priemones gali padiktuoti ne tik stiliaus tendencijos, bet ir pandemijos iššūkių paskatinta elgsena bei augantis rūpestis aplinkosauga. Mes rekomenduojame pakuoti dovanas į specialiai parinktus jau perskaitytus "Elektrėnų žinių“ laikraščius.

2021 m. sausio 7 d.
Metų pabaiga visada paskatina apžvelgti nuveiktus darbus. Šie metai nepanašūs nei į vienus prieš tai buvusius Elektrėnų "Versmės“ gimnazijoje. Visi numatyti darbai ir veiklos susidūrė su pandemijos iššūkiais, kurie tęsiasi dar ir šiandien.