Kultūra / Švietimas

2022 m. sausio 31 d.

2021 m. lapkričio 25 d. Kaišiadorių kultūros centre buvo pristatytas naujas leidinys: "Kaišiadorių vyskupija kurijos archyvo nuotraukose iki 1942 m.“ (I dalis).

2022 m. sausio 25 d.

Laisvės gynėjų dieną Sausio 13-osios minėjimas "Pralaimėjimo naktis. Pergalės diena“ buvo organizuotas Elektrėnų kultūros centre.

2022 m. sausio 25 d.

Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, tęsiasi pasaulinė paroda "EXPO 2020“, kurioje prisistato 192 šalys. Nors dėl pasaulinės pandemijos paroda vyksta metais vėliau, nei planuota, šešis mėnesius trunkantis renginys gausus ne tik įspūdingų architektūros sprendimų, bet ir susitikimų, pristatymų ir įvykių. Lietuvos paviljonas, įsikūręs prie pat vieno pagrindinių parodos įėjimų, pastarosiomis dienomis sulaukė dėmesio ne tik dėl savo lokacijos, bet ir dėl paviljoną ryškiomis spalvomis išmarginu

...
2022 m. sausio 25 d.
1991 m. sausį Lietuvai patyrus sovietų karinę agresiją, dešimtys tūkstančių Lietuvos žmonių drąsiai gynė atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę. Dvasios stiprybės ir nenugalimo ryžto kupini beginkliai žmonės stojo prieš sovietų agresoriaus tankus ir automatus.
2022 m. sausio 20 d.
Sausio 13-ąją Elektrėnų komunalinio ūkio darbuotojai paminėjo Laisvės gynėjų dieną. 8 val. uždegę žvakutes languose, lauke prie sukurto simbolinio laužo sugiedojo Lietuvos himną.
2022 m. sausio 20 d.

Apie Sausio 13-osios įvykius, išgyvenimus, įsirėžusias atmintin akimirkas kalbuosi su buvusiu "Elektrėnų žinių“ redaktoriumi, Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos leidinio "Tremtinys“, išeivijos lietuvių laikraščio "Dirva“ žurnalistu, Lietuvos žurnalistų draugijos nariu, Lietuvos šaulių sąjungos nariu Gintaru MARKEVIČIUMI.

2022 m. sausio 20 d.
Pernai rugsėjį jau aštuntą kartą startavęs žurnalo "STRUCTUM“ organizuojamas nacionalinis architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkursas "Išmanusis miestas 8“, įgauna pagreitį. Jame tarp dalyvaujančių rekordinio savivaldybių skaičiaus - ir Elektrėnų savivaldybė. Dalyvaudama projekte "Išmanusis miestas 8“ savivaldybė turės galimybę į Elektrėnų mieste esančius objektus pažvelgti kitų žmonių - jaunimo, akademinės bendruomenės, savo srities profesionalų (architektų, konstrukt...
2022 m. sausio 20 d.

Šiais metais švęsime Beižionių parapijos įkūrimo šimtmetį. Ta proga planuojama atlikti daug darbų: sutvarkyti parapijos iniciatorės ir bažnyčios statytojos Kornelijos Ostrauskienės kapavietę; surengti bažnyčioje parapijos gyvavimo 100 nuotraukų parodą, kuri ateityje bus papildoma; išleisti fotoalbumą istorijos atminimui; surengti šventinį renginį per parapijos Šv. Kryžiaus Išaukštinimo titulinius atlaidus; ir dar daug įvairių darbų. Bet visų svarbiausias - pakeisti šiaurinėje bažnyčios fasado pu

...
2022 m. sausio 13 d.
Kai 2015 08 25 Vievio kultūros centro direktorę Audronę Stepankevičiūtę kalbino buvusi "Elektrėnų žinių“ bendradarbė Alma Jurgelevičienė, mintis, kad Vievis kada nors taps Mažąja Lietuvos kultūros sostine, tik sklandė ore.
2022 m. sausio 13 d.

Trijų Karalių dieną dažniausiai užgesinamos Kalėdų eglės miestų aikštėse, nupuošiamos šventinės eglutės namuose ir įstaigose. Vieni tai atliko vakar - tikrąją Trijų Karalių dieną, kiti tai darys sekmadienį.

2022 m. sausio 13 d.

Vienas ilgiausiai užsitęsusių tarybos posėdžių. Metų pabaiga, nori nenori, priverčia susimąstyti apie nuveiktus darbus, padarytus pasirinkimus ir apie kryptį, kuria einu kaip tarybos narys. Daug išmokta ir sužinota, dar daugiau turiu išmokti ir sužinoti.

2022 m. sausio 13 d.

Elektrėnų savivaldybės vietos veiklos grupė jau penkti metai dirba su vaikų dienos centrais. Kažkada šią veiklą pradėjome nedrąsiai, atsargiai, vertinant kiekvieną savo žingsnį ir stebint rezultatus. Dabar jau esame didelė komanda, žinome ką darome, kur einame, jaučiamės stiprūs ir reikalingi vieni kietiems.

2022 m. sausio 10 d.

2021 m. pabaigoje Elektrėnų savivaldybė organizavo gyventojų sveikatingumo ir fizinės veiklos apklausą. Tokia apklausa rengiama kas dvejus metus, o rezultatai yra lyginami su praeitomis apklausomis.

Iš viso 2021 m. apklausoje sudalyvavo 213 savivaldybės gyventojų. Pateikiame detalią atsakymų analizę.

2022 m. sausio 10 d.

Kokie buvo 2021-ieji metai, ko tikimasi iš 2022-ųjų ir ko kitais metais linki Elektrėnų savivaldybės gyventojams bei "Elektrėnų žinių“ skaitytojams, paklausėme Elektrėnų savivaldybės vadovų, skirtingų profesijų atstovų.

2022 m. sausio 10 d.

Šių metų gruodžio 17 d. įvyko Elektrėnų savivaldybės jaunimo apdovanojimai nauju pavadinimu "(GAL)AKTYVŪS 2021“, skirti pagerbti ir apdovanoti įvairiose srityse pasižymėjusius pačius aktyviausius savivaldybės jaunuolius bei su jais dirbančius asmenis. Net ir karantino sąlygomis Elektrėnų savivaldybės jaunimas šiais metais buvo ypač aktyvus.