Kultūra / Švietimas

2021 m. gruodžio 13 d.

Lapkričio 27 d. Elektrėnų kultūros centre turėjęs įvykti XI respublikinis liaudiškų šokių festivalis "Šokių pynė“ neįvyko, bet spalvingą, šiltą šokių renginį galėjome matyti virtualioje erdvėje.

Šis laikotarpis nenuspėjamas, pulsuojantis, tad nenuostabu, kad dauguma renginių keičia pozicijas. Ne išimtis - ir liaudiškų šokių festivalis Šokių pynė“.

2021 m. gruodžio 5 d.

Mielieji mūsų skaitytojai!

Kviečiame prenumeruoti laikraštį "Elektrėnų žinios“

ir 2022-aisiais vėl būti drauge.

...
2021 m. gruodžio 5 d.

Sveiki piliečiai, šiandien (lapkričio 24 d.) buvo Elektrėnų savivaldybės tarybos posėdžio diena.

Rimčiausi sprendimai pradžioje. Pakeitėme savivaldos biudžetą, kuris nežymiai didėja.

2021 m. gruodžio 5 d.

Apie 15 proc. nėštumų nesibaigia gimdymu. Tai teorinis skaičius, nes Lietuvos statistikos duomenimis 2020 m. gimdė 24 396 moterys, o 5 570 nėštumų nutrūko dėl įvairių priežasčių. Vadinasi, 2020 m. nutrūko beveik kas penktas nėštumas - apie 18,98 proc. Beveik pusė iš 5 570 nutrūkusių nėštumų buvo nutraukti moters noru.

2021 m. gruodžio 5 d.

Lapkričio 16 dieną vyko Kietaviškių progimnazijos inicijuota Elektrėnų savivaldybės mokytojų konferenciją "Kolega - kolegai“. Konferencijos tikslas - stiprinti kolegialųjį ryšį ir tobulinti bendrąsias bei dalykines kompetencijas, skatinti bendrojo ugdymo mokytojus dalytis vertingomis idėjomis ir patirtimi.

2021 m. gruodžio 5 d.

Lapkričio 23-iosios rytą, eidamas 97-uosius metus, Anapilin iškeliavo partizanas, politinis kalinys, Pasipriešinimo dalyvio kryžiaus, Vyčio kryžiaus ordino kavalierius, Lietuvos kariuomenės kūrėjo medalio savininkas, Laisvės premijos, Partizanų vado A. Ramanausko-Vanago premijos laureatas Juozas JAKAVONIS-TIGRAS.

2021 m. gruodžio 5 d.

Siekiant vystyti Lietuvos turizmo infrastruktūrą, paslaugų kompleksiškumą ir gerinti traukos objektų pasiekiamumą šalyje, nacionalinės turizmo skatinimo agentūros "Keliauk Lietuvoje“ užsakymu 2021 m. rugpjūčio 1-31 d. buvo atliktas Lietuvos turistinių objektų vertinimas. Remiantis tyrimu, paskelbtas Lietuvos savivaldybių pasiruošimo turistams reitingas ir atskleistos geriausiai parengtos lankytinos vietos. Visa tai sudėta į 117 puslapių leidinį.

2021 m. lapkričio 30 d.

Lapkričio 17-ąją, Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną, visame pasaulyje purpurine spalva nušvinta tūkstančiai miestų, taip reiškiant palaikymą ir dovanojant viltį ankstukų šeimoms. Jau šešerius metus Neišnešiotų naujagimių asociacija "Neišnešiotukas“ augina "Purpurinės bangos“ tradiciją Lietuvoje. Šiemet prie iniciatyvos prisijungusios 36 šalies savivaldybės bei organizacijos įžiebė net 53 objektus, taip siekiant atkreipti dėmesį į pandemijos nulemtą kūdikio

...
2021 m. lapkričio 30 d.

Lapkričio 12 d. Semeliškių gimnazijos salėje vyko filmo "Atminties kelias 1941-2021“ pristatymas ir peržiūra. Dalyvavo filmo autorius, Trakų regioninės televizijos "Aidas“ vadovas Česlovas Rulevičius.

2021 m. lapkričio 30 d.

Lapkričio 16-ąją tūkstančiai Lietuvos mokinių minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. Daugiau nei 750 mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų atsiliepė į tradicinį Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos kvietimą kūrybiškai paminėti šią datą ir prisijungė prie šiemetinės pilietinės iniciatyvos "Tolerancijos miestas“. Tarp Lietuvos ugdymo įstaigų - ir Elektrėnų savivaldybė: Elektrėnų lopšeliai-darželiai "Pasaka“ ir "Drugelis“, Elektrėnų pradinė mokykla, moky

...
2021 m. lapkričio 30 d.

Nuo lapkričio 3 d. iki gruodžio 3 d. tarptautinių ir respublikinių Semeliškių tapybos plenerų (2018, 2019, 2020, 2021) dalyvių darbų paroda eksponuojama Sofijos Kovalevskajos gimnazijoje (Dūkštų g. 30, Vilnius).

Parodos ekspozicijos iniciatoriai: Vievio meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja Adelė Kasputienė ir "Elektrėnų žinių bendradarbis, Sofijos Kovalevskajos gimnazijos mokytojas Saulius Paukštys. Vilniečiams ir svečiams Semeliškių miestelio ir jos apylinkių istorijas pa

...
2021 m. lapkričio 20 d.

Spalio 31 d. Kultūros centre vyko paskaita tema "Ugdymas šeimoje“ - apie galimybę pažvelgti į mokymosi aplinką visai kitomis akimis, kurią vedė Margarita Skvarčienė, Mokymosi šeimoje asociacijos narė, atstovė spaudai. Paskaitą organizavo Elektrėnų Sveikuolių klubas.

2021 m. lapkričio 20 d.

Pristatome Marinos Cavazza ir Eglės Kačkutės parodą "(Dirbančios) motinos portretas“ apie išsilavinusių motinų migrančių gyvenimo ir profesinius pasirinkimus bei galimybes.

2021 m. lapkričio 20 d.

Artėjant Vėlinėms Seime vėl buvo keliamas klausimas dėl įregistruoto įstatymo pataisų, kurios suteiktų galimybę išbarstyti kremuotų mirusiųjų pelenus ne arčiau kaip 5 km nuo kranto Baltijos jūroje ir upėse, išskyrus miestus, gyvenamąsias teritorijas ir pliažus.

2021 m. lapkričio 7 d.

Š. m. spalio 26 d. Lietuvos mažojoje kultūros sostinėje - Tiltagaliuose (Panevėžio r.), vyko renginys "Mažosios su didele meile“. Renginyje dalyvavo 2021 ir 2022 metų Lietuvos mažųjų kultūros sostinių atstovai. 2022 metų Mažosioms kultūros sostinėms buvo įteiktos kultūros sostinių vėliavos. Tarp devynių naujai išrinktų Mažųjų kultūros sostinių - ir Vievis (Elektrėnų sav.).