Kultūra / Švietimas

2022 m. kovo 7 d.

Jūs - nuostabiausias Visatos lobis, iš Jūsų gimsta visa, kas puošia ir taurina pasaulį, suteikia jam dvasingumo ir orumo. Žemėje būtų daug tuštumos, jei nebūtų Jūsų nešamos Šviesos, Meilės, Vilties ir Tikėjimo, kad rytojus būtų gražesnis ir saugesnis: Jūsų vaikams, artimiesiems ir Jums pačioms. Būkite laimingos, jausdamos buvimo šioje žemėje prasmę. Būkite mylimos ir mylinčios. Tegul Jūsų darbus lydi sėkmė, o svajones - sparnai. Su Kovo 8-ąja!

LR Seimo na

...
2022 m. kovo 4 d.

Turbūt mažai rastume Lietuvos gyventojų, kurie nebūtų bent girdėję apie gražiausią Lietuvos kaimą, esantį Elektrėnų savivaldybėje - Grabijolus. Bet vasario 18-ąją pasklidusi žinia apie didelę nelaimę - griuvusį seną uosį ir suniokojusį etnografinio gyvenamojo namo stogą, tikrai sukaustė daugelio dėmesį. Laimei, 86 metų namo savininkas p. Vytautas yra sveikas ir gyvas. Tačiau jis liko beveik be namų.

2022 m. kovo 4 d.
Šiandien (vasario 23 d.) turėjome labai svarbų Tarybos posėdį. Jame patvirtinome 2022 m. Elektrėnų savivaldybės biudžetą. Be jo, iš esmės negalėtų veikti biudžetinės įstaigos, mokyklos ir pan. Daug skaičių ir lentelių, programų ir finansavimo šaltinių.
2022 m. kovo 4 d.

Vytautas MIKALAUSKAS, režisierius, Lietuvos teatro, kultūros ir politinis veikėjas, dramaturgas, parašęs 5 pjeses, teatre skaičiuojantis jau penkis dešimtmečius, šiuo metu gyvena ir dirba Vievyje, vadovauja Vievio kultūros centro teatrui. Būtent jam tenka pagrindinio dirigento vaidmuo dalyje renginių šiemet Vieviui tapus Mažosios Lietuvos kultūros sostine. Apie visa tai bei kelią į teatrą ir pasikalbėjome.

2022 m. vasario 20 d.

2022-ieji metai pažymėti Vievio vardo 500 metų sukaktimi ir Mažosios Lietuvos kultūros sostinės titulo suteikimu. Vasario 16-osios rytą Vievio Šv. Onos bažnyčios varpų gaudesys kvietė visus į miesto šventovę, kur buvo atkelti vartai Maldai už Tėvynę, muzikinei literatūrinei kompozicijai "Ačiū žemei, kurią Tėvyne vadinam“, eisenai į Vievio miesto kapines prie Lietuvos karių kapų pagerbti žuvusiųjų už Lietuvą atminimą.

2022 m. vasario 17 d.

Šiemet Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka mini 55-erių metų gyvavimo sukaktį. Ta proga bibliotekos "Facebook‘ paskyroje paskelbta žaisminga virtuali 2021 m. ataskaita ir žadama, kad šie - bibliotekos gražios sukakties metai - taip pat žada būti įspūdingi ir gausūs renginių.

2022 m. vasario 17 d.

Sausio mėnesį baigėsi konkurso "Dainų dainelė” zoninis etapas, kurio nugalėtojai nuo vasario 20 d. pasirodys prasidėsiančiuose "Dainų dainelės“ televizijos koncertuose. Iš LRT Didžiosios studijos tiesiogiai bus transliuojama 12 koncertų, kuriuose pasirodys 154 solistai, 19 mažųjų ansamblių ir 44 ansambliai iš visos Lietuvos. Tarp solistų - ir Elektrėnų savivaldybės dainorėliai, Elektrėnų meno mokyklos mokiniai - Jorūnė Matijoškaitė, Augustė Daniūnaitė, Geistautė Gudeliūnaitė (mokyt. La

...
2022 m. vasario 6 d.

Tarp dviejų Lietuvos didmiesčių - Vilniaus ir Kauno - stūksantys Elektrėnai turi daug potencialo tapti naujovišku, išmaniuoju miestu. Taip sako Vilniaus technikos universiteto studentas Vytautas Jarutis.

2022 m. vasario 6 d.

Sausio 27 d. Elektrėnų savivaldybės administracija ir Užimtumo tarnybos Vilniaus klientų aptarnavimo departamento Trakų skyrius organizavo darbo mugę "Išnaudok galimybę“. Renginyje dalyvavo apie 200 darbo ieškančių ir 14 darbdavių, ieškančių darbuotojų įdarbinti į laisvas darbo vietas ne tik iš Elektrėnų, bet ir iš Vilniaus bei Kauno.

Pristatome kai kurių dalyvavusių darbdavių kontaktus ir pasiūlymus.

2022 m. vasario 6 d.

Elektrėnų savivaldybės futbolo akademijos vadovai Romas Ščiuka ir Vytautas Apanavičius bei Semeliškių gimnazijos direktorė Asta Dzikevičienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

2022 m. vasario 6 d.

Po ilgokos pertraukos vėl atnaujinami seniūnijų gyventojų susitikimai su savivaldybės ir valstybės institucijų ir įstaigų (policijos, prireikus ir kt.) atstovais. Į susitikimus kviečiami gyvenamosios vietovės ar jos dalies bendruomenės išrinkti seniūnaičiai, bendruomeninių organizacijų atstovai ir gyventojai.

2022 m. vasario 6 d.

Gerbiami skaitytojai, noriu jums pristatyti tęstinį projektą apie tai, kas vyko Lietuvoje prieš 100 metų. Kuo gyveno mūsų tautiečiai, kuo jie domėjosi, kokios bėdos juos slėgė. Pastudijavus tų laikų spaudą, pasirodo, žmones jaudino panašios problemos, kaip ir šiandien. Dirbo, sportavo, domėjosi kultūra, bandė atrasti save įvairiose veiklose.

2022 m. sausio 31 d.
2022 m. sausio 20 d. vieviečių Eugenijaus Petrausko ir Virgilijaus Poviliūno idėjos bei iniciatyvos dėka Vieviui, kuris 2022 metais tapo Mažąja Lietuvos kultūros sostine, buvo pagaminta 20 bandomųjų ženkliukų. Ženkliuko dizaino autorius - Sergej Brozovskij. Ženkliukai žalvariniai, dengti mėlynais dažais, 25 mm skersmens, priesagas - drugelis, nukaldinti UAB "Metalo Forma“, Vilniuje.
2022 m. sausio 31 d.

Šiemet minime 50-ies metų sukaktį nuo pirmojo Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos numerio pasirodymo. Kardinolas Sigitas Tamkevičius Kroniką redagavo vienuolika metų ir beveik tiek pat laiko už šią savo veiklą praleido lageriuose ir kalėjimuose.

Slapta leidžiamo ir platinamo leidinio dėka į laisvąjį pasaulį sklido žinios apie tikinčiųjų persekiojimus: buvo viešinamos sovietų nužudytų dvasininkų pavardės, faktai apie dėl įsitikinimų iš darbų ar universitetų išmetamus žmones, ži

...
2022 m. sausio 31 d.

Sausio 21-osios vakarą rinkomės į Elektrėnų kultūros centrą pasveikinti XXII kartą nominuotus konkurso "Elektrėnų žiburys 2021“ laimėtojus. Šiemet net trylikoje nominacijų paskelbti ir apdovanoti 50 nugalėtojų, iš jų net 35 Elektrėnų COVID-19 punkto kolektyvo nariai, kurie apdovanoti "Už nuopelnus sveikatos apsaugos srityje“.