Maestro Donatas Katkus kvietė daugiau šypsotis

Renginiui „Lietuvos energijos gamyba“ pristato“ dar nė nespėjus įsibėgėti, maestro Donatas Katkus žvilgtelėjo į laikrodį ir rimtu veidu pareiškė, kad susirinkusiems į renginio partnerės Elektrėnų bibliotekos salę nedaug su juo liko kankintis, tik dvi minutes. Tačiau šis pašmaikštavimas, mesteltas renginio pradžioje, ir liko tik pašmaikštavimu. Dvi minutės virto dviem valandomis, o ir po jų pilna salė vis bėrė klausimus ir nenorėjo svečio paleisti.

Šmaikštus ir su žiupsneliu ironijos, tačiau iš esmės kalbantis apie labai rimtus ir jautrius dalykus. Toks Elektrėnų publikai pasirodė nepailstantis Vilniaus miesto Šv. Kristoforo orkestro vadovas. Žiūrovai, iš pradžių pasiklausę jaunųjų Elektrėnų meno mokyklos pianistų, vėliau nuščiuvę sekė D. Katkaus pasakojimus apie muziką, linksmus nutikimus, prasmingą ir turtingą gyvenimišką patirtį.
D. Katkus prisiminė, kaip kažkada pabandė aktoriaus duonos, pasakojo apie su tokiomis teatro legendomis kaip režisierius Juozas Miltinis ir bendravardis aktorius Donatas Banionis praleistą neįkainojamą laiką. Galiausiai prisiminė labai jautrų atsisveikinimą su šviesios atminties Vytautu Kernagiu, puikiu bičiuliu ir scenos partneriu.
Nors anūko, kuris nebegali žiūrėti į violončelę, D. Katkui ir gaila, bet maestro kvietė žmonės įsiklausyti į klasikinę muziką, priimti ją kaip meditaciją, atitrūkti nuo kasdienybės ir paviršutiniškų dalykų. Lygindamas klasikinę ir šiuolaikinę muziką, D. Katkus pabrėžė, kad visa tauta šiandien tampa kūrėjais. Gerai tai ar blogai, maestro vienareikšmiškai nedrįso atsakyti, tačiau akcentavo, kad įvairių kūrinių kiekybėje labai svarbu pastebėti kokybę.
„Nepamirškite, kad visą gyvenimą mes esame tarsi toje paskutinėje stadijoje prieš mirtį. Išnaudokime kiekvieną akimirką, kiekvieną galimybę, nes gyvenimas prabėga labai greitai“, – kalbėjo svečias. Pasak jo, daugelis gyvenimo situacijų priklauso nuo žmogaus požiūrio ir nusiteikimo.
„Kai nori – visuomet surasi priemones, kurios padėtų tai pasiekti, kai nenori – surasi priežastį, kaip ko nors išvengti“, – į klausimą, kas jį labiausiai džiugina ir kas liūdina, atsakė D. Katkus. Maestro pajuokavo, kad sutikęs ką nors paniurusį ir susiraukusį visuomet šiam mesteli: „Na, tai kas šlykštesnio?!“ Gero tame veide vienaip ar kitaip nesimato...
Susitikimas su D. Katkumi buvo jau devintasis iš visuomenei skirto socialinių renginių ciklo „Lietuvos energijos gamyba“ pristato“ ir paskutinis šiais metais. Bendrovė nuoširdžiai dėkoja renginių partnerei – Elektrėnų savivaldybės viešajai bibliotekai ir žada, kad kitais metais bus ne mažiau įdomių renginių, susitikimų su įdomiais žmonėmis.

Valentas Neviera<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų