Liaudiškos muzikos kapelų šventė

Spalio 18 d. Elektrėnų kultūros centro salėje buvo surengta jau 26-oji liaudiškos muzikos kapelų šventė – varžytuvės.

Dėl geriausiosios vardo rungėsi „Volungė“ (Kietaviškės, vad. Adolfas Blažonis), vilniečių „ByTikZyz“ (vad. Edita Gumauskaitė), širvintiškių „Noragas“ (vad. Gintarė Jakštienė), ukmergiečių „Viversa“ (Siesikų kultūros namai, vad. Mindaugas Grainys), Perlojos liaudiškos muzikos kapela (vad. Irena Stoškienė) ir panevėžiečių „Ratasai“ (Miežiškių kultūros centras, vad. Raimondas Grikšelis).
Kai į salę muzikuodami įžengė varžytuvių dalyviai, šventės vedėjai Uršulė (Uršė) ir Juozapas (dzūkai iš Marcinkonių Rimutė Avižinienė ir Jonas Bajoriūnas) paragino žiūrovus įsiminti pasirodžiusias kapelas bei paaiškino, kaip vėliau reikės balsuoti už labiausiai patikusį kolektyvą. Šiemet pirmieji pasirodė arčiausiai gyvenantys atlikėjai, t. y. „Volungė“, vėliausiai – iš toliausiai atvykę panevėžiečiai, kiti koncertavo aukščiau pateikta tvarka.
Skambėjo lietuviškos dainos, smagios polkos ir romantiško valso garsai, pageidavusieji net šoko... Malonių akimirkų netrūko. Antai vienas iš širvintiškių muzikantų padovanojo „Volungės“ vadovui armoniką ir paprašė kuo greičiau išmokti groti šiuo instrumentu, Perlojos liaudiškos muzikos kapela apdovanojo varžytuvių organizatorę, Elektrėnų kultūros centro direktoriaus pavaduotoją kultūrinei veiklai Vidą Ališauskienę.
Uršei ir Juozapui paskelbus 10 minučių pertrauką, žiūrovai fojė balsavo už patikusias kapelas. Kiek vėliau susumavus rezultatus paaiškėjo, kad daugumai žiūrovų labiausiai patiko „Ratasai“.
Šventės pabaigoje V. Ališauskienė padėkojo visiems, kurie sudarė puikias galimybes turiningai praleisti laiką, taip pat aktyviajai publikai ir palinkėjo geros kloties. Renginyje dalyvavę mero Kęstučio Vaitukaičio patarėjas Aleksandras Klumbys ir Elektrėnų savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė Ramutė Strebeikienė kolektyvams įteikė mero padėkos raštus bei įsteigtus prizus. Kapelos gavo ir daugiau atminimo dovanų, pvz., UAB „Nemuno“ vaistinės Elektrėnų filialas „Camelija“ pagerbė ukmergiškius.
Šventės vedėjams Uršulei bei Juozapui paviešinus šventės rėmėjus, tarp kurių buvo daug anksčiau padėjusių bendrovių ir asmenų, jungtinis muzikantų ansamblis atliko baigiamąjį kūrinį.

Romualdas Černeckis<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų