Kviečiame keliauti partizano pramintais takais

Abromiškių kaimo bendruomenė, Lietuvos šaulių sąjunga ir Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjunga 4-ąjį kartą kviečia visus, kuriems svarbi Lietuvos laisvė ir nepriklausomybė, į žygį – partizano Jono Misiūno-Žalio Velnio pramintais takais.

Šimtus dalyvių sutraukiantis žygis „Žalio Velnio takais“ šįkart vėl kitoks: liepos 25 d. Žalio Velnio pėdomis žygeiviai seks nuo Neries regioninio parko iki Abromiškių kaimo. Bus galima pasirinkti vieną iš labiausiai patinkančių trasų: ilgąją dviratininkų – 63-65 km ilgio, ilgąją pėsčiųjų/trumpąją dviratininkų – 37-40 km ilgio ir trumpąją pėsčiųjų – 15 km ilgio.
Trasose išsidėstys punktai, kuriuose bus galima pailsėti, atsigaivinti ir sužinoti apie partizaninį pasipriešinimą, apžiūrėti partizanų buities įrankius bei įvairią karinę techniką. Dalyviai čia sutiks įvairių šalių ir įvairių laikmečių karius.
Vieno pirmųjų partizanų vadų pramintais takais keliauja visi: patriotiškai nusiteikę Lietuvos piliečiai, užsienio svečiai, Lietuvos kariuomenės ir NATO kariai. Pernai žygyje save išbandyti panoro ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
Po žygio vyks patriotiniai ir Abromiškių kaimo 444-osioms metinėms skirti renginiai: salvėmis žuvusiuosius už Lietuvos laisvę pagerbs ir valstybinę vėliavą iškilmingai pakels Garbės sargybos kuopos kariai, veiks Lietuvos ir NATO kariuomenės ginkluotės ekspozicija, partizanų ginkluotės ir įrankių paroda. Taip pat čia bus pristatomi senovės amatai, veiks aitvarų dirbtuvės, lazerinė šaudykla, vyks kraujo donorystės akcija. Muzikinius pasirodymus rengs Vytautas Šiškauskas, folkroko grupė „Ūkanose“, Džeraldas Striaupys, „Daumantų muzikantai“ ir kt.
Dalis gautų pinigų bus skirta ukrainiečių karių palaikymui ir Jono Misiūno – Žalio Velnio paminklo priežiūrai. Registracija jau prasidėjo!

Gerda Šareikaitė<- Grįžti į atgal