Kovos 11-osios renginių atgarsiai

Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui skirti šventiniai renginiai Elektrėnuose tęsėsi visą savaitę.

Kovo 10-ąją Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Giedrės Gorienės knygos „Nusikaltimas valstybės vardu. Medininkų žudynių byla melo ir klastočių labirintuose“ pristatymas bei Elektrėnų meno mokyklos mokinių koncertas, o kovo 13-ąją kultūros centre suorganizuotas tradicinis Elektrėnų lopšelio-darželio „Drugelis“ ir sporto šokių klubo „Reveransas“ šokėjų pasirodymas.

Apie knygą

„Nusikaltimas valstybės vardu“ – debiutinė žurnalistės G. Gorienės knyga. Joje autorė pateikė 4 metus trukusio žurnalistinio tyrimo (vis dar tęsiamo) analizę bei surinktą medžiagą, įrodymus, dokumentus, fotografijas. Knygoje pateikiama gausybė klausimų, kurie iki šiol nėra atsakyti. Autorė pasakojo, jog tikrindama bylą ji nerado svarbiausių įrodymų ir liudytojų pasakojimų (tarp jų – ir vienintelio likusio gyvo po žudynių Tomo Šerno liudijimo). Pasak G. Gorienės, „per 24 metus bandoma ne išsiaiškinti tiesą, o ją nuslėpti“.
Susirinkusieji įvairiai reagavo į atvirą politikų ir teisėsaugos kritiką, labiau besidomintys šia žudynių byla įsigijo knygą su autorės autografu. Plačiau pasidomėti žurnalistiniu tyrimu ir paskaityti knygą galima bibliotekoje bei visuose jos filialuose.

Elektrėnuose auga nauja šokėjų karta

Tėveliams, draugams ir kitiems svečiams šokių įgūdžius demonstravo darželio-lopšelio „Drugelis“ choreografijos būrelio vaikai bei vyresni jų draugai – sportinių šokių klubo „Reveransas“ šokėjai. Darželio-lopšelio auklėtiniai – Kačiukai, Žirniukai, Pelėdžiukai, Drugeliai ir Boružėlės, Gandriukai ir Saulytės, Skruzdėliukai ir Smalsučiai – nuo pačių mažiausių iki vyriausių rodė išmoktus čiačia, valso, disko, makarenos ir kitų šokių judesius, deklamavo eiles, dainavo dainas apie tėvynę ir gimtinę (Elektrėnus!). Pirmą kartą nuskambėjo naujasis darželio-lopšelio himnas (muzika – Reginos Vaidogienės, žodžiai – Augutės Liutkevičienės).
„Reveranso“ kolektyvas nuo 2008 m. bendradarbiauja su „Drugeliu“ ir kasmet organizuoja koncertus Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Šis renginys – tai ne tik vaikų ir jaunimo šokių gebėjimų demonstravimas, jis skatina vaikus drąsiai jaustis scenoje, ugdo jų muzikalumą, o svarbiausia – pilietiškumą.

Eglė Milkamanavičiūtė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų