Kokie buvo 2021-ieji metai, ko tikimasi iš 2022-ųjų...

Kokie buvo 2021-ieji metai, ko tikimasi iš 2022-ųjų ir ko kitais metais linki Elektrėnų savivaldybės gyventojams bei „Elektrėnų žinių“ skaitytojams, paklausėme Elektrėnų savivaldybės vadovų, skirtingų profesijų atstovų.

2021 metai man buvo tikrai geri, nepuolė nei ligos, nei kokios negandos.

Mūsų šeimyna pasipildė nauju žmogučiu: dabar jau turim penkerių metukų anūkę Unę Tiją ir septynių mėnesių anūką Paulių – kaip gali tuo nepasidžiaugti.

O kalbant apie metus, kaip visumą, su visais išbandymais visuomeniniame gyvenime – tai buvo pilni iššūkių metai. Turbūt nieko naujo nepasakysiu, kad mums visiems teko mokytis, kaip gyventi kitokiomis sąlygomis.

Manau, kad Elektrėnų savivaldybė, kaip visuma, susitvarkė su visais išbandymais, ir tikrai ne prasčiausiai, lyginant su visa Lietuva juda pirmyn. O tai yra visų čia gyvenančių, čia dirbančių, čia kuriančių savo ateitį žmonių pasiekimas.

Tikiuosi, kad 2022-ieji metai bus tikrai ne blogesni. Kiti metai bus paskutiniai šios kadencijos metai.

2023-ieji jau rinkimų metai, taigi kitais metais laukiame, kaip visada, ir gerų, ir blogesnių naujienų, kurios nebūtinai bus teisingos.

Linkiu, kad 2022 metai Elektrėnų savivaldybės gyventojams būtų ramesni. Daugiau vieni kitiems šypsokimės, nestokokime humoro, būkim švelnesni vieni kitų atžvilgiu ir prieš puldami kitus kritikuoti, užgaulioti, pagalvokime, ar mes patys to norime sulaukti iš kitų. Ir tikrai viskas bus gerai, jei mes patys to norėsime ir linkėsime kitiems. O ,,Elektrėnų žinių“ skaitytojams noriu palinkėti sulaukti tik gerų ir teisingų žinių...

 

Kęstutis VAITUKAITIS,

Elektrėnų savivaldybės Meras

2021 metais – savo trečiaisiais darbo einant administracijos direktoriaus pareigas metais, drauge su kolegomis dirbome ypatingomis sąlygomis, kurias nulėmė globalaus masto epidemija. Nepaisant jos, darbas nesustojo ir šio darbo apimtis ir rezultatus aš perteiksiu išsamioje veiklos ataskaitoje, kurią pateiksiu kitų metų kovo mėnesį. 2021 metams einant į pabaigą galima apibendrinti, kad jie buvo sunkiai prognozuojami ir prognozes vis drumstė svyruojanti epidemiologinė situacija tiek valstybėje, tiek Elektrėnų savivaldybėje, kuri iš 60 savivaldybių pagal situacijos palankumą buvo (svyravo) nuo 2 iki 56 vietos. Veiklas buvo būtina planuoti, tačiau niekada negalėjai būti tikras dėl to, kokia artimiausiu ar kiek tolimesniu metu ištiks padėtis, koks bus sergamumas, kokie bus veiklos apribojimai, koks bus teisinis veiklos reglamentavimas, kokiais žmogiškaisiais ir materialiaisiais resursais galima bus disponuoti. Metus lengvino žmonių sąmoningumas, sugebėjimas suvokti sunkmečio rimtumą. Darbas pats nepasidirbs, todėl tik kolegų susitelkimas bendram reikalui ir jų drausmė gelbėjo kovojant su metų iššūkiais (darbai, nors ir vėluodami dėl objektyvių priežasčių, vyko, kultūros ir sporto šventės buvo švenčiamos gan įspūdingai). Negalima pykti ant 2021 metų, visumoje jie buvo šaunūs. 

Tikėtina, kad 2022 metais artėjant vietos savivaldos rinkimams, smarkiau reikšis politinių tikslų siekiantys asmenys. Todėl gerai būtų, kad jų ketinimai būtų nuoširdūs ir žmonėms tik į gerą. 

Labai tikiuosi, kad 2022 metai bus laisvesni nuo suvaržymų, žmonės galės lengviau atsipūsti ir gyvenimas sugrįžtų į savo vėžias. Tai, kas mūsų nenužudė 2021 metais, 2022-aisiais tik sustiprins. To ir linkiu „Elektrėnų žinių” skaitytojams ir visiems žmonėms.

Gediminas RATKEVIČIUS,

Administracijos direktorius

 

Metai buvo pilni iššūkių, tačiau tuo pačiu ir įdomūs. Džiaugiuosi darbais, kuriuos pavyko nuveikti, dėkoju kolegoms už komandinį darbą, kurie patikėjo mano idėjomis ir padėjo jas įgyvendinti. Dėkoju gyventojams, kurie teikė pasiūlymus, konstruktyvią kritiką, parašė gerą žodį, tai leido tobulėti ir siekti geresnių rezultatų.

Tikiuosi, kad kelis metus pasaulį kankinusi pandemija aprims ir leis visiems nevaržomai naudotis viena iš brangiausių gyvenimo dovanų – bendravimu. Labai viliuosi, kad metai bus produktyvūs darbais ir įdomiomis idėjomis. Naujas ES finansavimo periodas nuteikia optimistiškai, nes tai suteikia naujas galimybes savivaldybėms pradėti įgyvendinti visuomenei svarbius projektus. 

Tegu ateinantys 2022-ieji metai būna kupini kūrybiškų idėjų, šiltų susitikimų, prasmingų darbų ir laimingų akimirkų! Visiems linkiu dvasios stiprybės, sielos ramybės, namų šilumos ir stiprios sveikatos. O „Elektrėnų žinių“ skaitytojams linkiu ir toliau skaityti šį puikų laikraštį, kuriame aprašomi svarbiausi ir gražiausi Elektrėnų savivaldybėje įvykę įvykiai, susitikimai, renginiai.

Inga KARTENIENĖ,

Administracijos direktoriaus pavaduotoja

 

2021-ieji man asmeniškai buvo įdomūs – kupini iššūkių, kaitos. Teko priimti daug skubių ir Elektrėnų savivaldybės žmonėms svarbių sprendimų besikeičiančiomis sąlygomis.

2022-aisiais metais tikiuosi nuoseklumo. Tikiu, kad nuoseklumas yra viena iš svarbiausių sėkmės dedamųjų visose srityse, profesinėje veikloje taip pat. Nuoseklumas reikalingas plačiąja prasme – galime būti itin nuoseklūs, tačiau jei sprendimai, kurie nuo mūsų nepriklauso, bet mums privalomi, bus nenuoseklūs, keičiami ne dienomis, o valandomis, kelias į sėkmę bus sunkesnis.

Elektrėnų savivaldybės gyventojams, „Elektrėnų žinių“ skaitytojams nuoširdžiai linkiu sėkmingų 2022-ųjų metų, į pasaulį žvelgti pozityviai ir nepamiršti, kad sėkmė susideda iš mažų pasiekimų, kuriuos tiesiog reikia pastebėti.

Linkiu jums džiaugsmingų Šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

Džeraldas DAGYS,

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas

Metų pabaiga yra simbolinė – tai laikas, kai kažkas pasibaigia, tai laikas, kai daug kas turi naują pradžią. 2021-ieji buvo ypatingi, neįtikėtini – kaip sapnas. Privertė pagalvoti, susidėlioti, kas iš tiesų yra svarbu, išeiti iš komforto zonos, priimti siunčiamus iššūkius, išmokti daug naujų dalykų.

Mes vis labiau mokomės dalytis meile ir džiaugsmu, o kartais mėgautis ramybe bei tyla, kurių mums irgi reikia. Metų pabaigoje neišvengiamai susimąstome apie būsimąjį laiką, apie troškimus ir svajones. Tikiu, laukia gražūs metai, kuriuose bus dar daugiau baltos spalvos ir dar šviesesnių tonų.

Daugelis mūsų metai iš metų skubame, lekiame ir didžiąją laiko dalį praleidžiame darbų sūkuryje. Tuo tarpu tikrąsias vertybes palikdami nuošaly. Noriu visiems palinkėti, kad ateinantys 2022-ieji Tigro metai pasižymėtų ypatingu draugiškumu, atsakomybe bei atsidavimu artimiesiems. O sudėlioti tikslai ir ketinimai būtų įgyvendinti neskubant, bet tvirtais, užtikrintais žingsniais ir iki galo!

Jurgita PAŠVENSKAITĖ,

Visuomenės sveikatos biuro specialistė

 

2021-ieji metai man buvo sunkūs emociškai. Netekau daug man brangių žmonių. Karantinas. Sūnus dėl nuotolinio mokymosi atsisakė baigti 12 klasių ir konservatorijos, atsisakė savo ateities. „Žydrieji“, lendantys į akis. Aš ne prieš, ką žmonės myli ir ką daro su savo asmeniniu gyvenimu. Bet esu žmogus tikintis. Tik neinu su transparantais ir vėliavomis ir nebandau įtikinti visą žmoniją, kad esu teisi, ir neprašau įstatymiškai įvesti Lietuvoje mano tikėjimo. Kiekvienas turi savo asmeninį pasirinkimą.

Laukiu iš 2022 metų sprendimo apie NAUJAS PATALPAS ELEKTRĖNŲ MUZIEJUI, susitaikymo su kaimyninėmis šalimis, mokytojams pagalvoti, kaip yra vykdomos jų pareigos, kai kuriems medikams prisiminti, kad Hipokrato priesaikoje pagrindinė sąvoka – nedaryk žalos, o ne „palik likimo valiai“...

Ko palinkėčiau mūsų savivaldybės gyventojams? Apsidairyti aplink save – gal kam reikia tavo pagalbos, įleisti į savo širdį meilę, džiaugtis gyvenimu ir dėkoti Kūrėjui už kiekvieną dieną, už kiekvieną minutę.

 

Liudmila FELČINSKAJA,

fotografė

 

Metai kaip metai. Be didelių sukrėtimų ir tragedijų. Vienodi tokie, lygūs, jei tinka taip sakyti. Kaip ten lietuviai sako – šuo ir kariamas pripranta? Tai ir mes panašiai, kaip tas kariamas šuo – prie viruso irgi pripratom. Nei ta kaukė kvėpuoti trukdo, nei tą galimybių pasą sunku parodyti. Ir iš viso – pandemija ar ne pandemija, gyventi reikia toliau. Niekas nesustojo, gyvenimas verda ir liejasi per kraštus.

Ko gali tikėtis iš kitų metų šiais laikais? Pirmiausia, žinoma, pandemijos pabaigos ir pamiršti virusą. Dar norėtųsi, kad nustotų brangę degalai. Nesinori jokių karantinų. Dar būtų gerai, kad baigtųsi bukagalviški protestai nežinia prieš ką, stovėjimai basomis ant sniego ir sėdėjimai pliku užpakaliu ant ledo. Kad „gilų susirūpinimą“ pakeistų realūs ir veiksmingi darbai. Kas dar? Kad gal pradžiai užteks.

Šypsokitės. Šypsokitės, ponai. Pačios didžiausios kvailystės ir kiaulystės pasaulyje daromos rimta veido išraiška. Šypsokitės.

Ovidijus LEICMONAS,

Infrastruktūros direktoriaus pavaduotojas
UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“

2021-ieji metai buvo vieni iš kvailiausių mano gyvenime: tokią „mirtinos pandemijos“ valdymo beprotybę sunku suvokti, kuomet vaikai lauke turi dėvėti medicinines kaukes, pardavėjos parduotuvėse turi dirbti su medicininėmis pirštinėmis, o anūkai negali dalyvauti senelių laidotuvėse... Net dabar juokinga, kaip buvo „vaikomi virusai“, pilant ant gatvių dezinfekcinius skysčius, o pasiskiepijęs galėjai skraidyti oro balionu...

Tikiuosi, kad 2022-aisiais viskas stos į savo vėžes...

 

Laurynas BALTRŪNAS,

socialinis darbuotojas

 

2021-ieji padovanojo galimybę vėl sportuoti, o tai didžiausias laimėjimas EKKL krepšinio bendruomenei. Naujajame sezone neišvengėme ir nuostolių. Dėl pandeminių apribojimų iš 12 komandų naujajame 2021/2022 m. sezone startavo 9, iš kurių trys: „Žiedas”, „Alternetas” ir „Sporto Centras” gina Elektrėnų savivaldybės garbę.

Nors Elektrėnai ir nėra krepšinio miestas, EKKL džiaugiasi, kad vietos gyventojai aktyviai domisi ir tikrai žino, kas vyksta Lygos gyvenime.

Informatyvus ir greitas rungtynių pateikimas įvairiose žiniasklaidos priemonėse dar vienas sėkmingas 2021 m. EKKL lygos mini projektas.

Pirmiausia tai užbaigti jau pradėtą krepšinio sezoną ir kitus renginius – EKKL taurės turnyrą, kurio finalas numatytas vasario 16 d. atnaujintoje Elektrėnų profesinio mokymo centro sporto salėje bei trijų savivaldybių merų (Elektrėnų, Kaišiadorių, Jonavos) globojamą krepšinio turnyrą „Vienybės taurė”, kurio startas numatytas vasario mėn. pabaigoje.

EKKL toliau sieks populiarinti krepšinį Elektrėnų ir Kaišiadorių savivaldybių visuomenės tarpe, panaudojant jį kaip fizinio auklėjimo, sveikatos stiprinimo, poilsio bei laisvalaikio įgyvendinimo priemonę.

EKKL bendruomenė linki visiems būti aktyviems, sveikiems, daugiau pozityvumo šiame pandeminiame laikotarpyje bei artimoje aplinkoje, o „Elektrėnų žinioms” – neblėstančio kūrybiškumo.

Lukas ŽARNAUSKAS,

Elektrėnų-Kaišiadorių krepšinio lygos (EKKL) vadovas

2021 m. buvo ypatingi, sakyčiau, išbandymų ir atradimų metai. Turėjau unikalią progą įsitikinti, koks trapus yra mums įprastas, materialiomis vertybėmis ir pasitenkinimu grįstas, dažnai net ne mūsų, o kitų išgalvotas ir primestas mums pasaulis. Galėjau praplėsti savo nuolankumo, atjautos ir tolerancijos ribas, išmokti džiaugtis kiekviena diena, tenkintis mažiau ir labiau tai vertinti. O dar atradau didelį būrį bendraminčių, su kuriais taip gera kiekvieną Sekmadienį pradėti su šypsena... 2022-ieji niekuo nesiskirs nuo 2021-ųjų. Pasaulis nesikeičia, jis gyvena savo ritmu. O mūsų gyvenimas gimsta mūsų galvose, patys esame ir savo gyvenimo režisieriai, ir pagrindinio vaidmens atlikėjai. Todėl 2022-ieji bus tokie, kokius susikursime. Žvelgsime į pasaulį su pretenzija, bus sunkūs. Būsim vedami meilės, atjautos ir susitaikymo, bus puikūs. Politinės, ekonominės ar kitos aplinkybės tėra dekoracijos. Pagrindiniai veikėjai – mes patys.

Linkiu 2022-aisiais susigrąžinti ar atrasti iš naujo gyvenimo pilnatvę ir ramybę. Tik nurimęs žmogus gali būti laimingas. Pandemijos, konfliktai, intrigos buvo ir bus. Jos gyvena savo gyvenimą, o mes gyvenkime savo. Džiaukimės gamta, artimaisiais ir mažais kasdieniniais stebuklais. Juk žmogui reikia tiek nedaug, pavyzdžiui... kiekvieno Sekmadienio rytą pradėti su Elektrėnų Sveikuolių klubu. Grynas oras, šaunūs žmonės ir plati ŠYPSENA.

Saulius GIRČYS,

Elektrėnų sveikuolių klubo vadovas

 

Su kiekvienais metais tobulėjame, tad 2021 metais dalyvavome dviejuose europiniuose projektuose, kuriuos įvykdėme labai sėkmingai. Projektuose dalyvavo žmonės, turintys negalią. Susidūrėme ir su netikėtumais, pasirodo, ne visi jų žino apie kompensacijas, paramas, nemokamas paslaugas... Vyko net keletas seminarų, kuriuos vedė kvalifikuoti soc. srities moderatoriai. Ištisus metus, bendraudami su 8 seniūnijų seniūnais, soc. darbuotojais, gyventojais, susipažinome su vyresnio amžiaus norais, poreikiais, problemomis, lūkesčiais. Visaip stengėmės kuo labiau įsiklausyti, išgirsti ir pagelbėti jiems. Per metus, dalyvavimas akcijose, renginiuose leido pažinti kaimo, vienkiemių gyventojus. Nors teko išgirsti ir skaudinančių, įžeidžiančių kalbų, kad „maišelio su duona dalijimas nėra veikla“, bet tam galime paprieštarauti. Atvykus į kaimus susiduri su žmonių atvirumu, nuoširdumu, sugrąžini juos į vaikystės prisiminimus, nes daugelį iš jų neaplanko artimieji, ir kokį džiaugsmą jiems suteikia Kalėdų Senelis, snieguolės, šuniukas Amsis ar Velykų bobutė su zuikiais. Gera tiems, kurie gali pasiekti kaimynus, draugijas, susiėjimus seniūnijose ar kitus renginius, o ką daryti tiems, kurie tik kartais sulaukia paštininko ar rinkiminio balsavimo biuletenio... Tad mūsų tikslas ir yra tas, kad jų gyvenimus nušviesti savo apsilankymais, dovanėlėmis, pokalbiais, išklausymais, kad jiems taptų nors kiek šviesiau. Ne veltui ne vienas apsiverkia, apsidžiaugia ir ilgai nenori išleisti... Tai, ką pajutome per pastarosios akcijos, kurią pavadinau „Iš širdies į širdį“, keturias dienas, žodžiais perduoti neįmanoma. Šypsenos, padėkos, ašaros, eilėraščiai ir dainos, atvirumas, mažų ir didelių nuoširdumas džiugino ir graudino. Tas maišelis su dvylika produktų, saujos saldainių nebuvo pagrindinė džiaugsmo priežastis, svarbiausia, kad mes aplankėme, apkabinome ir pabendravome su jais – laukiančiais prie langelio....

Ko tikimės iš 2022-ųjų? Ieškoti ir rasti nišų naujiems projektams tam, kad galėtume padėti kitiems ir išlaikyti organizaciją. Norime labai padėkoti Elektrėnų savivaldybės administracijai už palaikymą ir DIDELĮ nuoširdumą. Tikimės, kad mūsų neapleis nuostabūs mūsų organizacijos jaunieji savanoriai, kurie gali apkabinti senolį, paglostyti mažylį, braidyti per kaimo balas, net su gyvūnėliais pabendrauti. Labai tikiuosi auginti sau savanorių pamainą, nes mes nejaunėjame, tad mūsų sukauptą patirtį ir perduodame, keliaudami kartu su jais, jų širdelės visa tai mato ir jaučia, jie pilni entuziazmo ir idėjų ir dar ne kiekvienas jaunas žmogus sugebės apkabinti ir paguosti senolį.

Skaitytojams ir visiems linkime žinojimo, jog pačios geriausios dovanos – meilė, dėmesys vienas kitam, geras žodis, laikas, praleistas drauge! Todėl linkime kuo daugiau tolerancijos ir atlaidumo. Šių dalykų reikia ir santykyje su vaikais, ir mums, suaugusiesiems. Būkite brandūs savo mintimis ir nepamirškite džiaugtis ir mažais dalykais, kartais sugrįždami į vaikystę, ir džiaugtis taip, kaip tai daro vaikai. Gerų, šiltų, supratingų, palaimintų gėriu metų!

 

Birute GRYBAUSKIENĖ,

Asociacijos „Ištiesk gerumo ranką“ vadovė

 

 <- Grįžti į atgal