Kaziuko mugės siautulys

Kaziuko mugė Lietuvoje jau yra tapusi gyva legenda. Tai šventė ir tradicinis prekymetis, vykstantis kiekvienais metais Vilniuje kovo pradžioje ir pritraukiantis šalies tautodailininkus, amatininkus su sukurtais unikaliais rankų darbo gaminiais.

Šiemet kovo 6 d. VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre Kaziuko mugė šurmuliavo jau 20-ąjį kartą. Mugėje sulaukta kaip niekad daug auksarankių, išradingų, nagingųjų meistrų ne tik iš Elektrėnų, bet ir iš Kaišiadorių rajono. Savo gaminius pardavinėjo Žiežmarių kultūros centro atstovai, Beižionių pagrindinės mokyklos mokiniai ir Beižionių vaikų globos namų auklėtiniai, aktyviai dalyvavo ir lino dirbiniais prekiavo Paramos šeimai tarnybos atstovai, skiautinius ir keramikos darbus siūlė iš Kaišiadorių paslaugų centro, Kaišiadorių kurčiųjų pirminės organizacijos atvykę svečiai, taip pat mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai.
Renginio vedėjai Erika Bujavičiūtė ir Rolandas Mačakas sveikinosi su gerbiamais sveteliais, dalyviais, visais mažais ir dideliais, atvykusiais į Kaziuko mugę, ragino nusipirkt dovanėlę – kam riestainį, kam giros, sakė, jog visiems visko užteks ir visiems parduos, o sielai muzika pagros, geri draugai pašoks ir padainuos, paplos, o kas ir palinguos. Vedėjai visiems priminė, kad grįžti tuščiomis iš Kaziuko mugės – blogas ženklas, mat gali visus metus laukti nepriteklius, o panelės stokos bernelių dėmesio. Nuo pat renginio pradžios, kurią paskelbė mokyklos direktorė Silva Lengvinienė, tiek mugės dalyviai, tiek organizatoriai buvo gerai nusiteikę. Džiaugiamės, jog šurmuliuojančią Kaziuko mugę aplankė ir sveikinimo žodį tarė Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, administracijos direktorius Arvydas Vyšniauskas. Šventėje sulaukėme ir buvusio ilgamečio Lietuvos elektrinės direktoriaus Prano Noreikos.
O kokia gi mugė be linksmybių? Renginio metu visus linksmino Elektrėnų mokyklos-darželio „Žiogelis" mažieji popgrupės „Žiogelis“ dainininkai, vadovaujami muzikos vadovės Janinos Bajorinienės, Elektrėnų pradinės mokyklos etnografinis ansamblis, vadovaujamas mokytojų Giedrės Blažonienės ir Birutos Surdokienės, Elektrėnų meno mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojos Gaivos Židonytės ir Aurimo Medzikausko. Visiems dalyviams buvo skirta ne tik nuoširdi direktorės padėka, bet ir įteikta saldi dovanėlė. Mugėje šmirinėjo netikri gydytojai, (persirengėliai mokyklos mokytojai), kurie tikrino tiek prekiautojų, tiek svečių sveikatą, tvarką prižiūrėjo persirengėliai reindžeriai, vyko EPMC bankinių operacijų tvarkytojų profesijos besimokančių mokinių ir jų mokytojos Astos Rainienės loterija „Privatus tvenkinys“, kurioje buvo galima laimėti vertingų prizų. Mugėje buvo eksponuojama inkilų paroda, parvežta iš Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos, mugės dalyviai galėjo pamatyti kitokių, nematytų inkilų, skirtų varlėms, vabalams ir kitokiems gyviams. Visų dėmesį patraukė iš medžio pagamintas „Vabzdžių viešbutis“.
Pakalbinti prekiautojai džiaugėsi, kad prekyba pavyko, o lankytojai džiaugėsi, kad kainos mugėje „nesikandžiojo“.
Nuoširdžiai dėkojame mūsų mokyklos mokytojoms bei mokiniams, dalyvavusiems š. m. kovo 4 d. Vievio pradinėje mokykloje vykusioje Kaziuko mugėje, kurioje interjero apipavidalintojo profesijos specialybės besimokančios merginos lipdė gėlytės, piešė, dekoravo atvirukus, konditerės kepė sausainius, juos puošė ir pardavinėjo. Mažieji mokinukai turėjo galimybę patys išsikepti ir papuošti savo riestainį. Taip pat ačiū sakome visiems prisidėjusiems prie Kaziuko mugės organizavimo VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre. Kitąmet vėl lauksime smagaus šurmulio, daug prekybininkų ir pirkėjų.

Jolanta Alionytė, Gimnazijos skyriaus vedėja<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų