Kalėdiniai „Debesų malūno“ stebuklai

Gruodžio 19-ąją Elektrėnų kultūros centre pirmą kartą vyko kalėdinis paramos renginys, skirtas paremti iniciatyvą „Niekieno vaikai“. Tai kultūros puoselėtojos, kompozitorės, pedagogės, menininkės Neringos Lapinskienės sumąstyta, surežisuota ir puikiai įgyvendinta idėja. Susirinkusieji renginio metu ne tik žavėjosi Elektrėnų muzikos mokyklos „Yamaha“  75 mokinių ir tėvelių dovanota išskirtine muzikine pasaka „Debėsų malūnas“, bet dosniai prisidėjo aukomis, kad nė vienas vaikas per Kalėdas neliktų vienišas ar užmirštas.

Silvija BIELSKIENĖ

 

Pasaka prasidėjo...

 

„Kažkur toli, ant pasaulio krašto, ima suktis DEBESŲ MALŪNO sparnai ir  prasideda stebuklai. Mes visi

galime tuos stebuklus matyti. Mes juos galime sugalvoti. Pabandom?  Užsimerkit, ar matote baltus debesis?“

- tokiais paslaptingais žodžiais renginio vedėja Justina Zaleckienė įgarsino kalėdinį stebuklą, kurį lydėjo

scenoje pasirodžiusios mamytės su savaisiais mažyliais ant rankų. Jas keitė mažieji dainorėliai, šokėjėliai,

vyresnėliai. Ir kokių tik spalvų nesiuntė besisupančio Debesų malūno sparnai, nešdami susirinkusiuosius į

svajones, kurios nuneša į debesų laivus, kelionę. Bet kažkodėl juodas debesis ir nerimas aplinkui siautė – gal

todėl, kad kažkas neturi svajonės, kažkam liūdna ir neramu? Kažkur maža, vieniša širdelė plaka ir laukia

paguodos? „Nupūskime juodus debesis, mes galime nuvyti liūdesį, pasistenkime“, - kvietė visus renginio

vedėja. Ir staiga, užuodusi gardžių bandelių kvapą, buvo pakviestas saldus debesis, kuris atvėrė vartus į

namuose keptų saldžių pyragų, bandelių pasaulį. Kas gali būti smagiau, kai namai kvepia būtent jais? Ir čia

pat pasiūlė: „Kai susikaupia daug svajonių, norų, naujienų, būtinai reikia kartu pasidalinti ir pasidžiaugti. Ir

reikia rašyti laiškus!“ Ir kvietė visus ore parašyti klausiant: kaip gyveni, kur keliaut žadi, ar visi sveiki, gal

atvykt žadi? Ir sudėjo laiškučius, ir siuntė su gandrais į platų pasaulį visiems, kurie mokosi svajoti...

Tokia šilta, jauki, viltinga „Debesų malūno“ pasakos istorija. Visus pakylėjanti, sušildanti. Ne tik gerumą

savo sparnais nešanti, bet į kiekvieno širdelę pasibeldžianti, susimąstyti raginanti, noru dalintis užburianti...

 

Padėkos kartu keliavusiems Debesų malūno muzikos keliu

 

Juk artėja Kalėdos. O per Kalėdas taip gera būti kartu, apsikabinti ir pagalvoti apie baltus gerumo debesis, kurie skraido aplink „Debesų Malūną“ ir pildo visų svajones. Tad renginio vedėjos lūpomis buvo nuoširdžiai dėkojama, kurie prisidėjo prie svajonių išsipildymo:

Akcijos rėmėjams: Valerijui Usenkai  - personalinės įmonės USVA vadovui; Irmai ir Mariui Radviloms – UAB HALKIS; Danguolei Dzimidavičienei - GĖLIŲ SALONAS; Ritai Ščerbavičienei, Ingai Jakubauskaitei ir visiems renginyje parėmusiems akciją „NIEKIENO VAIKAI“ ir kartu keliavusiems „Debesų Malūno“  muzikos keliu. Didžiausia padėka mūsų mažiesiems, jų tėveliams ir visiems, kurie padėjo įgyvendinti šį sumanymą. Ypatinga padėka YAMAHA  Elektrėnų muzikos klasės mokytojoms Neringai Lapinskienei ir Audrai Petkutei-Savickienei.

Padėjusiems įgyvendinti šį renginį:

Neringai Marcinauskienei, video operatoriui Titui Pacauskui, fotografui Andriui Rakauskui, garso ir šviesų operatoriams Arminui Kopūstui ir Jokūbui Misevičiui, savanoriams,  padėjusiems sukurti jaukią renginio aplinką: Redai Babinaitei ir Sigitai Dolmantaitei, Rūtai Barzdienei ir Tomui, Justei Rimkaitei ir Vilhelmui Ramanauskui.

Organizatorių didžiausia padėka buvo siunčiama Julijai Šport – savanorei, kuri savo gerumą ir dėmesį skiria vaikučiams, kurie yra vieniši ir laukia atjautos ir švelnumo, Justinai Zaleckienei  už renginio pravedimą ir šiltos atmosferos sukūrimą.

O aš asmeniškai žemai lenkiuosi Neringai Lapinskienei, šios akcijos sumanytojai, paskleidusiai gerumo aurą ne tik dalyvavusiems renginyje, bet ir likusiems už renginio ribų. Juk aukotojų gerumas nustebino pačią organizatorę. Norinčių prisidėti prie tokių akcijų yra labai daug, tik reikia gebėti jiems suteikti galimybę pasišildyti šalia Debesų malūno...

 

Šventė buvo jauki ir paliko šiltą jausmą širdyje

 

Puiki ir gerumu alsuojanti idėja organizuoti Kalėdinį paramos renginį „Debesų malūnas“, skirtą paremti iniciatyvą „Niekieno vaikai“, paskatino savanoriškai prisidėti prie šios idėjos įgyvendinimo. Kartu su YAMAHA muzikos mokyklos Elektrėnų klasės mokiniais bei jų vadovėmis Neringa Lapinskiene ir Audra Petkute-Savickiene, pasikvietę savanorius ir Elektrėnų jaunimo centro jaunuolius, sukūrėme nuostabią šventę vaikams. Ypatingai džiugu buvo tai, kad miesto svečiai, renginio rėmėjai ir kiti tėveliai, dalindamiesi gerumu rėmė mūsų iniciatyvą. Šventė buvo jauki ir paliko šiltą jausmą širdyje. Džiaugiuosi prisidėjusi prie šio renginio organizavimo ir tikiuosi, kad ši nuostabi idėja tapsianti tradicija dalintis gerumu tiems, kam labiausiai jo reikia. Kartu mes galime daryti stebuklus !

Elektrėnų Jaunimo centro darbuotoja Neringa Marcinauskienė

„Niekieno vaikai“ – per šventes ne vieni!

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ savanoriai jau daugiau nei 3 metus rūpinasi vienišais vaikais ligoninėse, kurie yra palikti be tėvų ar kitų artimųjų priežiūros. Per visą iniciatyvos laikotarpį pastebėta, kad šventinis laikotarpis ypač sunkus vaikams, kuriems tenka šventes sutikti ligoninėje vieniems. Nuo 2018 metų iniciatyvos „Niekieno vaikai” savanorių dėka vieniši ligoninėse neliko jau 550 vaikų, iš kurių net 77 vaikai ligoninėje buvo šventiniu laikotarpiu. Iniciatyvos „Niekieno vaikai” savanoriai net per šventes randa laiko vienišiems vaikams, suprasdami, koks tai jautrus metas sergantiems mažyliams. Iš viso iniciatyvos „Niekieno vaikai” savanoriai šventiniu laikotarpiu ligoninėse praleido jau daugiau nei 5 200 valandų.

Artumas – vienas iš svarbiausių emocinių žmogaus poreikių, o mažam vaikui – ypatingai! Visi kartu galime pasirūpinti, kad nė vienas vaikas per Kalėdas neliktų vienišas ar užmirštas. Apgaubti savanorių rūpesčiu ir dėmesiu vieniši vaikai net ir ligoninėje gali patirti Kalėdų stebuklą.

Jei ir jums šie vaikai svarbūs – prisidėkite, ir kartu sieksime, kad nė vienas vaikas per Šv. Kalėdas (ir ne tik) ligoninėje neliktų vienišas!

PARAMA: prisidėti prie šios gražios veiklos bei tolesnio jos įgyvendinimo galite paremdami iniciatyvą finansiškai.

 VšĮ „Savanoriai vaikams”

Įmonės kodas: 305017992. Bankas: Swedbank. A.S.: LT487300010157836137. SWIFT kodas HABALT22. Mokėjimo paskirtis – DEBESŲ MALŪNO parama.

 

 

 

 

 <- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų