Kaip gyvena futbolo klubas „Elektrėnų Versmė“?

Dabartinį pasaulį apėmusi krizė tikriausiai viena iš didžiausių po Antrojo pasaulinio karo. Stabdomi ir nutraukiami visų sporto šakų čempionatai, varžybos ir netgi olimpinės žaidynės. Tai šiek tiek neramina, bet žmonija išgyveno daugybę negandų, todėl net neabejoju, kad įveiksime ir šią pandemiją ir toliau grįšime į normalų gyvenimišką ritmą.

Kaip gyvena futbolo klubas „Elektrėnų Versmė“?

Dabartinį pasaulį apėmusi krizė tikriausiai viena iš didžiausių po Antrojo pasaulinio karo. Stabdomi ir nutraukiami visų sporto šakų čempionatai, varžybos ir netgi olimpinės žaidynės. Tai šiek tiek neramina, bet žmonija išgyveno daugybę negandų, todėl net neabejoju, kad įveiksime ir šią pandemiją ir toliau grįšime į normalų gyvenimišką ritmą.

„Elektrėnų Versmės“ įkūrimas 2013 m.

Na, o dabar pakalbėkime apie Elektrėnų futbolą ir jo pastarųjų metų istoriją. Kai 2013 m. įkūrėme futbolo klubą „Elektrėnų Versmė“, teko duoti pirmąjį interviu gyvenime, tada paskambino žurnalistas iš Vilniaus ir pasidomėjo, kaip čia ledo ritulio sostinė sugalvojo žaisti futbolą ir ar komandoje bus ledo ritulininkų.

Šiek tiek pakalbėjome, papasakojau, kas ir kaip. Gerai prisimenu vieną iš paskutiniųjų klausimų, kokie ilgalaikiai komandos tikslai, mūsų, kaip naujokų, ir debiutantų Vilniaus apskrities futbolo pirmenybėse. Pamenu atsakiau – per 10 metų atvesti komandą iki 3 Lietuvos futbolo lygos. O mes debiutuojame VII lygoje, kur žaidžia 13 ekipų ir norint kilti lygomis aukštyn, reikia patekti į prizininkų trejetuką ir tai daryti bent kas dvejus metus. Pagalvojau, kad tikriausiai nusišnekėjau su savo tikslais, nes, vertinant realiai, mūsų ekipa buvo tikrų tikriausia debiutantė ne tik toje lygoje, bet ir apskritai didžiajame futbole (11x11 formate). Kaip žaisti, kaip sustyguoti komandą ir patį žaidimą, man buvo tikras iššūkis, bet jeigu jau pradedu darbą, aš jį darysiu ir darysiu kaip įmanoma geriau, toks jau mano charakteris, todėl šį iššūkį priėmiau ne tik kaip klubo vadovas, bet kaip visos savivaldybės futbolo atstovas.

Debiutinis 2014 m. sezonas

Taigi debiutinis 2014 m. sezonas, VII lygoje, 13-os komandų divizione. Startas tragiškas, 6 pralaimėjimai iš eilės, komandos nariai aiškiai sutrikę ir ne vienas iš jų jau neina į rungtynes, bet mes nepalūžtam ir iškovojam dvi pergales iš eilės. Tai buvo ženklas, kad mes galime. Ir tikrai, komandos atsidavimas buvo fantastinis, jeigu ir nesisekdavo, vis tiek kovojome ir galutinėje rikiuotėje likome 5-oje vietoje (iš 13 komandų), kas naujokams buvo fantastinis rezultatas. Ne vienas varžovas mus gyrė, kad kovojame ir niekada nepasiduodame. Todėl debiutas pavyko.

2015 m. – VI lygos čempionų titulas

2015 m. sezonas, šiek tiek performavus struktūrą, atsidūrėme VI lygoje. Mūsų laukė 12-os komandų čempionatas. Po praeito sezono buvome jau supratę, kaip reikia žaisti ir ko tikėtis iš daugelio varžovų. Pats kaip vadovas vykdavau į varžovų komandų rungtynes, kad įvertinčiau jų žaidimą ir šiek tiek paanalizuočiau žaidybines taktikas. Tas labai pasiteisino ir tai atsispindėjo komandos rezultatuose. Per pirmas 10 rungtynių pralaimėjome tik kartą, na, o per visą sezoną – tik 3 (iš 22 rungtynių). Ir visa tai vainikavo 6 lygos čempionų titulas. Komanda ir aš pats buvome euforijoje. Kažkas sakė, o ką jūs čia laimėjote? Kažkokią mėgėjų lygą? Taip, tai mėgėjų lyga, bet to niekada nėra pavykę pasiekti nė vienai Elektrėnų komandai. Savaime suprantama, turėjome puikų komandos sezono uždarymą ir patyliukais laukėme kitų metų sezono.

2016 m. lygoje varžovus tiesiog „šlavėme“ nuo kelio

2016 m. sezonas, V lyga, kurioje iškovojome teisę žaisti. Ir vėl 12-os komandų čempionatas. Pirmos rungtynės ir pralaimėjimas, tikriausiai visi pagalvojo, kad čia jau kitas lygis ir žaisti bus daug sunkiau, bet... Tai buvo vienintelis pralaimėjimas sezone (iš 22 rungtynių). Varžovus mes tiesiog „šlavėme“ nuo kelio, per sezoną pelnydami 109 įvarčius ir į savo vartus praleisdami tik 14. Daug kas pradėjo kalbėti, kas čia per komanda? Kaip ji taip gerai žaidžia ir tokiu tempu kyla aukštyn, nors tik prieš dvejus metus debiutavo? Atsakymas buvo paprastas: puikus kolektyvas ir surinkta puiki komanda. „Versmės“ klubą papildė keletas aukšto lygio žaidėjų, kurie ne tik tempė ekipą į priekį, bet ir buvo puiki paskata kitiems, mažiau patyrusiems jauniems žaidėjams, kurie galėjo tobulėti kartu rungtyniaudami aikštelėje. Dar vienas čempioniškas uždarymas ir laukimas kitų metų debiuto IV lygoje.

2017 m. sezono nepamiršime niekada

2017 m. sezonas, IV lyga. Varžovai dar stipresni, kitaip ir žiūri į mūsų komandą. Pradėjo gerbti ir rimtai žiūrėti į rungtynes su mumis. Vėl laukia 12-os komandų sezonas, kur pirmas tris vietas užėmusios ekipos gaus teisę kitąmet žaisti 3 lygoje. Mes esame per plauką nuo savo svajonės ir tikslų, apie kuriuos tyliai svajojome. Laukia ilgas sezonas, tačiau viskas pasirodė daug lengviau, negu galėjome tikėtis. 22 rungtynės, tik 4 pralaimėjimai sezone, ir mes tampame 4 lygos čempionais, o titulą užsitikrinam dar likus trejoms rungtynėms iki sezono pabaigos. Džiaugsmas neapsakomas: 3 čempionų titulai iš eilės, patekimas į III Lietuvos futbolo lygą, ir visa tai pasiekta per ketverius metus. Komandos po 10–15 metų dalyvauja šiuose čempionatuose ir net neiškovoja prizinės vietos, o ką jau kalbėti apie tai, ką pasiekė Elektrėnų miesto komanda. Ir tai dar ne visi pasiekimai šiais metais, trečius metus iš eilės dalyvaujame LFF taurės turnyre, kur turime galimybę kovoti su klubais iš kitų regionų. Pirmuose dviejuose etapuose nugalime Kauno ir Šiaulių ekipas, kurios žaidžia savo regionų III lygose ir patenkame tarp 16-os stipriausių Lietuvos klubų, kur burtų keliu gauname Lietuvos A lygos FK Jonava komandą. Jūs galite patikėti? Į Elektrėnus žaisti LFF taurės atvyksta 4-a pagal pajėgumą Lietuvos A lygos komanda. Tai visų mūsų žaidėjų karjeros rungtynės, rungtyniauti su tokio pajėgumo varžovu. Rungtynes pralaimime tik 0:4, iki 70-os rungtynių minutės atsilikome 0:1, bet tada jau mėgėjų jėgos išseko, ir varžovai pelno dar tris įvarčius. Šių rungtynių nepamiršime niekada ir, tikiuosi, to nepamirš Elektrėnų miesto gyventojai, kurių šiose rungtynėse stadione buvo tikrai daug.

2018 m. sezone galima buvo kovoti dėl prizinių vietų

2018 m. sezonas, išsvajota III lyga. Daugybę naujų varžovų, naujų patirčių ir, aišku, jauduliukas komandos viduje. Debiutinio sezono tikslas – neiškristi iš lygos, reiškia tarp 12-os komandų neužimti trijų paskutinių vietų. Sezonas buvo banguotas, buvo skaudžių pralaimėjimų ir tikrai smagių pergalių, galutinėje sezono rikiuotėje likome 6-oje vietoje, ir tik per atsitiktinumą neužimdami 5-os vietos. Lyga tikrai nebuvo tokia stipri, kaip galvojome. Galima buvo kovoti ir dėl prizinių vietų, bet pritrūko patirties, kai pralaimėdavome jau laimėtas rungtynes. Buvo ir mano, kaip vadovo, klaidų, netikslingai pasirinkta taktika ir žaidėjų sudėtis, bet tai davė neįkainojamos patirties, kurią panaudojome kitų metų sezone.

2019 m. sezone tik per plauką netapome čempionais

2019 m. sezonas, pasistiprinome keliais labai talentingais žaidėjais, kurie savo laiku atstovavo Lietuvos jaunimo rinktinėms. Sezono tikslas – medaliai. Tikriausiai mažai kas tikėjo, kad komanda, kuri tik antrą sezoną žais III lygoje, gali kovoti dėl medalių. Bet mes dirbome tikslingai ir jau nuo čempionato pradžios parodėme, kad kovosime dėl aukščiausių vietų sezone. Iš 22 rungtynių, tik 2 pralaimėjimai ir antra vieta čempionate. Didelio džiaugsmo tai nesuteikė, nes per plauką netapome čempionais, apmaudžiai paskutiniame ture sužaidę lygiosiomis su viena blogiausių čempionato komandų. Po sezono buvo dviprasmiški jausmai, fantastinis pasiekimas Elektrėnų futbolui, ko niekas niekada nebuvo pasiekęs, bet ir šioks toks kartėlis, kad nebuvome pirmi tik todėl, kad sezono metu praradome daug taškų su silpnomis komandomis. Iš pirmo čempionato šešeto komandų, tik kartą pralaimėjome varžovams ir tai parodo, kad stiprias komandas įveikdavome, o štai su silpnesnėmis komandomis atsipalaiduodavome ir prarasdavome svarbius taškus. Bet tai tik laiko klausimas, kada mes tapsime III lygos čempionais.

Kodėl mes neiname žaisti į II lygą?

Daug kas klausia, kodėl mes neiname žaisti į II lygą, į kurią esame kviečiami jau trejus metus. Atsakymas labai paprastas – finansai ir klubo biudžetas. Esame be galo dėkingi Elektrėnų savivaldybei, kuri mus remia, bet tos lėšos, kurias gauname, yra tiesiog labai mažos (2 000 Eur per metus), kurių pakanka tik susimokėti startinį mokestį ir išsinuomoti stadioną, kadangi savo miesto stadione dvejus metus žaisti negalėjome dėl prastos jo būklės ir renovacijos. Turime rėmėją, kurio lėšos panaudojamos padengti kelionės išlaidas, aprangų ir inventoriaus įsigijimui. Ir, deja, turime mažiausią biudžetą ne tik visoje III lygoje, bet ir apskritai. Komandą sudaro 40 narių, todėl patys paskaičiuokite, kiek realiai pinigų tenka vienam komandos žaidėjui.

Debiutas Futsal I lygos čempionate

2019 m. rudenį pirmą kartą klubo istorijoje debiutavome ir Futsal I lygos čempionate, kuris vyksta žiemos metu. Deja, kol kas jo užbaigti nepavyko dėl susidariusios situacijos visame pasaulyje ir paskelbto karantino, bet čempionate mes vėl kovojame dėl prizinių vietų ir, kai tik turnyras atsinaujins, mes dėsime visas pastangas sezoną užbaigti su medaliais. Šiam turnyrui vėl reikalingos nemažos lėšos, dalį gauname iš rėmėjų, kitas išlaidas padengiame savo lėšomis.

Laukiame Elektrėnų sav. futbolo akademijos įkurtuvių

Taip pat šiais metais turėtų būti įkurta Elektrėnų savivaldybės futbolo akademija (ESFA). Jos steigėjai bus Elektrėnų savivaldybė, buvęs futbolininkas, vievietis Vytautas Apanavičius ir aš, Romas Ščiuka. Šios akademijos tikslas – turėti visą pilną klubinę struktūrą, pradedant vyrų komanda ir baigiant vaikų grupėmis. Šiuo metu klubo struktūrą sudaro: pagrindinė vyrų komanda (III Lietuvos futbolo lyga), dublerinė vyrų-jaunimo komanda (7 lyga), veteranų komanda (+35), moterų futbolo klubas „Fly Ladies“ ir įvairaus amžiaus vaikų komandos, kurias tiksliai bus galima įvardinti, kai įsikurs ESFA.

Kviečiu aktyviai palaikyti savo miesto komandas

Užbaigiant noriu pakviesti vaikus lankyti futbolą, taip pat dailiosios lyties atstoves prisijungti prie moterų futbolo komandos. Ateikite, pabandykite ir jums tikrai patiks. Kai tik baigsis karantinas Lietuvoje, Elektrėnuose įvyks daug futbolo renginių, vyrų, veteranų, moterų futbolo turnyrai. Taip pat įvairių amžiaus grupių vaikų turnyrai. Miestiečiai stadione galės išvysti dvi miesto komandas, kurios atstovaus savivaldybei III ir VII lygos čempionatuose, todėl kviečiu aktyviai palaikyti savo miesto komandas ir gerai praleisti laiką stadione. Visą informaciją apie renginius ir kitus dalykus, susijusius su futbolu, galite rasti feisbuko puslapiuose: FK Elektrėnų Versmė, Elektrėnų savivaldybės futbolo akademija (ESFA) ir Elektrėnai Cup.

                                                                                                                                                              Romas ŠČIUKA<- Grįžti į atgal