Kad vaikai pamėgtų skaityti

„Knygos nuskaidrina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina jį tauriausiems siekiams, aštrina protą ir švelnina širdį“, – teigė XIX a. rašytojas Viljamas Tekerėjus.

Visi supranta, jog knygos be galo svarbios žmogaus gyvenime, o skaitymo nauda – neišmatuojama. Skaitymas ugdo kūrybinį ir kritinį mąstymą, skatina protinę veiklą, kalbos įgūdžius, padeda ugdyti dėmesio koncentraciją, lavina vaizduotę, atmintį, kūrybiškumą. Todėl ypač svarbu pratinti vaikus skaityti nuo ankstyvos vaikystės, tuomet padėsime jiems tapti kūrybingais žmonėmis. Deja, šiuolaikiniai vaikai knygą į rankas paima vis rečiau. Ką daryti, jei norime, kad vaikai pamėgtų knygas? Geriausi mokytojai, žinoma, yra tėvai. Jie yra pirmieji ir svarbiausi pavyzdžiai vaiko gyvenime. Kiekvienas vaikas kopijuoja tėvų elgesį, tiek blogą, tiek gerą. Tad visų pirma, jei norima, jog vaikai skaitytų, turi skaityti ir tėvai. Taip pat svarbu, jog vaiko aplinkoje nuolat būtų knygų. Mažiesiems jas reikėtų skaityti prieš miegą. Puiku, jei darželinukai vedami į artimiausią biblioteką, pratinami pamėgti knygas, pažinti raides. Elektrėnų vaikų lopšelio-darželio „Drugelis“ vaikučiai dažnai užsuka į biblioteką, dalyvauja renginiuose, knygelės skaitomos ir darželyje. Darželinukai jau turi savo skaitytojo pažymėjimus ir patys išsirenka knygeles neštis namo. Tai puikus meilės skaitymui ugdymo pavyzdys.
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka taip pat labai prisideda prie vaikų skaitymo skatinimo. Bibliotekoje įrengta žaisloteka, čia nuolat organizuojami įvairiausi renginiai, garsiniai skaitymai, piešimo, spalvinimo, pasakų, žaidimų ir kitokios teminės popietės, parodos, pristatomos knygos.
Šiemet jau antrus metus iš eilės vaikų aptarnavimo skyriuje vyko akcijos „Metų knygų rinkimai“ knygelių vaikams pristatymas. Tarp nominantų – penkios lietuvių autorių knygelės: Gintarės Adomaitytės „Čiobrelių dvaras“, Jurgos Baltrukonytės „Torčiukas ant debesėlio“, Danguolės Kandrotienės „Spintos istorijos“, Kotrynos Zylės „Milžinas mažylis“, Linos Žutautės „Ferdinandas ir Pū: žygis į Australiją“. Renginyje bibliotekininkės ne tik trumpai papasakojo apie kiekvieną iš nominuojamų knygelių, bet ir skatino jas paskaityti namie, kartu su tėveliais pabalsuoti už labiausiai patikusį leidinį internetu (balsuoti galima iki vasario 16 d.).
Darželio „Drugelis“ „Smalsučių“ ir „Skruzdėliukų“ grupių vaikams labai patiko viena iš nominuojamų knygelių – Jurgos Baltrukonytės „Torčiukas ant debesėlio“, kurią paskaitė bibliotekininkės. Vėliau darželinukai galėjo nuspalvinti ar nupiešti nuotaikingus knygos veikėjus.
Jei norite balsuoti Metų knygos rinkimuose už vaikišką knygelę, tai padaryti galite adresu http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/
Skatinkime vaikus skaityti ir auginkime kūrybingą jaunąją kartą!

Eglė Milkamanavičiūtė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų