Iš tarptautinės parodos „Studijos 2015“ sugrįžus

Vasario 5–7 dienomis Vilniaus parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko tryliktoji tradicinė žinių ir karjeros planavimo paroda ,,Mokymasis. Studijos. Karjera 2015“.

Paroda sukvietė tūkstančius abiturientų ir kitų jaunų žmonių, svarstančių ir kuriančių ateities planus, ieškančių tinkamiausio sprendimo, kur mokytis. Parodos metu visi galėjo konsultuotis su Karjeros konsultavimo specialistais apie mokyklą, egzaminus, studijų ir profesijos pasirinkimą, kaip pasirinkti tai, kas geriausiai atitinka lūkesčius ir poreikius. Parodos organizatorių tikslas – suteikti kuo įvairesnio spektro ir tikslesnių žinių apie mokymąsi, studijas ir karjerą, supažindinti su karjeros ir verslo perspektyvomis, stažuotėmis ir savanoryste.

Parodoje „Studijos 2015“ dalyvavo daugiau nei 220 mokymo įstaigų iš Lietuvos ir 14 užsienio šalių – Australijos, Austrijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, JAV, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Rusijos, Šveicarijos, Vokietijos, vyko daugiau nei 200 renginių, kuriuose dalyvavo nemažai garsių žmonių. Tai režisierius Gytis Padegimas, aktorės Virginija Kochanskytė, Kristina Kazlauskaitė, Eglė Jackaitė, režisierius, TV laidų vedėjas Raimondas Paškevičius, Vilniaus universiteto profesorius Alfredas Bumblauskas, politologas Lauras Bielinis ir kiti. Buvo atidaryta nauja parodos erdvė, kurioje moksleiviai galėjo sužinoti, kas yra kūrybinės industrijos, įsitraukti į įvairias su jomis susijusias veiklas. Dalyviai taip pat galėjo susipažinti su Lietuvos aukštosiose mokyklose kuriamomis inovacijomis, netgi pabuvoti kitoje realybėje. Parodoje vyko interaktyvus profesijų pristatymas, buvo surengtas Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas, veikė karjeros konsultacijų ir psichologų zona, kurioje mokiniai sau galėjo atsakyti į klausimus: „Kas aš?“, „Kuo aš noriu būti?“

Tris dienas vykusioje parodoje lankytojų laukė ir informacija mielai dalijosi visos Lietuvos aukštosios mokyklos, kolegijos, profesinio rengimo ir verslo mokyklos. Tarp profesinio rengimo centrų buvo ir VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro stendas. Kadangi artimiausiu metu tapsime energetikos sektoriniu praktinio mokymo centru, parodoje kartu su Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centru, Vilniaus geležinkelio transporto ir paslaugų mokykla turėjome pristatyti energetikos ir mechatronikos sektorių. Visas tris dienas mūsų mokyklos mokiniai Deividas Gribauskas, Monika Garbatavičiūtė, Edita Mažrimaitė, Laura Pliopaitė, Gitana Urbanavičiūtė, mokytojai Marius Budėnas, Jolanta Jasukaitienė, Ineta Čoporovienė, Vytautas Bražinskas, Daiva Strakšienė ir Jolanta Alionytė reprezentavo mokyklą pasakodami ir pateikdami vaizdinę medžiagą apie organizuojamas studijas bei profesijas, stažuotes užsienyje, kalbėjo apie mokyklos ateities planus, galimybę apsigyventi bendrabutyje, gauti stipendiją, bendravo su kitų mokyklų atstovais, dalijosi gerąja patirtimi.

Antrąją parodos „Studijos 2015“ dieną parodų ir kongresų centrą „Litexpo“ aplankė grupė VšĮ EPMC trečiakursių moksleivių su mokytojais Birute Pavloviene, Daiva Strakšiene ir Arvydu Valentinavičiumi. Mokiniai džiaugėsi, jog paroda kiekvienas metais tampa žaismingesnė, inovatyvesnė, lankytojams pasiūlo įvairių naujienų.

Džiaugiamės, kad šiais metais mūsų VšĮ EPMC stendu susidomėjo tikrai nemažas skaičius parodos lankytojų. Tikimės, kad šauni VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro komanda parodoje „Studijos 2015“ paliko gerą įspūdį, įdomiai pristatė Centre vykdomas profesinio mokymo programas, ir mūsų bendruomenę nuo rugsėjo 1 dienos papildys motyvuoti mokiniai, siekiantys įgyti paklausią profesiją.

 

EPMC inf.<- Grįžti į atgal