Gyvename labai gražioje vietoje! 🏡❤

Aplink daug gerų ir gyvenimu motyvuotų žmonių. Šiandien su kitais Elektrėnų savivaldybės tarybos nariais dirbome sunkesnėmis sąlygomis tam, kad ateityje visiems būtų lengviau.

Gyvename labai gražioje vietoje! 🏡❤

Aplink daug gerų ir gyvenimu motyvuotų žmonių. Šiandien su kitais Elektrėnų savivaldybės tarybos nariais dirbome sunkesnėmis sąlygomis tam, kad ateityje visiems būtų lengviau.

Tarybos salėje buvo užtikrintas saugus atstumas tarp žmonių. Kėdės perstatytos ir atrodė kaip šachmatų figūros lentoje. Visi atsakingai pasirūpinę apsaugos priemonėmis, tačiau pradžioje VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centras visiems mums papildomai padovanojo pačių gamintus ir 3D spausdintuvu atspausdintus apsauginius akinius su skydeliais. Puikus pavyzdys, kai žmogiškieji ištekliai nukreipiami tik geram tikslui pasiekti.

✅Jei vyktų balsavimas, balsuočiau už galimybę tokiu laikotarpiu tarybos posėdžius daryti tik nuotoliniu būdu. Tačiau realybėje yra savivaldybės tarybos veiklos reglamentas, kurio privalome laikytis. Todėl pirmiausiai šiandien oficialiai visi ir pritarėme šio reglamento pakeitimui, jis ateityje leis organizuoti posėdžius nuotoliniu būdu. Šiuo atveju nelieka galimybės pripažinti vienokį ar kitokį tarybos sprendimą negaliojančiu vien tik todėl, kad jis buvo priimtas nuotoliniu būdu (neteisėtai). Posėdžio pabaigoje norintys tarybos nariai galėjo pabandyti prisijungti prie programos, kurios pagalba planuojama rengti tarybos posėdžius nuotoliniu būdu, jei situacija mūsų šalyje nepasikeistų.

✅Po minėto reglamento pakeitimo visi vieningai pritarėme dar keliems šiuo metu svarbiems sprendimams.

🔹💲 Pakoreguotas savivaldybės biudžetas, pritaikant jį prie neplanuotai susidariusios situacijos.

🔹 Pritarta trumpalaikės paskolos ėmimui iš valstybės reikalui esant. Taip būtų užtikrinta, kad darbo užmokesčius laiku gautų biudžetinių ir pan. įstaigų darbuotojai.

🔹 Pritarėme taikyti lengvatas Elektrėnų savivaldybės verslo subjektams, kurie gali patirti nuostolių dėl susiklosčiusios situacijos.

🔹 Pritarėme savivaldybės biudžetinių įstaigų darbuotojų kelionės išlaidų dalinio kompensavimo tvarkos sustabdymui (ne visam laikui).

🔹 Dalinai pakeitėme mokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo išlaikymo programas. Nuspręsta, kad esant neeilinei situacijai-karantinui (visame įraše norėjau išvengti šito žodžio), tėveliai nemokėtų už ribojamai teikiamas paslaugas.

🔹 Taip pat pritarėme dėl nemokamo keleivių vežimo reguliariais vietinio susisiekimo maršrutais. Šioje vietoje buvo keletas diskusijų, bet sprendimas buvo rekomenduotas Vyriausybės, ir aš jame matau daugiau pliusų nei minusų.

Na, ir pabaigai. ❌ Praleidau vieną, garantuoju, visiems nemalonų sprendimą. „Dėl pritarimo tarnybinio patikrinimo išvadai ir tarnybinės nuobaudos skyrimo". Vienoje mūsų savivaldybėje esančioje įstaigoje prieš kurį laiką įvyko tai, kas nepuošia Valstybės tarnautojo vardo, nepuošia garbingos įstaigos, nepuoštų ir bendraklasių tarpusavio santykių. Balsavau už tarnybinės nuobaudos skyrimą – atleidimą iš darbo, nes gyvenime stengiuosi vadovautis tuo, kad žmogus turi gerbti kitą žmogų tokį, koks jis yra. Žmonės yra lygūs žmogiškajame lygmenyje – uždarbis, pareigos ar panašūs dalykai nėra svarbiau. Mes gyvename, kad įgytume gyvenimo kompetencijų ir galėtumėme jomis naudotis kiekvieną dieną – dar svarbiau tik geriems tikslams.

Buvo galima tikėtis, kad ties šiuo klausimu kils daug diskusijų. Tai yra gerai. Tačiau šiandien pamačiau, kaip naudojant paveikias emocijas, pritraukiant nesusijus faktus, yra kuriamas naratyvas, kuris gali paveikti gerą žmogų, eiti blogu keliu.

Esu elektrėniečių išrinktas tarybos narys, esu tam, kad atiduočiau savo balsą, už ar prieš, bet atiduočiau jį. Šiandien šachmatų figūros ties šiuo klausimu prasistumdė, ir dalies rinkėjų balsai nebuvo atiduoti... Taip galbūt išreiškiant emocingą protestą, kurio esmė ir lieka tik emocijos. 🙏 Sprendimas dėl atleidimo iš darbo buvo priimtas.

🔚 Posėdžio pabaigoje kalbėjome apie esamą situaciją mūsų savivaldybėje. Tikrai reiktų padėkoti visai Elektrėnų savivaldybės administracijai, kuri be išankstinio pasirengimo puikiai komunikuoja ir kontroliuoja savo veiksmus karantino metu. O kai žmonės savo talentą ir kompetencijas nukreipia ne tik geriems tikslams, tada man pasidaro liūdna viduje. Noras sukelti abejones daromais sprendimais ir sunkiais darbais paveikia pasitikėjimą.

🔹Visiems Elektrėnų gyventojams palinkėsiu susidoroti su neigiamomis emocijomis, kurių šiuo metu tikriausiai turime daug. Kai susitvarkai su emocijomis, viduje palengvėja, žmogus pasidaro laimingesnis, nusišypso kitam žmogui. Tada daugėja gerų žmonių, kurie daro gerus darbus, – taip imam gyventi gražioje aplinkoje. 🏡❤

Dovydas BLIUJUS,

Elektrėnų savivaldybės Tarybos narys<- Grįžti į atgal