Gydytojo onkologo paskaita Vievio TAU

Vievio kultūros centre antrus metus veikiantis Trečiojo amžiaus universitetas (Vievio TAU) sėkmingai tęsia savo veiklą ir drąsiai gali pasigirti, jog ši veikla sietina ne tik su laisvo laiko praleidimu, bet ir su naudinga edukacija.

Vievio kultūros centre Sveikos gyvensenos fakulteto studentai vasario 17 d. išklausė paskaitą, kurią skaitė Nacionalinio vėžio instituto gydytojas urologas, onkologas, medicinos mokslų daktaras Arūnas Kulboka. Nors apie vėžio ligą esame girdėję kone kiekvienas, o kai kuriuos iš mūsų ar mūsų artimuosius, pažįstamus ji yra palietusi, vis tik kalbėti apie šį gyvenimo skaudulį nėra populiaru. Ir tai yra suprantama, nes vėžys yra liga, kuri neretai siejama su itin skausmingomis ir liūdnomis pasekmėmis. Bet kad ir kaip būtų baugu ar nejauku, apie šią ligą kalbėti būtina. Tai patvirtino Vievio TAU paskaitą skaitęs gydytojas. Jis atkreipė klausytojų dėmesį į Nacionalinio vėžio instituto skelbiamus duomenis: mūsų šalyje kasmet nustatoma apie 18 tūkst. naujų susirgimų, ir būtina imtis priemonių, kurios mažintų šiuos rodiklius. Viena efektyviausių kovos su vėžiu priemonių yra šios ligos prevencija. Žodis „prevencija“ yra kilęs iš lotynų kalbos žodžio „praeventio“ ir suprantamas kaip išankstinis kelio užkirtimas, užbėgimas už akių.
 Užsiėmimo metu gydytojas, naudodamas vaizdines priemones – skaidres, labai išsamiai papasakojo ne tik apie galimas šios ligos atsiradimo priežastis, bet ir supažindino su priemonėmis, kuriomis galima diagnozuoti ligą ankstyvosiose stadijose. Būtent ši aplinkybė ir sąlygoja itin dažną visišką pasveikimą. Universiteto studentai senjorai ne tik susidomėję klausė paskaitos, bet ir įsitraukė į diskusiją, kurios metu su gydytoju aptarė juos dominusias problemas. Besidalinant įspūdžiais buvo išsakyta mintis, kad tokių profesionalių paskaitų nauda yra neabejotina ir panašią tradiciją reikėtų tęsti ateityje. Lauksime paskaitų apie kitas aktualias sveikatos problemas ir būdus joms spręsti.
Taigi Vievio TAU veikla įgauna pagreitį, jo lankytojai nuoširdžiai džiaugiasi turėdami galimybę ne tik praleisti laiką, bet ir daugiau sužinoti. Maloniai kviečiame visus norinčius prisijungti prie mūsų fakulteto studentų.

Nuotraukoje: Lektorius Arūnas Kulboka su Vievio TAU studentais po paskaitos

Vievio TAU Sveikos gyvensenos fakulteto inf.<- Grįžti į atgal