Europos kalbų diena EPMC

„Ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių tvirtumu gyvuoja tautos, bet daugiausia išlaikydamos ir vartodamos savo kalbą“ (M. Daukša).

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, kurią švenčia visa Europa. Šia diena siekiama parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų, asmeninio, profesinio tobulėjimo galimybių ir atveria duris. Juk gebėjimas suprasti įvairias kalbas ir būti suprastam yra kasdienio gyvenimo būtinybė.
VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre taip pat buvo švenčiama Europos kalbų diena. Po trijų pamokų lietuvių, rusų, anglų, vokiečių kalbų mokytojos suorganizavo „Protų mūšį“, į kurį susirinko nemažas EPMC mokinių būrys. Burtų keliu mokiniai buvo suskirstyti į 5 komandas po 5 mokinius, išdalinti lapai atsakymams žymėti ir kova prasidėjo. Iš viso buvo pateikta 40 klausimų, susijusių su Europos kalbomis. Vieni klausimai mokiniams pasirodė lengvi ir su jais susidorojo greitai, kitiems net skirto laiko neužteko. Išsekus klausimams vedėja paskelbė renginio pabaigą ir padėkojo už aktyvų dalyvavimą. Kol komisija skaičiavo rezultatus, visi dalyviai vaišinosi mūsų mokyklos mokinių ir profesijos mokytojų iškepta gardžia itališka pica.
Susumavus rezultatus, „Protų mūšio“ dalyviai buvo apdovanoti I, II ir III vietos diplomais ir padėkomis. Renginio vedėja paragino visus susirinkusiuosius mokytis kalbų, nes kalbos įgūdžiai didina įsidarbinimo galimybes ir tarpusavio supratimą visuomenėje. 

Jolanta Alionytė
Gimnazijos skyriaus vedėja<- Grįžti į atgal